Rahvan At Pisti projesinde çalışmalar sürüyor

Rahvan At Pisti projesinde çalışmalar sürüyor

Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye’nin birçok ilinden rahvan at yarışçılarını ağırlama imkânı sağlayacak Rahvan At Pisti projesinde çalışmalarına devam ediyor

 

Afyonkarahisar’da geleneksel spor dallarından olan rahvan at yarışçılarının buluşma noktası olacak yatırımda inşa çalışması yüzde 80 seviyesine geldi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in prestij projelerinden biri olan Rahvan At Pisti, Geleneksel Rahvan At Yarışları Koşusu ve atlı okçuluk gösterileri gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak. Ertuğrulgazi Mahallesi’nde yapımına devam edilen tesisin kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.
“SPOR ŞEHRİ AFYONKARAHİSAR’A DEĞER KATACAK”
Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Fen İşleri Müdürü Onur Sadioğlu ve teknik ekiple çalışmaları yerinde gören Zeybek Başkan, denetimde bulundu.
Başkan Zeybek inceleme yaptığı tesisi değerlendirerek, “Seçimler sırasında Rahvan At Binicileri ile bir araya gelmiştik. Onların bir talepleri vardı. ‘Profesyonelce ve yeterli düzeyde yarışların yapılabileceği bir alanımız yok, bize yardımcı olur musun Sayın Başkanım? Afyon’a da rahvan at pisti yapar mısınız?’ dediklerinde ‘İnşallah’ dedim ben. Şu an da çalışmalar hızla devam ediyor. Çalışmaları kısa sürede tamamlayıp ata sporlarının tamamının yapılabileceği kompleks haline getireceğiz. Afyon bir spor şehri demiştik, tamamladıktan sonra sporun farklı bir dalını da Afyon’a kazandırmış olacağız” diye konuştu.
ATA SPORLARININ YAPILABİLMESİNE OLANAK SAĞLAYACAK
600 bin 754 metrekare parsel alanına sahip tesiste; 6 bin 670 metre kapalı alan, 53304 r-n2 hipodrom pisti ve otopark yer alıyor. Ata sporlarının yapılabilmesine olanak sağlayacak yatırım; 37 adet box, 564 kişilik tribün, atların barınma ve bakım alanları, antrenör at çalıştırma alanı, ısınma koşu pisti, nalbanthane, personel odası, malzeme-samanlık odası, kafeterya ve otopark gibi çeşitli alanlardan oluşuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM