Basın Mensuplarını Kartlarını Vali Yiğitbaşı’nın Elinden Aldı

Basın Mensuplarını Kartlarını Vali Yiğitbaşı’nın Elinden Aldı

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartlarını verdi

 

Afyonkarahisar’dan basın kartı almaya hak kazanan toplam 13 kişiye Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törenle basın kartları verildi. Törene; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Afyonkarahisar Bölge Müdürü Uğur Ülgen ve basın mensupları katıldı.

“BASIN KARTI UFUK AÇICI ÇALIŞMALARA VESİLE OLSUN”

Törende konuşan Vali Yiğitbaşı, basın kartı almaya hak kazanan basın mensuplarını kutlayarak, “Basın mensuplarının hayatını kolaylaştıracak ve bir takım ayrıcalıklar sağlayacak olan basın kartlarını sizlere biz vermek istedik. Basın kartının, gazetecilik hayatında, medyada ki çalışma serüveninizde bugünden itibaren kamuoyunun ve kamu kurumlarının önünü açacak daha verimli çalışmalar yapmanıza vesile olmasını diliyorum. Emekleri için Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Uğur Ülgen’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“AFYON’DA 13 BASIN MENSUBU BASIN KARTI ALDI”

CİB Afyonkarahisar Bölge Müdürü Uğur Ülgen ise, Basın Kartı Komisyonunun verdiği kararla Afyonkarahisar’da 13 kişinin basın kartı almaya hak kazandığını söyleyerek, “Hazırlanan kartlar Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğümüze gönderildi. Afyonkarahisar’dan 13 basın mensubu basın kartı almaya hak kazandı. Basın kartı almaya hak kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

“BASIN KARTI GRİ PASAPORT HAKKI DA SAĞLIYOR”

Basın kartının sağlamış olduğu haklar hakkında bilgi veren Ülgen, şunları kaydetti:

“Basın kartı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen resmi nitelikli bir kimlik belgesidir. Aynı zamanda göreve bağlı basın kartı olarak nitelendirdiğimiz 5953 sayılı yasa ile sözleşme altına alınmış basın mensupları yılda 90 gün yıpranma payı hakkına sahiptirler. Yıpranma payı hakkının basın kartı sahibi bir gazeteci sahip olduğu önemli bir hak olduğunu düşünüyorum. Bunun haricinde basın kartı sahibi gazetecilerin gri pasaport hakları var. Gri pasaport devlet memurlarının, kamu görevlilerine verilen bir haktır. Biz basın mensubunu bir kamu görevlisi olarak addediyoruz ve bu çerçevede gri pasaport hakkı sağlıyoruz. Bunun yanında silah ruhsatı alma hakları var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak bizler basın kartı sahibi gazetecilerin mesleki çalışmalarını kolaylaştırmaya yönelik gayret göstermekteyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM