“Millet İttifakı iktidarında işçilerimiz ezilmeyecek”

“Millet İttifakı iktidarında işçilerimiz ezilmeyecek”

Saadet Partisi Genel Başkanı ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Fatih Aydın, işçinin, bileğinin hakkıyla ekmeğini kazananların asıl olarak Millet İttifakı’nın iktidarında ezilmeyeceğini,
sömürülmeyeceğini ve hakkını tam manasıyla alacağını açıkladı

 

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ikinci sıra Adayı Fatih Aydın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle emekçiler ile kahvaltı programında buluştu.
“İKTİDARIMIZDA İŞÇİ EZİLMEYECEK”
Farklı sektörlerde emekçi olarak çalışan kişilerle biraraya gelen Fatih Aydın, işçilerin uzun mesai saatlerinin karşılığı olarak düşük ücret, sigortasız çalıştırılma ve yıllık izin kullanamama durumuyla baş başa bırakıldığını belirtti. Aydın, “İş yerlerinin kapanmasıyla işini kaybeden işçilerimiz geçim mücadelesine terk edildiler. Evinin geçimine destek olmak isteyen kadın işçiler, açlık sınırının altındaki asgari ücretten bile daha az bir maaşla çalıştırılarak mağdur ediliyor. Sanayi, tarım ve hizmet sektöründeki işçilerin emekleri karşılıksız kalmamalı. Alın terine saygı duymak, işçi kardeşlerimizin bu derdine kayıtsız kalmamayı gerektirir. İşçilerimiz geçim mücadelesi verirken bizler de emeklerin karşılığı, açlık ya da yoksulluk sınırının altında bir yaşam olmasın diye mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Emek bizim zihniyetimizde temel bir hak sebebidir ve bu hak ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hiç kimse ve hiçbir kurum tarafından asla gasp edilemez, bunun da işçinin, bileğinin hakkıyla ekmeğini kazananların asıl olarak Millet İttifakı’nın iktidarında ezilmeyeceği, sömürülmeyeceği ve hakkını tam manasıyla alacaktır. İnanıyorum ki burada dile getirdiğimiz sorunlar çözüldüğü zaman gerçek bir işçi bayramı olacaktır.’’ dedi.
“HİÇ BİR ZAMAN SÜTE SU KATANLARDAN OLMADIK”
Fatih Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu artık çok nettir. Vatandaşlarımız AK Parti’ye 14 Mayıs’ta sandıkta dur diyecek. Mevcut iktidar vatandaşlarımızın ay sonunu getiremediğini hep görmezden gelmiştir. Geçtiğimiz süreçte bütçe hedefi dahi sadece 6 ayda patlak veren bir iktidar, şimdi bu milletten 5 yıl daha ülkeyi yönetmek için yetki istiyor. Dönen dolapların da kurulan tuzakların da farkındayız. Çalışma yaparken sahada gerçekleri, kimseyi rencide etmeden olduğu gibi söylüyoruz. Bugüne kadar hiçbir zaman süte su katanlardan olmadık, bundan sonra da asla olmayacağız. İktidar kendi yanlışlarını vatandaşımıza fatura etmektedir. Tüm bu yanlışlarını örtmek için ise her zaman olduğu gibi, problemi çözmek yerine hâlâ muhalefetle uğraşıyor, algı üretme peşine düşüyor. Halkımız her şeyin farkında ve 14 Mayıs’ta gerekli cevabı verecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM