Afyon’un 5 yılını heba etmeyelim, aday olabilirim

Afyon’un 5 yılını heba etmeyelim, aday olabilirim

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, yerel seçimlerde Afyonkarahisar merkez, ilçe ve beldelerinin tamamında aday çıkartacaklarını söyleyerek, “Saadet Partisi logosuyla seçime gireceğimiz Genel Başkanımız tarafından ifade edildi. Afyonkarahisar’ın önümüzdeki 5 yılını heba etmeyelim istiyoruz. İstişarelerimiz sürüyor. Aday olabilirim” dedi

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, Kocatepe TV’de canlı yayında Kocatepe Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Burak Aydın’ın sorularını yanıtladı.

“SAADET PARTİSİ’NİN MİSYONUNUN YAYILACAĞI TEŞKİLAT ŞEMASI KURDUK”

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatının Afyonkarahisar’ın sorunlarının çözüme kavuşması noktasında yoğun çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade eden Karataş, “Her seçimde hiçbir güce tamah etmeden sadece teşkilatımızın kaynakları ile çalışmalarını yürüttü. Biz göreve geldiğim iki yıllık süreçte teşkilatımızın bütün sahada var olmasını sağlamak için çalışmalar yaptık. 18 ilçe, 42 beldede Afyonkarahisar’ın tamamına Saadet Partisi’nin çalışmalarının, ideallerinin, misyonunun yayılacağı bir teşkilat şeması modeli ortaya koyduk.” Şeklinde konuştu.

“BİZ AFYONKARAHİSAR’IN BU HALDE OLMASINA TAHAMMÜL EDEMİYORUZ”

Saadet Partisi olarak, Afyonkarahisar merkez ile bütün ilçe ve beldelerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyacaklarını ifade eden Karataş, “Afyon’da birbirinden değerli altı tane Milletvekilimiz var. Yaptıkları hizmetler daim olsun inşallah. Ancak biz sorunların yeterince çözülmediğine inanıyoruz. Biz sorunların yeterince dile getirilmediğine inanıyoruz. Biz Afyonkarahisar’ın bu halde olmasına tahammül edemiyoruz. Biz, Afyonkarahisar’ın daha iyi yerlerde olması gerektiğini, bölgenin incisi, Türkiye’nin olması gerektiğini düşünüyoruz. Dünyanın vizyon şehri olmasını istiyoruz. Bu noktada da Saadet Partisi’nin 10 tane Milletvekili TBMM’de Afyonkarahisar’ın sorunlarını dile getirecek. Bu noktada bir komisyon kurduk.” ifadelerini kullandı.

“AFYONKARAHİSAR’IN EN TEMEL SORUNLARI: İŞSİZLİK, TRAFİK VE ALT YAPI”

Afyonkarahisar’ın sorunlarından bahseden Karataş, şehrin en temel sorunlarının işsizlik, trafik ve altyapı olduğunu belirterek, “Türkiye’nin sorunları Afyon’a tesir ediyor. Ama Afyonkarahisar’ın bu sorunları kendi içerisinde çözmesi gerekiyor. İstihdama dönük yatırımların yapılması gerekiyor. Eğitim, işsizlik, tarım ve hayvancılık, sağlık hizmetleri ve turizm potansiyelinin kullanılmaması ve göç Afyonkarahisar’ın en temel sorunları arasında yer alıyor. Afyonkarahisar’ın 2018- 2019 yılına kadar verdiği göç farkı ciddi anlamda artış göstermiştir. Bu noktada Afyon’un göç vermemesi gerekiyor. Göç veren değil, göç alan bir Afyonkarahisar olmamız gerekiyor. Göç, istihdam alanı oluşmayan yerlerde oluşur. Bugün Çay ilçesine baktığımızda; SEKA Kâğıt Fabrikası kapandıktan sonra,  orada insan kalmadı. Şeker Fabrikası özelleştirildikten sonra o bölgedeki beldelerde insan kalmadı. Bolvadin’de Alkolik Fabrikaları işlevsizleştirildikten sonra, o ilçede insan kalmadı. İnsanlarımı doğduğu yerde doyurulmadığı için göç eder. Biz, milli görüşçüler, Saadet Partililer istiyoruz ki; bütün insanlarımı doğduğu yerde doysun. Afyon’un toprakları herkese yeter. Afyon’un imkânları da herkese yeter. Afyonkarahisar’ın tarım ve hayvancılıkta baş şehir olması gerekmektedir. Afyonkarahisar’da her türlü ürünün yetişebildiği bir coğrafyaya sahibiz. Bugün Afyonkarahisar’da bir çiftçi ‘dün 100 dönüm, 50 dönüm ekerken; bugün 5 dönüm ekemez hale geldik’ diyor. Bu durumu birilerinin sorgulaması gerekiyor. Elbette bazı ürünler ithal edile bilir ancak, üretime yönelik yatırımlar artırılmazsa, istihdama yönelik yatırımlar artırılmasa, sadece yolları, köprüleri, hastaneleri ve adliye saraylarını konuşmuş olursunuz. Bu yarımlar hayatımızı kolaylaştırıyor ama ülkeniz kaslı büyümesine sebep olmuyor. Biz Afyonkarahisar2ın kaslı büyümesini istiyoruz. Bu konulara önem verilmesi gerekiyor. Bugün Afyonkarahisar’da ekilebilir arazilerin tamamı ekilse, tüm Türkiye’ye yeter.  Ancak Afyonkarahisar’ın genelinde seçilen birçok Milletvekili, Belediye Başkanı, şehrin hak ettiği hakkı verememiştir.” ifadelerinde bulundu.

“BELDELER DÂHİL HER YERDE KENDİ ADAYLARIMIZI ÇIKARTACAĞIZ”

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde Afyonkarahisar merkez, ilçe ve beldelerinde aday çıkartacaklarını ifade eden Karataş, “Saadet Partisi logosuyla seçime gireceğimiz Genel Başkanımız tarafından ifade edildi. Bu kapsamda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu noktada aday profillerimiz bizim için çok önemli. Seçime girmek elbette önemli ancak, doğru adayları, doğru isimleri ortaya çıkartmak daha önemli, Afyonkarahisar’ı gerçekten dertlenen isimleri ortaya çıkartmak önemli. Burada iktidar partisine de bütün siyasi partilere de çağrı yapıyorum; adaylarında bazı nitelikleri aramaları gerekiyor. Ehliyet, liyakat, adalet gibi çünkü biz yöneticilerimizin adaleti ile yönetiliriz. Bu noktada biz, sadece Allah rızası için çalışan ve gerçekten Afyonkarahisar’a hizmet edecek adaylar ile ortaya çıkacağız. Biz Afyonkarahisar’ın birkaç kişi tarafından yönetilemeyeceğini düşünüyoruz. Afyonkarahisar birilerine mecbur bırakılmamalı. Afyonkarahisar’da yetişmiş pek çok potansiyelli gencimiz var. Biz bu gençlerimizin söz sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Afyonkarahisar’da en güçlü adayla ile seçime gireceğiz.”diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR’IN 5 YILINI HEBA ETMEYELİM”

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağı sorusuna “hayırlısı diyelim” şeklinde cevap veren Karataş, “İstişareler devam ediyor. Tabi bu süreçte teşkilatlarımızın istişarelerine çok önem veriyoruz. Biz Saadet Partisi olarak hizmetin olduğu her yerde olduğumuzu ifade ediyoruz. Allah ömür verdiği sürece buna devam etmeye gayret edeceğiz. Bütün teşkilatlarımızla istişarelerimiz, temayül yoklamalarımızı yapacağız. Çünkü aday olmak en kolayıdır. Herkes adayım diyebilir. Ancak bugün çıkacak adayların şehre ne kazandıracağına bakmak lazım. O yüzden ben vatandaşlarımız, bütün siyasi partilerden çıkan adaylara baksınlar ona göre karar versinler. Bu noktada Afyonkarahisar’ın önümüzdeki 5 yılını heba etmeyelim istiyoruz. Afyonkarahisar’ı 20 yıldır yöneten AK Partili belediyelerin yapmadığı birçok şey var, onları biz yapacağız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM