TSK Askeri Mızıkası dinleyenleri mest etti

TSK Askeri Mızıkası dinleyenleri mest etti

Türkiye’nin en eski ve köklü çok sesli müzik kurumu olan Milli Savunma Bakanlığı
Armoni Mızıkası Komutanlığı, Afyonkarahisar’da konser verdi

 

Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz’un 100. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Armoni Mızıkası Komutanlığı tarafından konser verildi. Binlerce kişinin coşkuyla dinlediği konserde Türküler ve marşlar çalınarak şiirler okundu. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilen konsere ilgi yoğun oldu. Salonu hınca hınç dolduran izleyiciler, konserde coşku dolu anlar yaşadı. Orkestranın güçlü performansı, dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
1826 yılında Müsika-i Hümayun adıyla kurulmuş olan Armoni Mızıkası Komutanlığı’nın Afyonkarahisar konseri sırasında duygu ve coşku dolu anlar yaşanırken dinleyiciler o anları ölümsüzleştirmek için adeta birbiri ile yarıştı.
Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar nezdinde tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve Armoni Mızıkası orkestrasına teşekkür ederek böyle bir milletin ferdi olduğu için gurur duyduğunu söyledi. Konsere katılan dinleyiciler duygu dolu anlar yaşadıklarını belirterek manevi duygularına tercüman olan orkestraya ve konserde emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Konser programına; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eşi Sevim Zeybek, il protokolü, şehit aileleri ve gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM