SASAD, Dünya Motokros Şampiyonası’nı destekliyor

SASAD, Dünya Motokros Şampiyonası’nı destekliyor

Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçılar Derneği, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP of Türkiye) organizasyonuna destek veren kurumlar arasına katıldı

 

İşbirliği kapsamında Savunma Sanayi’nde hizmet veren firmaların ürün, hizmet ve çalışmalarının organizasyona katılan yurt içi ve yurt dışı katılımcılara daha yakından tanıtılması hedefleniyor. Bu kapsamda, dünyada 186 ülkede yaklaşık 3.1 milyar potansiyel izleyici kitlesine ulaşan organizasyonla, savunma sektöründeki markaların sponsorluk, reklam ve etkinliklerle firmaların tanıtımlarına yönelik işbirlikleri de geliştirilecek. SASAD üyesi olan firmaların personellerinin aileleriyle birlikte MXGP of Türkiye ile Afyon MOTOFEST organizasyonuna katılımları noktasında da fırsatlar sunulacak.

Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP of Türkiye), Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğiyle bu yıl Afyonkarahisar’da 5. yılında 6. kez düzenleniyor. Organizasyonda Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP), MX2 (Dünya Gençler Şampiyonası), MXWomen (Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası), MX250 (Avrupa Motokros Şampiyonası) olmak üzere toplam 4 kategoride uluslararası yarışlar yapılıyor.

Organizasyon, Türkiye’nin 2022’deki en büyük uluslararası spor etkinliği olurken, ailelerin de bir arada vakit geçirebileceği bir ortamı katılımcıları ile buluşturuyor. Yarışlar, CBS Sports Network, Fox Sports, Eurosport, Stan Sport, Sport TV, SRG SSR, AXP gibi dünyaca ünlü yayıncılarla 3.1 milyar potansiyel kitleye ve spor severlere ulaşıyor.

SASAD, Türk Savunma Sanayi’nin ihtiyaç ve tedarik makamları ile eşgüdüm içinde üyelerinin işbirliğini sağlayarak, ulusal ve uluslararası düzeyde Türk Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayinde faaliyet gösteren tüm paydaşları kapsayan; lider, güçlü ve inovatif bir sivil toplum kuruluşu olarak Türk savunma sanayinin büyüyüp gelişmesine öncülük ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM