Şehitler takvimi yayınlandı

Şehitler takvimi yayınlandı

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği katkılarıyla hazırlanan “2023 Yılı Şehitler Takvimi” yayınlandı

 

Şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını yaşatmak adına hazırlanan “2023 Yılı Şehitler Takvimi”, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri ve gazilerin katıldıkları programla tanıtıldı.
“ŞEHİT AİLELERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ederken gazilerimize sağlık ve afiyet diledi. Şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Başkan Zeybek, “Her yıl olduğu gibi bu sene de şehit ve gaziler derneğimizle birlikte istişare ederek bu aziz vatanın vatan olması için kanlarıyla canlarıyla mücadele eden aziz şehitlerimizin hatırasına ithafen ‘Afyonkarahisar Şehitler Takvimini’ dernek başkanımızın talepleri doğrultusunda bastık. Şimdide şehit ve gaziler derneğimize teslim edeceğiz. Cenab-ı Allah güzel ülkemizde gözü olan farklı emeller peşinde koşan ülkenin bölünmez bütünlüğüne kasteden hainlere fırsat vermesin. Ordumuzu ve tüm güvenlik güçlerimize de Cenab-ı Hak güç kuvvet versin.” ifadelerini kullandı.
“DUAMIZ TAKVİMİMİZE YENİ FOTOĞRAF EKLEMEMEK”
Desteklerinden dolayı Başkan Zeybek’e teşekkür eden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ise, “Vatan için bayrak için canlarını veren aziz şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bizlere düşen görev onların anılarını yaşatmak ve hatıralarını gelecek nesillere aktarmaktır. Bu kapsamda da yaklaşık 13 yıldır Afyonkarahisar Belediyesi tarafından takvimimiz düzenlenip bastırılıp halkımıza, şehit ailelerimize ve gazilerimize dağıtılmakta. Geçen yıldan farkı maalesef 4 fotoğraf daha ekledik takvimimize. 2023 yılında Allah’a duamız şudur ki bu takvime yeni fotoğraf eklemeyelim. Katkısı ve ilgi alakasından dolayı Sayın Belediye Başkanımıza tüm şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, tedavi gören gazilerimize de Allah’tan sıhhat diliyorum.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM