“Esnafımızın da vatandaşlarımızın da çektiği sıkıntılara değecek”

“Esnafımızın da vatandaşlarımızın da çektiği sıkıntılara değecek”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Uzun Çarşı’da devam eden çalışmalarında adım adım sona yaklaşıldığını belirterek, “Esnafımızın da vatadaşlarımızın da çektiği sıkıntılara değecek” dedi

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Tarihi Uzun Çarşı”daki cephe sağlıklaştırma projesi çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
“BÖLGE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK”
Açıklamada, “Tamamlandığında trafik ve transit geçiş düzenlemeleri, şehrin tarihi mimarisine uygun dizayn edilen modern çarşı dükkanları, iş yerleri ve rekreasyon alanları ile bölge adeta cazibe merkezi haline gelecek. Görsel kirliliğinin önüne geçmek amacıyla proje kapsamında tabelalar traverten olacak şekilde tasarlanırken çarşı yolu 4 metre, kaldırımlar ise yine 4 metre genişliğinde olacak şekilde 12 metre uzunlukta bir alan oluşturulacak.” denildi.
“90 ADET CEPHE YENİLENİYOR”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatıyla şehrin en önemli noktalarından biri olan Uzun Çarşı’da başlatılan dönüşüm çalışmalarının sürdüğü kaydedilen açıklamada, 90 adet cephenin yenilendiği çarşının Afyonkarahisar’a yakışır bir görünüme kavuşacağı kaydedildi.
“ÇALIŞMALARDA ADIM ADIM SONA YAKLAŞIYORUZ”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Her köşesi buram buram tarih kokan Uzun Çarşımızda cephe yenileme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 90 adet cephe, ihtişamına yeniden kavuşacak. Bu proje ile Afyonkarahisar’ın kalbi niteliğinde olan uzun çarşı, parmakla gösterilen, istihdam üreten, şehir merkezinin ekonomisinin lokomotifi olan tek merkezlerden birisi olacak. Esnafımızın ve hemşehrilerimizin katlandığı tüm sıkıntılara değecek güzel bir sonuca adım adım yaklaştığımızın bilinmesini ister, desteklerinden dolayı çarşı esnafımıza ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23