Mil Büro Sen toplantısına Afyon ev sahipliği yaptı

Mil Büro Sen toplantısına Afyon ev sahipliği yaptı

Mil Büro Sen Büro Memurları Sendikasının 1’inci İl ve İlçe Başkanları Toplantısına Afyonkarahisar ev sahipliği yaptı

 

Manevi İlkeli ve Liyakatli Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Mil Büro Sen Büro Memurları Sendikasının 1’nci İl ve İlçe Başkanları Toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı. Toplantıya; Mil Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik, Mil Diyanet Sen Genel Başkanı Celalettin Gül ve Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu, Sağlık Mil Sen Genel Başkanı Mustafa Taç ile il ve ilçe başkanları katıldı.
“SENDİKACILIĞA AZALAN GÜVENİ TEKRAR TESİS EDECEĞİZ”
Toplantıda konuşan Mil Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik, Hak’tan yana olduklarını gösterdiklerini belirtti. Çelik, “Ne olursa olsun ağzınızdaki su bu kocaman ateşi söndürmese bile biz Hak’tan yana olduğumuzu bir karınca misali göstermek mecburiyetindeydik bunu gösterdik ve bugün de sabırla ektiğimiz tohumlarının meyvelerinin çiçeklerinin yeşerdiğini hep birlikte görmüş oluyoruz. Bu yeşerme bizi öyle cesaret verdi ki, şunu da görmüş olduk kapıyı çalarsak olur, o kapı açılır diye biz bu çalışmaları her gün bir adım öteye götürmenin gayreti içerisinde olacağız. Sendikamız 9 ayda yüzde bin büyüdü, daha da büyüyeceğimizden eminim, biz alternatifiz dediğimizden korkuyorlar, diğer sendikaları korkutuyoruz, onlara bir şeyleri hatırlatmaya başladık, selam vermediklerine selam vermeye başladılar, oysa bir davaları varmış bunu hatırlattık. Bugün buraya toplanmamızın çok büyük önemi var, 10 yıl boyunca sendikacılık yapıp da il başkalarını toplayamayan sendikalar var, güya bu sendikalar sorun çözeceklermiş, onlar sadece konuşuyorlar. Çok kibirlendiler, ama biz güçlendikçe onların kibir dağlarını yıkacağız. Sendikal faaliyetlere başladığımızda bizi zorlayan bir başka sendikanın büyüklüğü değildi, daha önce güvenilen inanılan kişilerin maalesef sendikacılık adına kötü izlenimler bırakması adına sizde onlar gibi olacaksınız sizin de onlardan farkınız kalmayacak diyenler oldu, bizim tek cevabımız oldu bizi başka sendikalarla karıştırmayın biz sendikacılığı ilkesel hareket olarak görüyoruz. Biz bu sendikacılığı insana azalan güveni tekrar tesis etmek için, sendikalara olan güveni yeniden tesis etmek için sendikaların da olması gereken noktaya tekrar taşınması için yapıyoruz dedik, başardık.” dedi.
“BU SENDİKACILIK ANLAYIŞI BUNDAN SONRA TUTMAZ”
“Şimdi diğer sendikalar 3600’ü konuşmak zorunda kalıyorlar. Maaş zammı ile ilgili talepte bulunmak zorunda kalıyorlar.” diyen Çelik, “Eskiden umurlarında değildi. Bir üçlü var yiyelim, içelim, gezelim kimse sorgulamasın. Hükümetin verdiklerinin üzerine çöküveririz, biz yaptık deriz. Kötü olursa da hükümet yaptı deyiveririz. Bu sendikacılık anlayışı bundan sonra tutmaz, bundan sonra ne tutacak? İl il, ilçe ilçe, ilmek ilmek işleyerek Mil Sen’i alternatif bir sendika olarak ortaya koyacağız. Biz benzeşmeyeceğiz, neye benzeşmeyeceğiz kirmenmiş sendikacılığa benzeşmeyeceğiz, vefasızlığa benzeşmeyeceğiz, yalan vaadler üreten sendikalara benzeşmeyeceğiz, hallederiz kadir mantığıyla üye yapanlara benzeşmeyeceğiz, dostunu kendi menfaati için satanlara benzeşmeyeceğiz. Kapıları çalacağız, açılmayacak bir daha çalacağız. Gene açılmayacak biz çalmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bizim görevimiz çalmak, kapıyı açtıracak biz değiliz. Ne zaman vakti gelecek o kapı o gün açılacak. O kapı açıldığın da bir bakacağız biz bir adım atmışız, mesele bize beş adım gelmiş. Allah emek veren kimsenin emeğini zayi etmedi, bundan sonra da zayi etmeyecektir. İlk çıktığımız günden itibaren insan inandığı davanın delisi olmalı ki, başarıya ulaşsın, siz inandığınız davanın delisi olmazsanız asla başarıya ulaşamazsanız, kalpten kalbe yollarla gideceğiz.” diye konuştu.
Mil Büro Sen İl ve İlçe Başkanları Toplantısı konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı. >> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM