DASK’ı olmayanlar yaptırmalı, olanlar bedelini güncellemeli

DASK’ı olmayanlar yaptırmalı, olanlar bedelini güncellemeli

AFSAD Başkanı Bekir Özerdem, DASK yaptırmayanları olası deprem gerçeğine karşı uyardı. Özerdem, DASK poliçelerinde sigorta bedelinin de güncellenmesi zorunluluğuna dikkat çekti

 

Afyon Sigorta Acenteleri Derneği (AFSAD) Başkanı Bekir Özerdem, DASK poliçesi olmayanların mutlaka yaptırmalarını, olanlarında bedellerini güncelleyip, metrekaresinin doğru olup olmadığını kontrol etmeleri zorunluluğunu hatırlattı.
“DASK’DA POLİÇE ARTIŞI YAPTIRILMASI ZORUNLU”
Bekir Özerdem, asrın felaketi yaşanan Türkiye’de zorunlu DASK poliçeleri için 2023 yılı başı itibari ile metrekare bedellerinde artış olduğunu belirtti. Özerdem, “Geçen sene tanzim ettirmiş olduğunuz DASK poliçe bedelleri bu sene yükselmiştir. Geçen sene inşaat metrekare birimi bin 500 TL iken bu sene 3 bin TL’ye yükselmiştir. Poliçelerinizde bedel artışı yaptırmazsanız olası bir deprem hadisesinde ciddi mağduriyetler yaşarsınız. Poliçe tanzimlerinde metrekarelerin doğru olması çok önemlidir. Zorunlu deprem poliçenizde konutunuz veya iş yerinizin metrekaresini de özellikle kontrol etmenizi şiddetle öneriyorum. Bu vesile ile yanlışlık sonucu metrekaresi eksik yazılmış taşınmazlarınızın yaşanacak olan depremlerden sonra, hasar sorunlarını en aza indirmiş olursunuz.” ifadelerini kullandı.
“SİGORTA POLİÇESİ SİGORTA ACENTESİNDEN ALINIR”
“Sigorta poliçesi sigorta acentesinden alınır.” diyen Özerdem sözlerini şöyle tamamladı: “Sigorta acenteleri dışında tanzim ettirmiş olduğunuz poliçeler varsa da asli işi sigorta acenteliği olan işletmelerden kontrol desteği almanız, bir sorun yaşanmadan yapılması gereken doğru bir karar olacaktır. Sigorta poliçesi sigorta acentesinden alınır. Asli işi sigorta acenteliği olmayan yapılar sigorta sektörü için tamamen güven kaybıdır. Sigorta poliçelerinizi şekil nasıl olursa olsun profesyonel sigorta acentelerinden almanız aklınıza gelebilecek her anlamda rahat etmenize sebep olacaktır. İhtiyaç halinde satın alamayacağınız tek şey sigorta poliçesidir. Değerli sigortalılar; DASK poliçelerinizde bu seneki bedel artışınızı yaptırmanız, beyan edilen metrekarenin kontrolünü, poliçeniz yok ise tanzimi, eyvah dememek için önem arz etmektedir.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM