Köksal, Dinar’daki “hayvan katliamı iddialarını” Meclis gündemine taşıdı

Köksal, Dinar’daki “hayvan katliamı iddialarını” Meclis gündemine taşıdı

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Dinar Belediyesi’ne ait barınakta bazı köpeklerin öldüğü, bazılarının açlıktan bitkin düştüğü, aç kalanların da ölü köpekleri yediği iddialarını Meclis gündemine taşıdı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Dinar Belediyesi’ne bağlı “Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi”ndeki hayvan katliamı iddialarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

“SORUMLULARIN SADECE SAVUNMASI MI ALINACAK? HUKUK ÖNÜNDE GEREKLİ CEZAYI ALACAKLAR MI?”

CHP Grup Başkanvekili Köksal, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yanıtlanmak üzere TBMM’ye sunduğu soru önergesinde şu ifadelere yer verdi:

“Dinar Belediyesi’ne bağlı Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanların katledildiği iddiaları hayvan severler tarafından kamuoyu gündemine taşınmış ve kaymakamlık tarafından soruşturma başlatıldığı duyurulmuştur. Bu bağlamda; Dinar Belediyesi’ne bağlı Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi’ndeki iddiaların araştırılması için daha önce kaç şikayet gelmiştir? Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezi’nde kaç hayvan öldürülmüş, istismar edilmiş ve yaralanmıştır? Hayvanların korunması için faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezine, hayvanlara eziyet eden kişilerin işe alımından kim sorumludur? Hayvanlara eziyet edilen kişilerin sadece savunmasını mı alınacaktır, yoksa işlerine son verilerek belediye tarafından oluşturulacak şikayet ile hukuk önünde de gerekli cezayı almaları sağlanacak mıdır? Bu tip olayların son bulması için rehabilitasyon merkezlerinde yapılan görevlendirilme şartları ve yetkinliklerde değişikliğe gidilecek midir?”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
HAYVAN KATLİAMI

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM