Türk Eğitim Sen’in başkanları Afyon’da toplandı

Türk Eğitim Sen’in başkanları Afyon’da toplandı

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, zaferin kazanıldığı topraklarda 81 ilden gelen Şube Başkanları ile birlikte “Başkanlar Kurulu Toplantısı”nı Afyonkarahisar’da gerçekleştirdi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Büyük Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar’da olmaktan gurur duyduklarını söyledi.
Büyük Zaferin 100. yılında Türk Eğitim-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı. Toplantıya Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcıları, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, 81 ilin şube başkanları, Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci ve yönetimi ve çok sayıda sendika üyesi katıldılar.
“AFYON ŞUBESİ ÜYE SAYISIN ARTIRDI”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, Zafer Haftası gibi anlamlı bir hafta da başkanlar kurulu toplantısına ev sahipliği yapmanın gurunu yaşadıklarını ifade etti. Demirci, “Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara hoş geldiniz. Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şubesi olarak kısa zaman içerisinde üye sayımızı artırdık. Promosyon anlaşmaları konusunda başarılı sonuçlar elde ettik.” dedi.
“TEKLİF DEĞİŞİKLİĞE UĞRADI”
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Büyük Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar’da olmaktan gurur duyuyoruz. Yasalaştırılan 3600 ek gösterge meselesi bir kısım çalışanlar adına memnuniyet uyandırmadı. Türkiye Kamu-Sen olarak biz öncesinde parlamento safhasında gayretimizi ortaya koyduk. Teklif ilk halinden son haline gelesiye kadar çok değişikliğe uğradı. Türkiye Kamu-Sen’in ortaya koyduğu bir takım talepler arasında bazıları kanuna yansıdı ama eksikleri var. Eksiklerle alakalı inşallah 1 Ekim 2022 tarihinden sonra meclis açıldığında mağduriyeti giderilmemiş kesimlerle alakalı yasal hakkımızı arayacağız. Temmuz ayında 4 kişilik bir ailenin asgari geçim akdi 16 bin 482 TL, tek kişinin ise yoksulluk sınırı ise 7 bin 511 TL olarak hesaplanmıştır. Türkiye Kamu-Sen olarak bu süreçte, hem ek zam talebimiz, hem refah payı ödememiz hemde enflasyon farkını aylık şekilde maaşa yansıtılması talebimizdir. Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen şunu diyor, memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz iddiasının altını doldurmak istiyorsanız, enflasyon farkını aylık olarak memurlara ödeyeceksiniz.”
“TÜRK EĞİTİM SEN ÇOK ONURLU BİR YERDE”
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’da düzenlenen toplantıdan dolayı onurlandıklarını dile getirdi. Taytak, “Öğretmenlerimizin Kocatepe’ye 100 yıl önceki ruh ile yürümüş olmaları ve toplantı için bu ili seçmiş olmaları Türk Eğitim- Sen’in hangi oku takip ettiğini, hangi yöne baktığını gayet net bir şekilde gösteriyor. Gerçekten Türk Eğitim- Sen bugün gerek bizim genel merkezimizde gerekse tüm alanlarda çok saygılı ve onurlu bir yerdesiniz. Bu sizlerin çabası, duruşu ve sizlerin tavrınızı göstermesi ile oldu. Türk Eğitim- Sen siyasetin dışında kendi mensuplarına ve ülkenin milli meseleleri ile ilgili yiğitçe tavrını ortaya koyan bir anlayış içerisindedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM