Dünya Motokros Şampiyonası başlıyor

Dünya Motokros Şampiyonası başlıyor

Dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı “Dünya Motokros Şampiyonası” (MXGP) 2-3 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek

Dünya Motokros Şampiyonası kapsamında Dünya ve Avrupa klasmanında Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası (MXGP), Dünya Gençler Şampiyonası (MX2), Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (MXWomen), Avrupa Motokros Şampiyonası (EMXOPEN) olmak üzere 4 kategoride uluslararası yarışlar yapılacak.
40’a yakın ülkeden 200’ün üzerinde motokrosçunun yarışacağı ve bu yıl Türkiye’den 1 kadın ve 6 erkek sporcunun yer alacağı şampiyona, Cumartesi ve Pazar günü saat 09.00’da başlayacak.

Organizasyonun ‘Post Card’ olarak adlandırılan 1 dakikalık tanıtım filmi, Eurosport, CBS, Fox Sports Network, Nos TV, Beinsport MENA, AXP, Sina Sports, Motosport TV gibi dünyanın saygın televizyon kanallarında yayınlanırken, Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

Afyonkarahisar, 2018 yılında ilkini düzenlediği Dünya Motokros Şampiyonası’nda ilk yıl “En İyi Teknik Alt Yapı” ödülünü alırken, 2019 yılında ikinci kez ev sahipliği yaptığı organizasyonda “En İyi Padok” ödülünü kazandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM