İGM’nin toplantıları hafta sonu da devam etti

İGM’nin toplantıları hafta sonu da devam etti

İGM Kasım ayı toplantılarının 4’ncü ve 5’nci birleşimleri ara vermeden hafta sonu yapıldı

İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı toplantılarının dördüncü birleşimi 4 Kasım Cumartesi günü Hocalar İlçesinde, beşinci birleşimi ise İGM Toplantı Salonu’nda dün sabah gerçekleştirildi.

4 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ TOPLANTI HOCALAR İLÇESİNDE YAPILDI

Hocalar İlçesi Devlethan Barajında yapılan Kasım ayı dördüncü birleşiminde açılışın ardından toplantı gündemin 11’nci maddesinin görüşülmesiyle devam etti. Dinar İlçesine bağlı Çiçektepe Köyünde yer alan, tapusunda Fatih Mahallesi, Beşdere Mevkii, 101 ada, 20, 35, 36, 37, 38, 40, 44 ve 54 parsel numarası ile kayıtlı, mülkiyeti Ford Otomotiv Sanayi A.Ş’ye ait, toplam 56.300,00 metrekarelik taşınmazlar üzerinde Güneş Enerji Santrali, imar planı ve eklerinin onaylanmasına karar verildi. Dinar İlçesine bağlı Kadılar Köyünde yer alan, tapusunda Köyiçi Mevkii, 1687 ve 1806 parselin park olan imar durumunun konut alanı olarak değiştirilmesi ve taşınmazlar üzerinde yer alan 7 metrelik yaya yollarının kaldırılması ve kaldırılan park alanının mevcut imar durumu Belediye Hizmet Alanı olan 1694 ve 1695 parsel numaralı taşınmazların park alanı ve konut alanı olarak değiştirilmesi amaçlı hazırlanan, imar planı değişikliği ve ekleri oybirliğiyle kabul edildi. Sandıklı İlçesine bağlı Sorkun Köyünün isale hattının tamir edilmesi talebinin dairesince yerinde incelenmesine karar verildi. Hocalar İlçesi ile Çalca Köyü arasındaki bozuk yolun, kazalara sebebiyet verdiğinden dolayı kumlanması ve iyileştirilmesi için yolun dairesince incelenerek gereğinin yapılmasını uygun gören komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi.

5 KASIM PAZAR GÜNKÜ TOPLANTI MECLİS SALONUNDA YAPILDI

İGM Kasım ayı toplantılarının 5’nci birleşimi dün sabah Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda Merkez Karşıyaka İlköğretim Okulunun, bahçesine parke veya beton yapılması talebinin Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce değerlendirilmesini uygun gören aynı yöndeki komisyon raporları oybirliğiyle kabul edildi. Emirdağ İlçesine bağlı Suvermez Köyünün terfi hattının yenilenmesi talebi bütçe döneminde değerlendirilecek. Hocalar İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğinin, birlik işlerinde kullanılmak üzere, ödenek aktarılmasına karar verildi. Meclisin Kasım ayı toplantılarının 6’ncı birleşimi bugün sabah Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM