Vali ve Başkan depremzedelerle voleybol oynadı

Vali ve Başkan depremzedelerle voleybol oynadı

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 11 kenti sarsan 6 Şubat depremlerinden etkilenen ve deprem sonrası Afyonkarahisar’a gelen depremzede vatandaşların misafir edildiği KYK Tınaztepe Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti

 

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük deprem sonrası bölgede devam eden artçı sarsıntılar ve muhtemel riskler, bölge halkının bir süreliğine daha güvenli illere taşınmasına neden oldu. Vali Yiğitbaşı, depremin ilk gününden bu yana şehrin tüm imkanlarını depremzede vatandaşlara açarak, Afyonkarahisar’da bulunan birçok yurt, otel ve diğer kamu misafirhanelerinde vatandaşların misafir edilmesini sağladı. Tınaztepe Yurdu’nda misafir edilen vatandaşları ziyaret Vali Yiğitbaşı, yurtta sunulan imkanları detaylı olarak inceledi.
Gaziantep’te evleri ağır hasarlı olan 11 yaşındaki Salih adlı depremzede öğrencinin daveti üzerine Vali Yiğitbaşı Voleybol oynadı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in de dâhil olduğu mücadele beraberlikle son buldu.
Salih ile birlikte voleybol oynayarak mutluluğuna ortak olduğunu ifade eden Vali Yiğitbaşı, “Gerçekten burada misafir ettiğimiz çocuklarımız çok değerli. Her gün onların deprem felaketinden sonra ortaya çıkan kaygılarını bir an önce azaltmak için tüm paydaşlarımızla gece gündüz mücadele veriyoruz. Daha önce tüm köy ve beldelerimizde çocuklara mutluluk taşıyan Mutluluk Kervanı projemizi burada da uygulamaya başladık. Her gün İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden, Emniyetten, Aile Bakanlığı İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Müftülük ve İl Çevre Müdürlüğümüzden uzmanlar çocuklarımızın duyusal ve bilişsel gelişimlerini dikkatle takip ediyor. Depremin etkisiyle açılan psikolojik yaraların sarılması ve çocuklarımızın hayata hızlıca geri dönmesi için tüm gücümüzle mücadele veriyoruz. Rabbim milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın.” dedi.
Tınaztepe Yurdu’nda dünyaya gelen Umut bebeği de kucağına alarak ailesine göz aydınlığı dileyen Vali Yiğitbaşı, yurtta misafir edilen çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Depremzede ailelerin yaşadıklarını ve sorunlarını dinleyen Vali Yiğitbaşı, resim ve müzik etkinliği yapılan alanda öğrenciler ile fotoğraf çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM