“Türkiye dünyaya önder olmayı bekliyor”

“Türkiye dünyaya önder olmayı bekliyor”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili, TBMM 27. Başkanı İsmail Kahraman, Kudüs’ün İslam Dünyasının ayakta kalması anlamına geldiğini, uluslararası arenada Kudüs’ü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müdafaa ettiğini söyledi. Kahraman, “Türkiye dünyanın önderliğini bekliyor. Hicaz’a gittiğimizde ‘Ne zaman önümüze geçeceksiniz?’ diyorlar. Biz Türkiye olarak büyük bir devletiz” dedi

Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanlığı’nın hizmet binasının açılış töreni dün öğleden sonra gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini; Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili, TBMM 27. Başkanı İsmail Kahraman, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek MTTB Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Enverkaya, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı, Vakfın Şube Başkanı Eyüp Aksoy birlikte kestiler.
“AFYON ŞUBESİ 2,5 YILDIR FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR”
Açılış töreninin ilk konuşmasını Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı Eyüp Aksoy, yaptı. Birlik Vakfı kuruluş tarihinin Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) kuruluş tarihi olan 1916 yılına kadar uzandığını söyleyen Aksoy, “1916’lı yıllarda gençlerimizin milli ve manevi duygularla yetiştirilmesi için kurulan Milli Türk Talebe Birliği 12 Eylül 1980 darbesinde tüm sivil topul kuruluşlarıyla birlikte kapatılmıştır. Aramızda bulunan İsmail Kahraman Başkanımız arkadaşlarıyla birlikte 29 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul fethinin yıldönümünde Milli Türk Talebe Birliği ruhu ile Birlik Vakfımızı kurmuştur. O tarihten günümüze kadar hizmetlerini arttırarak devam ettiren vakfımız Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in ifade ettiği gibi ‘Zaman bendedir ve mekân bana emanettir.’ şuurunda bir gençlik yetiştirebilmek için vakıf senedine uygun şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şubesi olarak 2,5 yıldır ilimizde faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu süre zarfında vakfımızın gençlik teşekkülü olan Genç Birlik Afyonkarahisar Teşkilatını oluşturduk. Böylece özellikle üniversite öğrencilerimizin vakfımıza daha kolay şekilde ulaşmaları sağlanmıştır. Konferanslar, kurslar, etkinlikler, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik ayni ve nakdi yardımlar yapılmıştır. Faaliyetlerimiz artarak devam etmektedir. Bundan sonra hanım teşkilatımızı oluşturarak vakfımızdan daha fazla insanımızın yararlanmasını amaçlıyoruz.” dedi.
“AFYON ŞUBESİNİN MEKÂNI HAYIRLI OLSUN”
Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı, vakfın gayesi doğrultusunda hizmetlerine 29 Mayıs 1985 tarihinden itibaren devam ettiğini dile getirdi. Alacacı, “Türkiye genelinde toplam 55 vakıf şubemiz vardır. Bu şubelerimizde hizmetlerimiz gün geçtikçe artmakta ve bu hizmetleri de milletimizin takdirine sunmaktayız. Vakfımızın Afyonkarahisar Şubemizin de bu hizmetlerde büyük gayreti ve çalışması vardır. Bu hizmet binası açılşıında bu hizmet ve gayretlere bu mekânın ocaklık yapacağını, Afyonkarahisar’a daha iyi günlerin gelmesi için gayret sarf edileceğine inanıyoruz. Bu gayretlerde destekleri bekliyoruz. Açılışımıza teşrif eden misafirlerimize katılımları nedeniyle teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“VATANSEVER İNSANLARIN BU VAKIFTA YETİŞMELERİNİ İSTİYORUZ”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, açılış töreninde yaptğı konuşmada, vakfın Afyonkarahisar Şubesinin istişareler neticesinde kurulduğunu kaydetti. Zeybek, “Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şubemizin hizmet binası Çeşmeli Konak olarak anılmaktadır. Daha önce konak önünde bir çeşme vardı. Zaman içerisinde su olmadığı için kapandı. Konağın restorasyonuna bizlerde her türlü desteği vererek son haline gelmesine yardımcı olduk. Gönlümüz; Vatanını, bayrağını, devletini, milletini seven insanların bu vakıfta yetişmesidir. Belediye yönetimi olarak vakıf şubemizin hizmet binasına katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize diyor, açılışın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“AFYON’DA BAŞÖRTÜSÜYLE SAYIN VALİMİZİN VALİLİK YAPMASI DEVLETİMİZİ VE MİLLETİMİZİ DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRİYOR”

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Enverkaya, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Güzel bir günde, güzel bir çeşmeli konağı Birlik Vakfımızın Afyonkarahisar Şubesi hizmet binası olarak açılışını yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımız Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi elbette Afyonkarahisar’da da kıymetli faaliyetler yürütmektedir. Bu faaliyelerin ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen hain darbe kalkışması gecesinde hep birlikte gördük. Gazi Meclisimizin o günkü TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman’dı. O gece daha önce yaşadığı süreçler ve edindiği tecrübelerle, vatan ve memleket aşkıyla ne yapılması gerektiğini bildiği için o gece kimseye sormadan TBMM’yi açtı. Belki de hain darbe kalkışmasının kırılma noktalarından biride bu oldu. Önceden sivil toplum kuruluşlarının bu denli güçlü olmadığı zamanlarda birisi düdüğü çaldığı zaman herkes hazır ola geçiyordu. Ama şimdi elhamdülillah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 22 yıldır yapılan faaliyetlerle toplumun her alanında olduğu gibi sivil toplum alanında da gelişme kaydedildi. Şimdi vatana, millete sahip çıkma noktasında çok daha hassas bir süreçteyiz. Birlik ve beraberliğin tesis edileceği anlarda da elhamdülillah sivil toplum kuruluşlarımız vasıtasıyla milletimiz biraraya geliyor ve ne yapılması gerekiyorsa onun tepkisini veriyor. Sayın Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı hanımefendiyi Afyonkarahisar’da başörtülü bir vali olarak görmekten duyduğum memnuniyeti bir milletvekili olarak ifade etmek istiyorum. 28 Şubat sürecini üniversite öğrencisi olarak yaşayan bir kardeşinizim. O zaman ki dönemde başörtüsü üzerinden aslında dini değerlere karşı nasıl düşmanlık edildiğini hepimiz biliyor ve hatırlıyoruz. Elhamdülillah Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Sayın Valimiz Afyonkarahisar’da valiliğini icra ediyor. Elhamdülillah onun başörtüsüyle valilik yapması devletimizi ve milletimizi daha güçlü bi hale getiriyor. Başörtüsünün de kültürel diğer hususlarımızında, milli değerlerimizin tümünün bu memleketin harcı olduğunu, bizi bir arada tutan değerler olduğunu ve aslında bu memlekette böyle bir sıkıntının olmadığını gösteren bir tablo var. Bizim için son derece kıymetlidir. İnşallah burada yetişen kardeşlerimizde hem MTTB, hem Birlik Vakfımızda edindikleri tecrübeyle milletimize, devletimize sahip çıkarak daha ötelere gitmemiz, inşallah 2053, 2071 hedeflerimize ulaşmamız için geçmişte dünyaya nizam veren, yapılması gerekeni korkmadan yapacaklardır.”
“TÜRKİYE YÜZYILINDA TÜRKİYE GELECEĞİN LİDERİDİR”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Birlik Vakfı Şubesi hizmet binası açılışının hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara teşekkür etti. Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, şöyle konuştu: “Bizim gençliğimiz için özellikle böyle bir vakfın kurulmasına çok büyük bir ihtiyaç var. TBMM’nin kahraman Başkanı değerli İsmail Kahraman ağabeyim, hakikaten öncülük yaptı ve 29 Mayıs 1985 tarihinde Birlik Vakfı kuruldu. Esasen vakıf çok önemlidir. Çünkü geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştirmek zorundayız. Millet olarak büyük hedeflerimiz var. Sayın Vekilimizin de ifade ettiği üzere 2053, 2071, 2099 hedeflerimiz var. Bunları gerçekleştirmek için gerçekten milli ve manevi değerlere bağlı şuurlu bir gençlik, sağlam bir aile yapısını teşkil etmek hepimizin vazifesidir. İşte Birilk Vakfı buna öncülük yapıyor. Buna öncülük yapan diğer sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerini de açılış töreninde görüyorum. Onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmek suretiyle geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz. Ben şuna inanıyorum; Türkiye Yüzyılında Türkiye geleceğin lideridir. Buna yürekten inanıyorum. Devlet-i Ali Osman’ın kuruluş yıldönümü olan 3000’e bir kala Türkiye dünyanın lider ülkesi olacak.”
“VAKFIN HANIMLAR KOMİSYONU KURULMASINA ŞEHRİN İLK KADIN VALİSİ OLARAK DESTEK VERECEĞİM”
Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Afyonkarahisar iki üniversitesi ile 45 bine yakın üinversite öğrencisi olan bir şehirdir. Maşallah sayımız giderek artıyor, genç nüfusumuz bir hayli fazladır. Birlik Vakfı gibi müstesna bir vakıf şubesinin şehnrimizde bulunması 1985 yılından bu yana ve daha da öncesinde Milli Türk Talebe Birliği olarakta hizmetleri bulunan böylesine özel bir vakfın kurucusunun da şube hizmet binası açılışında yer alması bizleri çok mutlu etti. Çok mutlu ve gururluyuz. Ben İstanbul’da bürokraside ki görevlerimin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında akademisyenliğim döneminde aktif görev yapmış bir kişiyim. Gençlerle haşır neşir olup onlardan aldığım enerjiyi, onlardan aldığım enerjiyi sahaya taşımaktan çok büyük bir memnuniyet duyuyorum. İnşallah açılışını yaptığımız Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şubesi’nin gençleriyle daha fazla hemhal olup görüşeceğiz diye ümit ediyorum. Aynı zamanda üç çocuk annesi, Afyonkarahisar’ın ilk kadın valisi olarak her zaman için gençlerimize devletimizin desteğini sonuna kadar biz burada sağlamaya hazırız. Her zaman için Şube Başkanımıza ve gençlerimize kapımız açıktır. Vakıf Şubesi Hanımlar Komisyonu kurulması çalışması konuşmalar sırasında gündeme geldi. Şehrin ilk kadın valisi olarak buna destek olacağımı ifade ediyorum.”
“BİZ UZUN VE GÜÇLÜ BİR TARİHE SAHİBİZ”
Birlik Vakfı hizmet binası açılış töreninin son konuşmasını Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili, TBMM 27. Başkanı İsmail Kahraman, yaptı. Kahraman şunları kaydetti: “Öncelikle vakıf şubemizin hizmet binası için tahsisin yapılmasına emek veren Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize teşekkür ederek tebrik ediyorum. Ugandalı Yusuf İsa tören başlangıcında Aşır okudu. Dışarıya ABD’ye, İngiltere’ye öğrenci gidiyor. Peki, Türkiye’ye yabancı ülkelerden gelen öğrenci var biliyor musunuz? Bu sayı 301 bin 209’dur. Her sene bu sayı artmaktadır. Türkiye dünyanın önderliğini bekliyor. Hicaz’a gittiğimizde ‘Ne zaman önümüze geçeceksiniz?’ diyorlar. Biz Türkiye olarak büyük bir devletiz. Biz Selçukluyuz, biz Osmanlıyız. Biz köklü bir çınarız. Biz Türkiye Devleti olarak 1923 tarihinde kurulmadık. 1299 yılında da kurulmadık. 1071’de de kurulmadık. Biz çok uzun ve güçlü bir tarihe sahibiz. Bunun şuurunda olmalıyız. Yarının yöneticisi olan gençlerin güzel yetiştirilmeleri lazımdır. LGBT denilen bu çirkin hadisenin üzerinde Sayın Cumhurbaşkanımız ısrarla durmaktadır. Bu hadiseden mutlaka uzaklaşılması lazımdır. Ailenin bozulmaması lazımdır. Seçimlerde ‘Z kuşağından ne haber?’ dediler. Ne Z kuşağı? Alın size Teknofest kuşağı. Gördük seçimlerde, ben kendimi, inancımı yaşayacağım. İthal ve ithalat yok ben, kendim varım ve kardeşlerimiz var. Dünya da insan nüfusu şu anda 8 milyara yaklaştı. Bu nüfusun yüzde 23’ü Müslüman’dır. Dünya kara yüzölçümünün yüzde 22’de Müslümanların yaşadığı topraklardır. Hepsi de Türkiye’nin liderliğini beklerden ötelemek, itelemek niçin? Ne bu şuur? Biz tarihimize sahip çıkacağız ve layık olacağız inşallah. Birlik Vakfı’ın çalışma gayeleri böyledir. Bizleri geleceğe taşıyacak olan gençlik kendini yetiştirecektir. Allah iyi hizmetler yapabilmeyi nasip etsin. Emek verenleri tekrar tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bugün İsrail dünyanın belasıdır. İsrail’de Yahudi nüfusu yüzde 74’dür. Hristiyan-Arap nüfusu yüzde 22’dir. Ama dünyanın baş belası olan İsrail oraya çıban başı olmuştur. Kudüs demek İslam Dünyasının ayakta kalması demektir. Türkiye’de Kudüs diyen Recep Tayyip Erdoğan vardır. Kudüs çok mühim bir davadır. Kudüs’ü uluslar arası sahada Cumhurbaşkanımız müdafaa etmektedir. İnşallah her milli dava da çok şuurlu ve uyanık olacağız. Allah iyi hizmetler nasip etsin. Yeise düşmek yok, kötümserlik yok ve de durmak yok. Durmak yok yola devam.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM