AKÜ bir patent daha aldı

AKÜ bir patent daha aldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi ve Jeotermal Kaynaklar ve Maden Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezinin (JUAM), ortak çalışmaları sonucu geliştirilen “Gerçek Üç Eksenli Sıkıştırma ve Hidrolik Çatlatma Hücresi” adlı buluş, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından patent almayı başardı

 

Patent Çalışmasında görev alan AKÜ öğretim elamanları; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yıldız, Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Çetkin, Jeotermal Kaynaklar ve Maden Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Dr. Feyzullah Ekrem Çonkar yaptıkları bu çalışma ve almaya hak kazandıkları Patent Belgesini, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a takdim etti.
>> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

 

PATENTİ ALINAN BULUŞ HAKKINDA
AKÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurusu yapılan “Gerçek Üç Eksenli Sıkıştırma ve Hidrolik Çatlatma Hücresi” adlı buluş; TR 201814611b numarası ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü adına tescil edildi. Patenti alınan cihaz dünya üzerinde ihtiyacı gittikçe hissedilen yenilenebilir enerji kaynaklarından, arz güvenliği en fazla olan jeotermal kızgın kuru kaya sistemlerin geliştirilebilmesi için AKÜ bünyesinde kurulan “Rezervuar Geliştirme ve Hidrolik Çatlatma Laboratuvarının” bir parçası olarak tasarlanıp, yerli ve milli imkanlarla imal edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23