Ertaş: Yetkililer Afyonkarahisar’da deprem için tedbir alıyor mu?

Ertaş: Yetkililer Afyonkarahisar’da deprem için tedbir alıyor mu?

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş, asrın felaketi olarak tanımlanan Kahramanmaraş depreminden sonra deprem bölgesi olan Afyonkarahisar’da yetkililerin hangi önlemleri aldığını sordu

 

Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından meydana gelen depremlerle birlikte binlerce canın yok olduğu, binlerce insanın yaralanarak depremle imtihanın süreceğini belirtti.
“AFYON İÇİN İKAZLARA KULAK VERİLİYOR MU?”
Niyazi Ertaş, “Uzmanlar İstanbul’a dikkat çekerken Afyonumuzun ’da deprem bölgesinde olduğu yetkililerce bildirildi. Bu hususu Afyon basınıda gündeme getirildi. Afyon için bu ikazlara kulak veriliyor mu? Yoksa ilgili ve yetkililer daha düşünüyorlar mı? Yoksa bu ikazlara kulak vermesi gerekenlerin üslupsuz ve kutuplaştırıcı dili terk ederek acilen Afyon için gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Bakınız 6 Şubatta 11 ilde meydana gelen depremde Afyon iyi bir sınav vermiştir. Başta Valilik, Belediyeler sivil toplum kuruluşları, hayırsever vatandaşlarım, siyasi partiler, iş adamları gereğini yapmıştır. Daha ilk gün esnaflarımız, sanayi sitesi dostlarımız deprem yerine ulaşmış çorba dağıtımı, Afyonkarahisar Barosuna kayıtlı avukatlar tarafından bölgede yemek dağıtılmaktadır. Diğer gönüllülerle Afyon gereğini yapmıştır.” ifadelerini kullandı.
“ORALARI GÖRDÜK ACİL TEDBİR ALMAMIZ LAZIM”
“Gelecek Partisi olarak diyoruz ki. Depremde herkes gereğini yapmıştır.” diyen Ertaş, “Kimse kimsenin hayrının az mı çok mu olduğu hususunda hüküm yürütemez. Çocuğun kumbarasındaki 10 lira ile iş adamına verdiği 10 milyon aynı değerdedir. Fırından bir ekmek veren Ayşe teyzenin ekmeği ile bir tepsi bükme yapan Fatma bacının bükmesi, hac parasını veren amcanın parasıyla, bir kucak odun veren dayımız bizim için çok değerlidir. Bunu biz yaptık siz neredesiniz diyerek kötü söz ve cümlelerle kötülemek kimsenin haddi değil. Halk böyle olunca şimdi kucaklaşma zamanı. Şimdi Afyon’da bir deprem olursa ne yapılır? Acil tedbir almamız lazım oraları gördük. Şimdi biz oradaki eksikleri Afyon’da yaşamamak için ne yapmalıyız?” dedi.
“EKİPLERİ ÇOĞALTALIM BİNALARI DENETLEYELİM”
Ertaş sözlerini şöyle tamamladı: “Gelecek Partisi olarak böyle büyük acının Afyon’da da yaşanmaması için tedbir alalım arama kurtarma ekiplerini bilinçlendirelim. Ekipleri çoğaltalım binaları denetleyelim. Deprem kuşağındaki Afyon için toplanma çadır kurma yerlerini ayarlayalım bu süreci yönetecek bir ekip oluşturalım. Afyon AFAD buradan kendine ders çıkartarak gönüllü insanımızı iyi yetiştirmesi elzem olmuştur. Vatandaşlarımızı bu hususta bilinçlendirelim Son olarak Gelecek Partisi olarak deprem için Afyon’da en başta ahlaka-liyakate önem verilsin.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23