Ailenin korunması anlatıldı

Ailenin korunması anlatıldı

“Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Artırılması” kapsamında Afyonkarahisar’da bir dizi program gerçekleştirildi

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan Merkez-Taşra buluşmaları kapsamında, “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Artırılması” konusu ile ilgili Afyonkarahisar’a gelen Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Lokman Arslan ve Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Çuhadar tarafından bir dizi program gerçekleştirildi

Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezinde yapılan programa Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Lokman Arslan, Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Çuhadar, İl Müftü Vekili Harun Yılmaz, İl Müftü Yardımcıları, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Karatekin, Şube Müdürleri, Vaizler, Din görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür yardımcısı Abdurrahman Karatekin tarafından yapılan selamlama konuşması ve İl Müftü Vekili Harun Yılmaz’ın açış konuşmasıyla devam etti. Ardından Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Lokman Arslan tarafından “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Artırılması” konusu ile ilgili konferans verildi.

Yatsı namazında “Ailece Camide Buluşuyoruz” projesi kapsamında Anıtkaya Köyü’nde Ulu Camii’nde cemaatle, namaz sonrası kahvehanede köy halkıyla buluşularak sohbet gerçekleştirildi. Programlar Cuma günü İmaret Camii’nden verilen vaaz ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM