“Başkan Zeybek’in aday olacağını biliyoruz, eminiz”

“Başkan Zeybek’in aday olacağını biliyoruz, eminiz”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, ilçelerdeki iktidar partisi belediye başkanlarının vaat ettikleri projelerin çoğunu hayata geçiremediklerini söyleyerek, “AK Parti’de Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Belediye Başkan Adayı çıkacağını biliyoruz, eminiz” dedi.

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, partisinde düzenlediği basın toplantısında yerel ve ulusal gündemi değerlendirdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Mısırlıoğlu, “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Öğretmenlerimiz için yaşanabilir bir hayat, uygulanabilir ve içe sinen bir eğitim sistemi diliyorum. Bu kutsal görevi layıkıyla yapan tüm öğretmenlerimizin eli öpülmeye değerdir diye düşünüyorum.Şehit Aybüke öğretmenimizi, şehit Necmettin öğretmenimize daha nice kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Onlar çocuklarım, sınıfım, öğrencilerim deyip, genç yaşta bu dünyadan ayrılmışlardır. Onların verdiği mücadele bizler için geleceğe yansıttığımız ışıklardır. Mekanları cennet olsun.” dedi.

“DÜŞENE BİR DARBE DE ZİNCİR MARKETLER VURUYOR”

Her ortamda 7’den 70’e herkesin ekonomi konuştuğunu ifade eden Mısırlıoğlu, “Çocuklar bile artık geçim sıkıntısından bahseder oldu. Cefakar babaların evlerinde mahcubiyeti her geçen gün büyüyor. Babalar çocuklarına yetemediğini düşünüyor. Ama suç onların değil. Suç, çalışana emeğinin karşılığını vermeyende. Suç, verdiği zammı bile 1 ay geçmeden enflasyona ezdirende. Dedeler, nineler de babalar kadar zor durumda. Eskiden büyükler torunlarını dört gözle bekler, onlara çeşit çeşit hediyeler alır, harçlıklar verirdi. Şimdi kendilerini geçindiremez hale geldiler. Şimdi sizlere vicdanları yaralayan bir olaydan söz edeceğim. Ekonomik krizin pençesinde kıvranan vatandaşlarımıza bir darbe de zincir marketlerden geliyor ne yazık ki, zincir marketler indirim adı altında son kullanma tarihi yaklaşmış ürünler, çürümeye yüz tutmuş meyve sebzeler satıyor. Ünlü bir zincir marketin manav bölümünde son kullanma tarihi yaklaşan çürümeye yüz tutmuş ürünler çöpe atılıp zarar edilmesin diye yarı fiyatına yoksul insanlara satılıyor. Düşene bir darbe de zincir marketler vuruyor.” şeklinde konuştu.

“VERGİ VE HARÇLARA YÜZDE 60 ZAM YAPILDI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam sistemini güzel kullandığını ileri süren Mısırlıoğlu, “Olmayacak bir karar alıyor sonra düşünüp taşınıp tam aksi bir karar daha alıyor. Emeklilerle ilgili kararı da kendi inisiyatifi ile değiştirdi. Milyonlarca vatandaşın kaderi bir kişinin dudakları arasından çıkacak iki çift lafa kalmış. Ülkeyi böylesine bencilce yöneten bir insandan her şey beklenir.  Zam kararlarını da kendi kafasına göre alıyor Sayın Erdoğan. Vergi ve harçlara yaklaşık yüzde 60 zam yapıldı. Vatandaşın ekonomisiyle sarayın ekonomisi farklı tabi. Emekliler bu ülkede ikinci sınıf insan muamelesi görmeye başladı. Adaletsiz bir şekilde verilen zamlar, seyyanen zam gibi kelime oyunları derken emeklilerimiz iyiden iyiye çıkmaza girdi. AKP hükümetinin işi gücü Ali Cengiz oyunları olmuş. Her konuda algı operasyonu yapmayı başarıyorlar. Çeşitli kelime oyunlarıyla vatandaşı kandırmaya çalışıyorlar ama kimse kanmıyor artık.” diye konuştu.

“ULUSLARARASI ŞİRKETLERİN ÇOĞU ÜLKEMİZE YATIRIM YAPMAYI REDDEDİYOR”

Ülkede hiçbir veriye güven kalmadığını ve açıklanan enflasyon verilerinin oynanmış rakamlar olduğunu kaydeden Mısırlıoğlu, “Şeffaf bir idare anlayışı olmadığı için kurumların kafalarına göre açıkladığı rakamlarla ülke ekonomisi şekilleniyor. Kasım ve Aralık aylarında çeşitli indirimlerle enflasyon düşük gösterilip yılsonundaki maaş zamları ona göre belirlenecek. Sıradaki oyunları da bu. Yılbaşında yapılacak olan maaş zamlarını bu minvalde belirleyecekler. Ülke bir satranç tahtası sanki. Vatandaşı da piyon gibi görüyorlar. Ama gün gelecek devran dönecek bunu da çok iyi biliyorlar. Şimdi yeni anayasa türküsü çığırıyorlar. Asıl değiştirmek istedikleri madde belli.  101. Maddeyi değiştirip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçtirmeye çalışacaklar. Ülkeye kazık çaktıklarını düşünüyorlar ama yanılıyorlar. Öyle her şey onların istediği gibi olmayacak. Tek adam rejimi zaten bu ülkeye yakışmadı sizler de biliyorsunuz ki Başkanlık sistemi bu ülkeye vurulan en büyük darbeydi. Şimdi zeminini sağlamlaştırıp anayasa değişiklikleriyle ülkemizi saltanat sistemine geri döndürmeye çalışıyorlar. Attıkları her adımın ardında yatan gizli bir sebep mutlaka var. Bunlar hiçbir zaman millete karşı dürüst olmadılar. Ülkemizin küresel arenada hangi durumda olduğunu özetleyen bir konudan bahsedeceğim şimdi sizlere. Uluslararası şirketlerin çoğu ülkemize yatırım yapmayı, ülkemizde istihdam sağlamayı reddediyor artık. Burayı güvenli görmüyorlar çünkü. Biliyorsunuz daha önce bazı otomotiv şirketleri ülkemizdeki fabrikalarını kapatmışlardı. Şimdi de BP istasyonlarını satıp Türkiye pazarından çıkacakmış. HSBC şubelerini azaltıyor. Koç Ford-LG yatırımlarını iptal ediyor. Mazda da ülkemizden gitmeye hazırlanıyormuş. Tüm bunların sebebi ülkemize olan güvensizlik duygusudur. Kendi vatandaşının bile güvenmediği bir iktidara kim neden güvensin ve o ülkeye yatırım yapsın ki? Bu şirketler milyar dolarlarını ortaya koyuyorlar. 1 kişinin ülkedeki her şeye tek başına karar verebildiği bir düzende yatırım yapma riskini alırlar mı sizce? Tüm kararları kendi başına alıyor, tüm kurumları kendine bağladı. Kendine bağlı olmayan kurumların başına da bir şekilde kendi adamlarını getiriyorlar. Hal böyle olunca küresel ticaret ağında da güvensiz bir ortam yaratılmış oluyor. Bu şirketler büyük, kurumsal şirketlerdi ve ülkemizde istihdam sağlayan yerlerdi. Gitme kararları ile birlikte oluşan işsizliği düşünebiliyor musunuz? Mühendisinden işçisine kadar herkes işini kaybetmiş oluyor. Bizim ülkemiz de sermaye kaybediyor tabi ki.” dedi.

“DEVLET HASTANELERİNDE SİSTEM YÜRÜMÜYOR”

Afyonkarahisar’da “Devlet Hastaneleri”nde yaşanan sorunları dile getiren Mısırlıoğlu, “Eğitimde reform, sağlıkta reform diyorlardı, gidin sağlıktaki reformu devlet hastanelerinde görün. Hastaneler tıklım tıklım. Sağlıklı girseniz hasta çıkarsınız öyle söyleyeyim. Sistem yürümüyor. Bir görüntüleme hizmeti için aylar sonrasına randevu veriliyor. Onu geçtim acil servileri görün bir de. Mahşer yeri gibi olmuş acil servis. Saatlerce sıranızın gelmesini bekliyorsunuz sıranız geliyor, muayene olmanız 1 dakika sürüyor. Doktorların suçu yok onlar ne yapsın? Kapıda mahşeri kalabalık varken seri bir şekilde vatandaşın şikayetini sorup uygun tedavi yöntemini belirlemeleri için en fazla 1 dakikaları var. Çünkü biraz fazla vakit ayırsalar kapıda bekleyen yüzlerce insan mağdur olacak ya da gerginlik çıkacak.” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR PARTİSİ BELEDİYELERİ VAAT ETTİKLERİ PROJELERİN ÇOĞUNU HAYATA GEÇİREMEDİ”

İktidar partisine mensup Belediye Başkanlarının vaat ettikleri projeleri hayata geçirmediklerini söyleyen Mısırlıoğlu, “Teleferik ve AFRAY projeleri ölü doğdu. Başlandı ama bitirilmedi. Öyle görünüyor ki bitmeyecek. Temelleri atılan bu projeler belediyenin eksi hanesine çoktan yazıldı bile. Sayın Zeybek, senin Belediye Başkan adayı çıkacağını biliyoruz. Bundan eminiz. Vatandaşa karşısına hayata geçirebileceğin sağlam projeler vaat et. Ancak Afyonkarahisar Belediyesi’nin bitirmiş olduğu Uzun Çarşı restorasyon projesi için kendilerine teşekkür etmeyi de ihmal etmeyeceğim. Esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun. Afyonkarahisar’ımız Uzun Çarşı ve Ordu Bulvarı’ndan ibaret değil. Bu şehrin başka kadim mahalleleri de var. Sahipata, Osmangazi, Orhangazi, Ataköy, Çavuşbaş gibi mahallerde yaşayan vatandaşlarımızın da insanca yaşamaya hakkı var. Buralarda alt yapı ve üst yapı perişan. Afyonkarahisar Belediyesi’nin gerçekleşmeyen projelerini hep anlatıyoruz da ilçelerde neler oluyor acaba? Sandıklı’da mesela fenomen başkan 16 proje vaadinden sadece 3’ünü hayata geçirebilmiş. Sosyal medyadan sıra gelmemiş anlaşılan. Sinanpaşa’da da 17 proje vaat ederek seçimi kazanan başkan bu projelerden sadece 8’ini bitirebilmiş. Başkanı sürekli il merkezinde görenler ilçedeki projelerin neden bitmediğini biliyor zaten. Dinar’da Cumhur İttifakı’nın adayı olarak seçime giren ve başkan seçilen Nihat Sarı, 22 projeden sadece 10’unu yapmış. Çay ilçemizde de benzer bir durum var. 38 vaatle yola çıkan başkan 14 projeyi tamamlayabilmiş. Bolvadin’de 14 projeden 4’ü yapılmış, Emirdağ’da 56 projeden 29’u, İscehisar’da ise 18 projeden 7’si hayata geçirilmiş. Bakın neler vaat etmişler neler yapmışlar görüyorsunuz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM