“Emekliye zam yok, üstelik tek seferlik verilen 5 bin lira da kesintiye uğrayacak”

“Emekliye zam yok, üstelik tek seferlik verilen 5 bin lira da kesintiye uğrayacak”

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AK Parti’nin her zaman olduğu gibi yine tam bir “U-dönüşü” yaptığı söyleyerek, “Emekliye bir kereye mahsus 5 bin lira ikramiye vereceklermiş, üstelik çalışan emekliye o da yok! Bu ikramiyeyi de hiç utanıp sıkılmadan ‘emeklilere müjde olarak lütuf’ gibi sunuyorlar” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, emekli maaşlarına zam yapılmayacağını ve bir defaya mahsus olmak üzere emeklilere 5 bin lira verileceği açıklamasına sert tepki gösterdi.

“EMEKLİ AYLIĞI YETMEDİĞİ İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDA KALANLARA ÖDEME YAPILMAYACAK!”

CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, Türkiye’de insanların emekli olup tekrar çalışmak zorunda kaldıklarını belirterek, “AK Parti’nin yanlış ekonomik politikaları soncu yıllarca çalışıp emekli olan bir yurttaşımız maalesef tekrar çalışmak zorunda kalıyor. Asıl sorun neredeyse emeklilerimizin yüzde 90’ının çalışmak zorunda olması. Kendileri 3-5 yerden maaş alanlar emekliye bir kereye mahsus 5 bin lira ikramiye verecek, üstelik çalışan emekliye o da yok ve bu ikramiyeyi de hiç utanıp sıkılmadan ‘emeklilere müjde olarak lütuf’ gibi sunuyorlar. Emekli aylığı yetmediği için çalışmak zorunda kalanlara 5 bin liralık ödeme yapılmayacak. Pişkinlikleri arşa ulaştı. Bunu da yaparsa ancak AK Parti yapar.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM