“Afyon TMO süreci çok güzel yönetti”

“Afyon TMO süreci çok güzel yönetti”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, kent genelindeki tüm talepleri bakanlık düzeyinde takip ettiklerini, TMO randevu sürecinin daha da uzatılacağını ve ürün alımında Afyonkarahisar’da TMO Başmüdürlüğü tarafından sürecin çok güzel yönetildiğini belirtti

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya,  kentte gerçekleştirdiği programların ardından açıklama yaptı. Ali Özkaya, Afyonkarahisar’ın her alanda daha ileri noktaya gitmesi adına önemli çalışmaların il genelinde yürütüldüğüne dikkat çekti. Özkaya, TEİAŞ Isparta Bölge Müdürü Ramazan Ayyıldız ve Orman Bölge Müdürü Rıfat Ataş’ı AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ile birlikte ziyaret etti.

“TÜM TALEPLER BAKANLIK DÜZEYİNDE TAKİP EDİLİYOR”

Ziyaret sonrasında açıklamalarda Özkaya şu ifadeleri kullandı: “Afyonkarahisar’da enerji yatırımlarının artırılması için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarımız ile eşgüdüm içerisinde şehrimizin enerji alanındaki sorunlarını ortadan kaldırmak, mevcut yatırımları ihtiyaca göre yenileme gayretindeyiz. Şehrimizde il, ilçe, belde ve köylerimizde enerji ile ilgili taleplerinin tamamını Bakanlık düzeyinden bölge ve il müdürlerimiz düzeyine yakınen takip ediyoruz.”

“RANDEVU SÜRESİ DAHA DA UZATILACAK”

Dinar ilçesinde TMO alım noktasında da inceleme yapan Özkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “2023 yılı sezonunda toplamda yaklaşık 200 bin ton ürünün TMO tarafından alınmasını bekliyoruz. Sezonun başından itibaren çiftçilerimizin sorun yaşamaması adına tüm alım noktalarını, ajans başmüdürlüğü ve ajan amirliklerimizi tek tek ziyaret ettim. Gördüğümüz eksiklikleri, sorun ve problemleri yerinde çözüme kavuşturduk. Şuana kadar rakamsal olarak değinmek gerekirse, Afyonkarahisar genelinde 12 alım noktasında 85 bin ton hububat alımını TMO vasıtası ile gerçekleştirdik. Çiftçilerimizi bugüne kadar 45 bin ton buğday, 40 bin ton arpayı TMO’ya satarak, piyasanın üzerinde bir gelir elde etmiş oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu TMO alım fiyatları arpa 7 TL, ekmeklik buğday 8,25 TL, makarnalık buğday ise 9 TL’lik başfiyata barem uygulaması ile alınmaya devam ediyor. Bizlerin tahminleri ve yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre yaklaşık 100 bin ton daha çiftçimizin TMO’ya ürün satmasını bekliyoruz.  Şu anda 31 Ağustos tarihine kadar TMO randevu alımları açık, talebe göre bu süre daha da uzatılacak. Çiftçilerimiz müsterih olsunlar, son buğday ve arpa tanesi alınana kadar alımlar devam edecek.”

“AFYON TMO BAŞMÜDÜRLÜĞÜ SÜRECİ ÇOK GÜZEL YÖNETTİ”

Özkaya, şunları kaydetti: “Afyonkarahisar’da TMO Başmüdürlüğü tarafından süreç çok güzel yönetildi. Binlerce çiftçimizin emeğini, alın terini heba etmeden gayretli bir şekilde çalışmalarını gerçekleştiren başta Başmüdürümüz Muhammet Selçuk’a ve sahadaki tüm TMO çalışanlarına teşekkür ediyorum. Tabi TMO Genel Müdürümüz Ahmet Güldal’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu sürecin başından itibaren bizlere verdikleri destek ve gösterdikleri hassasiyet çiftçilerimiz açısından çok önemliydi, inşallah birlikte çiftçilerimiz için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM