Özkaya: Hükümet, çiftçilerin yanında

Özkaya: Hükümet, çiftçilerin yanında

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Av. Ali Özkaya, hükümetin çiftçiler
için önemli çalışmalar yaptığını kaydetti. Özkaya, Afyonkarahisar’ın da bu çalışmalardan pay aldığını söyledi

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar’da tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için bir çok kurum vasıtası ile çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti.
YOLLAR AÇILDI ARAZİLER TARIMA KAZANDIRILDI “YARIM ASIRDAN FAZLA KAPALI OLAN YAYLA YOLLARI AÇILDI”
Milletvekili Özkaya, İl Özel İdaresi vasıtası ile yapılan yayla yollarının açılmasıyla birlikte binlerce dekar arazinin tarıma kazandırıldığını ifade etti. Afyonkarahisar İl Özel İdaresi’nin araç parkurunun genişletilmesiyle birlikte yarım asırdan fazla kapalı olan yayla yollarının dahi açıldığını belirten Milletvekili Özkaya, “Çiftçilerimizin daha fazla üretmesi ve kazanması, ilimiz tarım ve hayvancılığının gelişmesi için yaylalara erişimin kolaylaştırılması şart. Biz de girişimlerimiz neticesinde Afyonkarahisar’ın tüm ilçelerinde köylerimizde yaylara giden yolların açılarak çiftçilerimizin bu alanlara kolay ulaşmalarını hedefledik. Elhamdülillah bunda da başarılı olduk. Bugün 2019 yılından bu yana ve özellikle bu yılın başından itibaren yürütülen çalışmalar ile Afyonkarahisar genelinde, 90 kilometre yayla yolu açıldı. Bu sayede yıllardır ekim yapılmayan yaklaşık 24.000 dekar arazi yeniden tarıma kazandırıldı. Hayvancılıkta ise 95.000 küçükbaş, 2.000 büyükbaş hayvanın bakılıp beslenildiği alan çiftçilerimize kazandırılarak daha fazla üretim ve kazanç elde etmeleri sağlandı. Bu sayede yıllardır açılmayan yollar açılarak, araziler tarıma kazandırılıyor. Afyonkarahisar’da tarım alanında tüm kurumlarımız vasıtası ile önemli çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.
Milletvekili Özkaya, açıklamasında, açılan yollardan vatandaşlarında çok memnun olduğunu ifade ederek, “Bu alandaki çalışmalar devam edecek, inşallah Afyonkarahisar için, durmadan çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
“GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERDİ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sultandağı ve Çay’a gönderilen 20 milyon liralık destek ile ilgili önemli bir ayrıntı paylaşan Milletvekili Özkaya, “AK Parti kadroları olarak girişimlerimizin neticesinde Çiftçi ve üretici dostu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilimiz Valilik emrine 20 milyon lira gönderildi. Bu bölgede bu işle uğraşan tüm çiftçilerimiz bu kaynaktan istifade edebilecek. ÇKS kaydı vesaire işlem aranmaksızın bahçesi olan herkes destekten faydalanacak. Bu sayede çiftçilerimizin zararlarını bir nebze olsun karşılamış olacak, üretimlerini devam ettirmelerini sağlayacağız. Şimdiden bu kaynağın da çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Biz her zaman lafta değil icraatta vatandaşlarımızın, çiftçilerimizin, üreticilerimizin, esnaf ve sanayicilerimizin yanındayız. AK Parti olarak, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Belediye Başkanımız velhasılı tüm kadrolarımız ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Afyonkarahisar’a hizmet için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. >> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM