Öztürk: Ücret ve özlük haklarımızın düzenlenmesini talep ediyoruz

Öztürk: Ücret ve özlük haklarımızın düzenlenmesini talep ediyoruz

Türk Harb-iş Sendikası Afyonkarahisar Şubesi İl Başkanı Yasin Öztürk, kamu işçilerinin verdiği hizmetin karşılığını alamadığını söyleyerek, “Çalışandan kesilen verginin %15’te sabitlenerek üstünün kamu işvereni tarafından karşılanmasını, ücretlerinin ise yaşanabilir seviyeye yükseltilmesi için yeni bir düzenleme yapılmasını talep ediyoruz” dedi

 

Türk Harb-iş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı Yasin Öztürk, sendikası üyelerinin vatan savunmasına verdiği hizmetin karşılığını alamadığını ifade etti.

“KAMU İŞÇİLERİ HESAP KİTAP YAPAMAZ HALE GELDİ”

Kamu işçilerinin, gelir vergisi yüküyle bellerinin büküldüğünü, normal ücretlerin her ay bir öncekinden daha düşük hale gelmesi sebebiyle hesap kitap yapamaz duruma geldiklerini belirten Öztürk, “Enflasyonun önlenemeyen yükselişi ile hayat pahalılığının her geçen gün çalışanın belini biraz daha bükmesi, 9 Mayıs 2023 tarihinde Hükümet ile Türk-İş ve Hak-İş Konfederasyonları arasında varılan mutabakatla ücretlere yapılan zamların bu pahalılık karşısında daha çalışanın eline geçmeden eriyip gitmesi, değerinin çok çok üstünde ev kiraları, marketlerde hergün değişen fiyat etiketleri, son üç ayda iki katına çıkan akaryakıt fiyatları sebebiyle, hayatımızın her alanında zorunlu olarak ihtiyaç duyduğumuz ürün ve hizmetlere ulaşmak gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Zorunlu ihtiyaçlarına bile ulaşmakta güçlük çeken çalışanlar, sosyal yaşantısını bir kenara koyup, günlük yaşantısını idame ettirebilmenin sıkıntısıyla karşı karşıya kalmıştır. Bu zor koşullar içinde geçinebilmenin, en azından gününü kurtarabilmenin hesabını yapan kamu işçisinin, birde gelir vergisi yüküyle beli bükülmekte, yetersiz kalan zamların erimesi yetmezmiş gibi normal ücretinin de her ay bir öncekinden daha düşük hale gelmesiyle hesap kitap yapamaz duruma gelmiştir.” ifadelerinde bulundu.

“GÜVENLİK İŞÇİLERİ HER GEÇEN GÜN ENFLASYON ALTINDA DAHA ÇOK EZİLİYOR

Harb-İş Sendikası üyelerinin verdiği hizmetin karşılığını alamadığını söyleten Öztürk, “Ülkemizin savunma ve güvenliğine hizmet veren Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, nitelikli ve tecrübeli işgücünü, gece-gündüz demeden ortaya koyarak vatan savunmasına verdiği hizmetin karşılığımı ne yazık ki alamamaktadır. Enflasyon yükü altında her geçen gün biraz daha ezilen savunma ve güvenlik işçisinin aldığı ücret, özel sektörde ve vakıf işletmelerinde çalışan emsallerinin altında kalmış, bu durum özel sektörü daha cazip hale getirerek nitelikli iş gücünün kamudan özele doğru kaymasına sebep olmaya başlamıştır. Daha vahim olan ise Milli Savunmamızın bel kemiği olan işyerlerimizde çalışan kardeşlerimize, çeşitli aracı ve vesilelerle yurtdışından iş teklifi ve talepleri gelmekte olup ülkemizde yıllardır dillendirilen beyin göçüne de yenileri eklenmektedir.” dedi.

“VERGİLERİN YÜZDE 15’TE SSABİTLENMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Öztürk açılmasını şu ifadelerle tamamladı :

“Türk Harb-İş Sendikasının ülke savunmasına hizmet veren işçileri, hak ettiği değeri görmek ve emeğinin karşılığında alacağı ücretle geçinebilmek istiyor. Ailesini daha iyi koşullarda yaşatabilmek, çocuklarına sağlam bir gelecek sağlayarak geleceğe güvenle bakabilmelerini temin edebilmek istiyor. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Milli Savunma ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarımıza sesleniyoruz. Arkadaşlarımızın ücret ve diğer özlük haklarının bir an önce gözden geçirilmesini, çalışandan kesilen verginin %15’te sabitlenerek üstünün kamu işvereni tarafından karşılanmasını, enflasyona yenik düşen ücretlerin yaşanabilir seviyeye yükseltilmesi için yeni bir düzenleme yapılmasını talep ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM