AK Parti’de aday adaylığı başvuru süreci başladı

AK Parti’de aday adaylığı başvuru süreci başladı

 

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için aday adaylığı başvuru sürecinin başladığını açıkladı

 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, belediye başkan aday adaylığı için 9-17 Kasım 2023 tarihleri arasında, belediye meclis üyelikleri aday adaylığı için 9 Kasım-3 Aralık 2023 tarihleri arasında başvuru yapılabileceğini söyledi.

ÖNCE E-BAŞVURU YAPILACAK

Başkan Uluçay, AK Parti’de 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi aday adaylığı başvurularının alınacağını belirterek, “Aday adayları; Belediye Başkanlıkları için 9-17 Kasım tarihleri arasında, belediye meclis üyelikleri için de 9 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. Aday adaylığı ön başvuruları basvuru.akparti.org.tr adresinden e-başvuru olarak yapılacak. Başvuruların kesinleşmesi için aday adaylarının sistemden aldığı formu ıslak imzalı bir şekilde İl veya İlçe Başkanlıklarımıza teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde başvurular işleme koyulmayacaktır.” dedi.

19 KASIM’DA TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK

Uluçay, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Başvuru sürecimiz tamamlandıktan sonra il ve ilçe belediye başkanlıkları teşkilat temayül yoklaması partimizin belirlediği yerde 19 Kasım 2023 tarihinde genel merkez yetkililerimizin katılımıyla online olarak gerçekleştirilecektir. Sürecin partimiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, aday adayı olacak dava arkadaşlarımıza bu kutlu yolda başarılar diliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM