“Kötü yönetimin faturası  milletimize çıkıyor”

“Kötü yönetimin faturası milletimize çıkıyor”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye’nin kötü yönetildiğini, faturanın vatandaşa çıktığını belirtti

 

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mısırlıoğlu, “Ülkeyi yönetenlerin piyasa ile inatlaşmasının sonucu acı fatura milletimize çıkıyor. Bu kötü yönetimi Türkiye hak etmiyor. Vatandaşın alım gücü bitti. Millet evine yiyecek alamayacak hale gelmiş hala birileri çıkıyor, ekonomi büyüdü diyor. Afyonkarahisar’da binlerce konuta ısıtma hizmeti veren AFJET, daha yılın başında yüzdi 35 zam yapmıştı. Sayın Veysel Hoca’nın söylemi ile ilimizde adam yokmuş gibi ithal Genel Müdür bulup getirdiler. Sayın Genel Müdür ilk icraat olarak şapkadan tavşanı çıkardı ve konutlarda yüzde 75, otellere yüzde 80 ve seralara yüzde 85 zam yaptı.” dedi.
“KAYNAKLAR TÜKENDİ”
Kaynakların israf edildiğini söyleyen Mısırlıoğlu, “2013 yılından bugüne AFJET’in kaynaklarını har vurup harman savuranlar bugün tükenen kaynakları yeniden oluşturma çabasındalar. Bunun kolay yolu faturayı konutlara, otellere ve seralara kesmek. Elbette spora destek olunmalı ama bunun bir sınırı olmalıydı. AFJET’in kaynaklarını kendi kasası gibi gören Belediye her paraya ihtiyaç duyulduğunda elini cebine atmak yerine AFJET’e yönelmiştir. Bugün Isparta, Kütahya Belediyeleri de spora destek oluyor ama sizin yaptığınız gibi değil. AFJET kaynaklarının kurumasının sorumluluğu o günkü tüm yönetim kuruluna aittir. O gün bir sorumlu ve suçlu yaratarak Genel Müdürü görevden uzaklaştırdılar. Sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık!” ifadelerini kullandı.
“NEDEN KREDİ ÇEKİLDİ”
Mısırlıoğlu açıklamasına şöyle devam etti:
“Bu ak kaşıklara sormak istiyoruz: Afyonspor’a para aktarmak için AFJET üzerinden kredi neden çektirildi? Sorunların çözümü için Afjet’e gereken düşük miktarlı krediler neden o gün çekilmedi de şimdi 35 milyon kredi çekiliyor? Neden bir balyoz gibi yüzde 75 zam bir anda yapıldı? Neden kademeli zam uygulamasına gidilmedi? Vatandaşın üç kuruş aldığı emekli ve asgari ücret zammına göz diktiniz, yazıklar olsun! Kaynakları har vurup harman savuranlar utanmadan, sıkılmadan yüzde 75 zam yapıyor. AFJET Genel Müdürü ne kadar maaş alıyor, yönetim kurulu üyeleri ne kadar hazurun hakkı alıyor… Bunların açık şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Yeter artık düşün milletin yakasından.”
>> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM