Gençler şehit ve gazileri unutmadı

Gençler şehit ve gazileri unutmadı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “AnadoluyuzBİZ” projesi kapsamında Aydın’dan Afyonkarahisar’a gelen öğrenciler; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret etti

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel mirasları tanımaları ve gönüllülük bilincini özendirici faaliyetlerde bulunmaları amacıyla hayata geçirilen “AnadoluyuzBİZ” projesi kapsamında Aydın’dan Afyonkarahisar’a 31 öğrenci geldi.
Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel mekanlarını gezen öğrenciler gezi projesi kapsamında, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret ederek Şehitlerimiz ve Gazilerimiz hakkında bilgiler aldı.
Büyük Zaferin ve Kurtuluş’un şehri, Zaferin kazanıldığı topraklarda, şühedanın ve ecdadın manevi huzurunda, milli mücadelenin sembol şehri Afyonkarahisar’da öğrencileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, öğrencilere öncelikle Afyonkarahisar ve büyük taarruz hakkında bilgiler verdi.
Şehitler diyarı olan Afyonkarahisar’daki Şehitler ve Gaziler hakkında öğrencilere bilgiler veren Başkan Kumartaşlı, öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplandırdı.
Duygusal anların yaşandığı, şehitlerimizin rahmet ve dualarla anıldığı ziyarette Şehit Babası Fuat Saraç da öğrencilere merak ettikleri konularla ilgili bilgiler verdi.
Öğrenciler, kendilerini ağırlayan ve bilgilendiren Şehit Babası Fuat Saraç ve Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya teşekkür ederek, hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.
>> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM