Kurduğu minik kantinde sattığı ürünleri depremzedelere bağışladı

Kurduğu minik kantinde sattığı ürünleri depremzedelere bağışladı

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, okul ziyaretleri çerçevesinde Beyyazı İlkokulu’nda 1-B sınıfında öğrenim gören Mehmet Takmak’ın depremzedeler için yapmış olduğu anlamlı kampanya için teşekkür etti

 

Yaklaşık bir haftadır küçük kantinde arkadaşlarına satış yapan Mehmet Takmak, elde edilen geliri depremzedelere bağışlıyor.
DEPREMZEDELERE BAĞIŞ İÇİN ÇABALIYOR
İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Beyyazı Belediye Başkanı Asım Altıntaş ve Şube Müdürü Sezai Keklicek ile birlikte Beyyazı İlkokulunu ziyaret etti. İdarecilerinden okul hakkında bilgi alan Miraç Sünnetci, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin ders içi etkinliklerine katılarak onlarla sohbet ederek, 1-B sınıfında öğrenim gören Mehmet Takmak’ın depremzedeler için 1 haftadır yapmış olduğu anlamlı kampanya ya destek verdi. İlkokul öğrencisi Mehmet Takmak, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara gelirini bağışlamak için okulunda arkadaşlarına meyve suyu ve kek satışına başladı. Babasının okulda arkadaşlarına meyve suyu ve kek satarak elde edeceği paraları, depremzedelere bağışlayabileceğini ve bunu yapması durumunda kendisinin destek verebileceği teklifini kabul eden Mehmet Takmak, durumu sınıf öğretmeni Halil Yağıcı’ya iletti. Öğretmeni ve okul idaresinin uygun görmesiyle birlikte öğrenciye okul girişinde arkadaşlarına meyve suyu ve kek satması için küçük bir kantin oluşturuldu. Yaklaşık bir haftadır bu küçük kantinde arkadaşlarına satış yapan Mehmet, yaklaşık 600 lira gelir elde ederken de arkadaşların da gönlünü kazandı.
SÜNNETCİ ÖĞRENCİYİ KUTLADI
Öğrenci Mehmet Takmak’ın kantininden alışveriş yapan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, öğrencinin küçük olsa da yüreğinin çok büyük olduğunu söyledi. İlkokul 1. sınıf öğrencisinin projesini takdir ettiğini dile getiren Sünnetci şöyle konuştu: “Mehmet, öğrenci arkadaşlarına, öğretmenlerine ve velilere meyve suyu ile kek satışı yapıyor. Buradan elde edilen bütün gelirler de depremzedelere bağışlanmak üzere AFAD hesabına yatırılacak. Küçük yürekli koca dev adam Mehmet’i tebrik ediyoruz. Biz, her zaman ‘Türk milleti olarak 7’sinden 70’ine beraberiz’ diyoruz. İşte, 7’si burada, 70’si de sonsuz inşallah.” İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Beyyazı Belediye Başkanı Asım Altıntaş’ı makamında ziyaret ederek belediyedeki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM