Taytak: 2023 çok önemli

Taytak: 2023 çok önemli

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Dazkırı, Evciler, Dinar, Başmakçı, Şuhut ve Bayat ilçelerini
ziyaret ederek vatandaş ve esnafla bir araya geldi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın ilçe ziyaretlerine MHP İl Başkan Yardımcıları Ahmet Kahveci, Doğan Şimşek ve İl Sekreteri Beytullah Bostancı eşlik etti. Milletvekili Taytak ilk olarak Dazkırı MHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. Dazkırı ilçesinde vatandaşları ve esnaf da ziyaret eden Taytak, talep ve istekleri dinledi.
“2023 YILI ÇOK ÖNEMLİ”
Dazkırı’dan Evciler’e geçen MHP heyeti burada sünnet düğününe katıldı. Dinar ilçesine bağlı Gençali Köyü’nde yöre halkı ile bir araya gelen Taytak, 2023 yılının önemine değindi.
Milletvekili Taytak, daha sonra Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü’nün düzenlemiş olduğu Geleneksel Rahvan At Yarışları etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa katıldı. Programa ayrıca Başmakçı Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, MHP Başmakçı İlçe Başkanı Abdurrahman Tezcan, MHP Dinar İlçe Başkanı Mustafa Karahan katıldı.
Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü’yü tebrik eden Milletvekili Taytak, “200’e yakın yarışçının buraya toplanmasını organize eden kıymetli Belediye Başkanımız Ayhan Gönüllü Bey’e çok teşekkür ediyorum. Rahvan At Türk’e ait bir at yürüyüşüdür ve Türkler uzun seferler yaparlarken atı yormadan bir yürüyüş şeklinde organize etmişler ve yıllarca bu devam etmiş. Şimdi de Afyonkarahisarımızın pek çok bölgesinde olduğu gibi Başmakçı ilçemizde de tekrar canlandırılmasında toplumumuza, gençlerimize tanıtılması noktasında önemli bir yeri vardır.” dedi.
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

 

“TÜRK DEVLETİ BÜYÜK BİR DEVLETTİR”
Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi’nin ve Cumhur İttifakı’nın önemine dikkat çeken Milletvekili Taytak, “Türkiye büyük bir devlettir ve Türk insanı, devleti, milleti, bayrağı ve dini için yapamayacağı hiçbir mücadelesi yoktur. Vatanımız için, bayrağımız için, devletimiz için canımızı veririz, şehitlerimizi veririz ama bu toprakları asla ve asla sahipsiz bırakmayız. Uzun bir süredir Türkiye ve dünya ciddi sıkıntılar yaşıyor. Özellikle 2 yılı aşkındır bir dönemdir pandemi dönemi yaşandı. Ancak Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi’nin getirdiği ve Cumhur İttifakı’nın sırt sırta olduğu iki büyük insan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi sayesinde bu sıkıntıları omuz omuza vererek bertaraf ettiler. Biliyorsunuz şehir hastaneleri devreye girdi o zaman dendi ki bu hastaneler neye yarayacak, bunlar niye yapılıyor, bunlar kime peşkeş çekiliyor ancak görüldü ki dünyada herkesten önce Türkiye pandemiye yakalanan kardeşlerimize sahip çıktı. Avrupa’nın pek çok yerinde yaşlı insanlar huzurevlerinde kitlendiler ve dışarı çıkamadan orada vefat ettiler ancak Türk devleti hem maskesini hem steril ilaçlarını hem de aşını tedarik etti. Diğer önemli bir konu ise Cumhur İttifakı ile birlikte terörle önemli bir mücadele yapıldı. Binlerce insanımız PKK’nın köylerde, dağlarda, yollarda ve şehirlerde yaptığı eylemler sonucu şehit oldular. Türk devleti, 30 yılın üzerinde bir dönem içerisinde PKK ile mücadele etti. Ancak en net sonucu cumhurbaşkanlığı başkanlık sisteminin getirdiği sistem sayesinde bu dönemde gördük. Terörü bitirme noktasına getirdik. Büyük fotoğrafa baktığımızda Ayasofya’yı açtık, Kapalı Maraş’ı açtık. Karabağ’ı Ermenilerin elinden kurtardık. Mavi vatandan sondaj gemilerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Libya’da, Suriye’de ve Irak’ta varız. Bundan dolayı Cumhur’un başardığı 2023’ün, 2053’ün başarıldığı dönemleri cenabı Allah nasip etsin diyorum.” dedi.

 

GÖNÜLLÜ’DEN TAYTAK’A TEŞEKKÜR
Başmakçı ilçesine yapılan vizyon projelerin en büyük destekçisinin Milletvekili Taytak olduğunu vurgulayan Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, İlçe halkı adına Taytak’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM