Zeybek: Yatırımlarımız Afyon’a hayırlı olsun

Zeybek: Yatırımlarımız Afyon’a hayırlı olsun

 

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ekiplerin şehri güzelleştirmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Zeybek, “Gayemiz şehrimizi daha güzel bir şehir yapmak. Yatırımlarımız Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun” dedi

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bedesten Kavşağı ve Kurtuluş Caddesi kaldırım çalışmalarını yerince inceleyerek ekiplerden bilgi aldı. Başkan Zeybek, üst yapı seferberliği kapsamında şehrin dört bir yanında yapılan kaldırım ve kavşak yenileme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

“KURTULUŞ CADDESİNDE ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE TAMAMLANACAK”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı. Zeybek’in ilk ziyaret noktası Bedesten Kavşağı oldu. Mehmet Zeybek, halk arasında Havuzlu Çarşı olarak bilinen güzergâhta yapılan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar ile Bedesten Kavşağı tamamen yenileniyor. Peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları ile adeta bir cazibe merkezi haline gelecek. Çalışmaların kısa sürede bitirileceği belirtildi. Zeybek’in ikinci ziyaret noktası Kurtuluş Caddesi oldu. Kurtuluş Caddesi’nde kaldırımlar baştan aşağı yenileniyor. Deforme olmuş kaldırımlar Belediye tesisinde üretilen parke taşlarıyla yeniden düzenleniyor.

“ŞEHRİMİZ HER GEÇEN GÜN GÜZELLEŞİYOR”

Afyonkarahisar’ın her geçen gün gelişip güzelleştiğine dikkat çeken Zeybek, şunları kaydetti: “Bedesten Meydanı, şehrimizin tarihi dokusunu yansıtan, aynı zamanda birçok hatırayı da içinde barındıran, toplumsal buluşma noktası olarak şehrimizin simgesi haline gelmiştir. Düzenleme projesiyle meydanın daha işlevsel, estetik ve çevre dostu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyoruz. Şehrimizin kültürel mirasına saygı göstererek, modern ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak bir denge oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Ambaryolu kavşağında bulunan ‘Kadınanalar’ simgelerini buraya taşıyacağız. Kavşak düzenlememizde peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları bulunacak. Bu projemizi bölge esnafımızla da paylaştık. Esnafımız yeni yapılacak düzenlemeyi çok beğendi. Kurtuluş Caddesi’nde kaldırımlarımızı yeniliyoruz. Yaya güvenliği ve konforunu sağlamak adına başlattığımız üst yapı atağı kapsamında pek çok noktada kaldırımlar yenilendi. Ekiplerimiz var gücü ile çalışıyor. Gayemiz şehrimizi daha güzel bir şehir yapmak. Yatırımlarımız Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23