TEKNOFEST ilk kez Afyon’da

TEKNOFEST ilk kez Afyon’da

Afyonkarahisar’da 9 Ağustos’ta TEKNOFEST rüzgarı esecek

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında ‘İnsansız Hava Araçları’ Yarışması Afyonkarahisar’da ‘Gençlik Oyunları’ ile birlikte gerçekleşecek. Büyük Taarruz’un ve Büyük Zafer’in 100. Yılı kapsamında Afyon Motor Sporları Merkezi’nde 9-14 Ağustos tarihlerinde TÜBİTAK tarafından Uluslararası ve Liselerarası İHA Yarışmaları, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Valiliği tarafından da 12-14 Ağustos tarihlerinde Gençlik Oyunları düzenlenecek. TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında TÜBİTAK tarafından Afyon Motor Sporları Merkezi’nde Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması, Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları Yarışması ve Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmaları organize edilecek.
3 GÜN SÜRECEK
Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle yapılacak Gençlik Oyunları 15-25 yaş arası gençleri Afyon Motor Sporları Merkezi’nde buluşturacak. Afyonkarahisar Gençlik Oyunları’nda katılımcılar hem yarışmalara mücadele edecek hem de ünlü sanatçıların konserleriyle eğlenecek. Konserlerin yanı sıra birçok etkinliğin gerçekleştirileceği festival, 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Gençlerimiz şehrimizde tasarlayacakları İnsansız Hava Araçları ile daha yükseklere ulaşmayı hedefleyecek. Bu tarz geleceğe yön veren organizasyonları Afyonkarahisar’da her zaman ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Millî Teknoloji Hamlesi kapsamında yerli tasarımları görmek için bütün hemşerilerimizi ve gençlerimizi Afyon Motor Sporları Merkezine davet ediyorum.” dedi.
“ETKİNLİKLERE GENÇLERİMİZİ BEKLİYOR”
İlk kez düzenlenecek Gençlik oyunlarının önemine değinen Zeybek, şöyle konuştu: “Gençlik Oyunları, gençlerimiz için anılar biriktirecekleri, kendilerini ifade edecekleri ve tüm bunları gerçekleştirirken de eğlenecekleri bir etkinlik olacak. Konserlerin yanı sıra spor, sosyal sorumluluk ve daha birçok alanları kapsayan etkinlikler gençlerimizi bekliyor. Yaz tatilinin en önemli aktivitesinde gençlerimiz spora doyacak ve birçok farklı alanda da deneyim kazanacaklar.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi

 

GENÇLİK OYUNLARI PROGRAMI

 

12 AĞUSTOS CUMA
20:30 Kamp Ateşi
21:00 Emir Can İğrek Konseri
13 AĞUSTOS
CUMARTESİ
09:30-13:00 Yarışmalar-Takım oyunları
14:00-18:00 Yarışmalar ve Liseler Arası İnsansız Hava Araçlar Yarışması İzleme
19:30 Alp Güvenir Konseri
21:00 Atiye Konseri
14 AĞUSTOS PAZAR
09:00-13:00 Yarışmalar-Takım oyunları
14:00-18:00 Yarışmalar-Liseler Arası İnsansız Hava Araçlar Yarışması İzleme
18:30-19:00 Gençlik Oyunları Ödül Töreni
19:00 Rafet El Roman Konseri

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM