Olgun: Uçak masrafınız benden haydi Gazze’ye

Olgun: Uçak masrafınız benden haydi Gazze’ye

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, meydanlarda Filistin’e destek çağrıları yapan tüm siyasi partililere seslenerek, “Meydanlardan bu iş olmaz gelin hep beraber Gazze’ye gidelim. Uçak masrafınız benden haydi Gazze’ye” dedi

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, son günlerde Filistin’de yaşanan İsrail zulmü karşısında herkesin yüreğinin yandığını ifade etti.

“KENDİ VATANIMIZLA AYRIMCILIKLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Hakan Şeref Olgun, birkaç gün önce düzenlenen “Filistin’e Destek Yürüyüşünde parti ayrımı yapıldığını belirterek muhalefet partilerinin çağrılmamasına tepki gösterdi.  Olgun, “Dünyanın neresinde olursa olsun ayrımcılığa karşıyız. Türk Milleti olarak her ne olursa olsun savaş da olsa sivil insanlara yapılan her türlü zulmün karşısındayız. Çünkü Türk’ün töresinde kadına çocuğa kısacası savaşın tarafı olmayanlara kılıç kalkmaz. Dünyanın neresinde olursa olsun ayrımcılığın ve zulmün karşısında olan bizler, ne yazık ki kendi vatanımızda da ayrımcılıkla karşı karşıyayız.” dedi.

“HODRİ MEYDAN; HAYDİ GAZZE’YE GİDELİM”

Olgun, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler yaşanan zulme karşı sessiz, hatta İsrail destekçisi gibi gösterme çabaları ile karşı karşıyayız. Unutulmamalıdır ki; Biz Büyük Ortadoğu Projesinin Eşbaşkanlarından biriyiz diyerek meydanlarda boy gösterenler bugün Büyük Ortadoğu Projesinin bir parçası olan Filistin halkının haritadan silinme çabalarına sözüm ona tepki gösteriyor. İktidar partisinin yaptığı bu çabalar boşunadır, bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bir taraftan BOP Eşbaşkanlığı yapacaksın diğer taraftan Filistin halkının yanında olduğunu söyleyeceksin. Bir yandan kahrolsun İsrail sloganları atacaksın diğer yandan İsrail ile ticaretini en üst seviyelere çıkaracaksın. Bir yandan çiftçinin ata tohumunu ekmesini yasaklayacaksın diğer yandan İsrail tohumlarını çiftçiye zorunlu kılacaksın. Madem öyle, gönder Filistin’e İHA’larını, SİHA’larını da görelim senin ne kadar ciddi bir destekçi olduğunu. Madem öyle hodri meydan, cumhur ittifakı milletvekillerine sesleniyorum. Meydanlarda Filistin’e destek çağrıları yapan tüm siyasi partililere sesleniyorum. Meydanlardan bu iş olmaz gelin hep beraber Gazze’ye gidelim. Bakın biz sizin gibi ayrımcılık yapmıyoruz. Hodri meydan, bir uçak masrafınız benden, sizinle birlikte söz ben de geleceğim. Yarından tezi yok bırakın meydanlardan bağırıp çağırmayı haydin Gazze’ye haydin Filistin’e.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM