Mısırlıoğlu: Düzensiz göç felakete sürüklüyor

Mısırlıoğlu: Düzensiz göç felakete sürüklüyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, düzensiz göç meselesinin Türkiye’yi felakete sürüklediğini, bu sorunun çözümü için ivedilikle düğmeye basılması gerektiğini açıkladı

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Suriye başta olmak üzere özellikle Ortadoğu ülkelerinden Türkiye’ye doğru başlayan göç hareketinin çığ gibi büyüdüğünü belirtti.

“ÜLKE FELAKETE SÜRÜKLENİYOR”

Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye’de ekonomik kriz yaşandığını belirterek düzensiz göçün ülkeye zarar verdiğini belirtti. Avrupa ülkelerinin seçerek yabancı uyruklu vatandaş kabul ettiğini ifade eden Mısırlıoğlu, “Ülkemiz Suriye, Afganistan gibi ülkelerden gelen yabancı uyruklu vatandaşlara ‘kucak açmış’ gibi görünse de aslında büyük bir felakete sürükleniyor. Avrupa ülkeleri vatan topraklarına adeta seçerek yabancı uyruklu vatandaş kabul ederken geri kalan herkes Türkiye’yi mesken tutuyor. Avrupa ülkeleri kendileri için tehlike olarak nitelendirdikleri göçmenleri Türkiye’de tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Türkiye de zaten bu durumdan hiç şikâyetçi değil. Milyonlarca göçmene ev sahipliği yaparken ülkemizdeki ekonomik dar boğaz kendi vatandaşımızı yutuyor, görmüyoruz.” dedi.

“TÜRK DEVLETİ BU GİDİŞATA DUR DEMELİ”

İktidarın göçmen politikasını eleştiren Mısırlıoğlu, şunları kaydetti: “AKP’nin açık kapı politikası sonucu sınırlarımız yolgeçen hanına döndü. Sorgusuz sualsiz herkes elini kolunu sallaya sallaya ülkemize girip çıkabiliyor. Bu adamlar kendileri kaçak olduğu gibi kaçak ürünlerin ticaretini bile yapıyor. Ülkenin her bir noktasına parazit gibi yayılan bu insanlar toplum refahı açısından da tehdit oluşturuyor. Tabiri caizse şehirlerimiz adım adım işgal ediliyor. Bu insanlar bizim ülkemizde bizden rahat yaşıyorlar. Ticaret yapıp dükkânlar açıyorlar. Kendi dillerinde konuşup kendi dillerinde tabelalar asıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ivedilikle bu gidişata bir dur demeliyiz.”

“AYAĞA KALKMANIN ZAMANI GELDİ”

Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları son dönemde ağır vergiler altında eziliyorken, emekliler yokluk, yoksulluk çekiyorken sırtımızda bir kambur gibi taşıdığımız göçmenler her geçen gün belimizi daha da büküyor. Ay sonunu nasıl getireceğini kara kara düşünen asgari ücretli çalışan da, işçi çıkarmadan faaliyetlerine devam etmeye çalışan işveren de, ürettiğinin karşılığını alamayan, satamayan çiftçi de bu konunun hesabını sormalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin öz evlatları kendi yurtlarında garip kaldı. Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in, Sakarya Türküsü diye bir şiiri vardır. Orada çok anlamlı bulduğum şu cümle geçer; ‘Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya’ işte aynen bu cümlede geçtiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin öz evlatları kendi yurtlarında garip kaldı. Kısakürek bu şiirini şöyle sonlandırıyor, ‘Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya.’ Sakarya biziz. Sakarya, Türk gençliğidir. Sakarya, Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Artık ayağa kalkmanın zamanı geldi.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM