Vali Yiğitbaşı’ndan kitap okuma alışkanlığına destek

Vali Yiğitbaşı’ndan kitap okuma alışkanlığına destek

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, yarıyıl tatiline girerken minik öğrencilerin karne heyecanına ortak olmuştu. Vali Yiğitbaşı, öğrencilere hediye ettiği “Ninemin Bayramları” ve “Afyonkarahisar’da Efsane Tatilim” adlı hikâye kitaplarını okuyarak öğrencilere örnek oldu

 

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, öğrencilere “Ninemin Bayramları” ve “Afyonkarahisar’da Efsane Tatilim” adlı hikâye kitaplarını hediye etti.
“AMAÇ KİTAP OKUMAYA TEŞVİK”
Öğrencilerle birlikte dönemin son ders gününde hediye ettiği hikâye kitaplarını okuyan Vali Yiğitbaşı şunları söyledi: “Kitap projesinin amacı çocuklarımızın kitap okumayı alışkanlık haline getirmesini teşvik etmek ve ayrıca şehrimizin millî, manevi ve kültürel değerlerini daha yakından tanımalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı erken yaşlarda ve şehrimizin geleneksel ve kültürel değerlerinden beslenen hikâyelerle kazanması onların bilişsel dünyasında daha kalıcı olacaktır. Dolayısıyla yürüttüğümüz proje sayesinde ilk ve ortaokul öğrencilerimiz hediye ettiğimiz kitapların satır aralarıyla yaşadığı şehir arasında güçlü bir bağ kuracaktır.”
51 BİN 500 ÖĞRENCİYE 2 HİKÂYE KİTABI HAZIRLANDI
Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde başlatılan projeyle şehri anlatan “Ninemin Bayramları” ve “Afyonkarahisar’da Efsane Tatilim” adlı hikâye kitapları ulusal medyada çocuk programcılığı ve senaristliği yapan, pek çok sayıda çocuk kitabı bulunan Figen Yaman Coşar tarafından kaleme alındı. Proje kapsamında Erdem Çocuk Yayınları işbirliğinde 21 bini ikinci ve üçüncü sınıflar; 30 bin 500’ü ise 4’ncü 5. ve 6. sınıflar olmak üzere toplam 51 bin 500 öğrenci için iki ayrı hikâye kitabı hazırlandı. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ilk döneminin karne gününde, hikâye kitapları Afyonkarahisar genelinde tüm ilkokul ve ortaokullarda dağıtıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM