Protokol imzalandı

Protokol imzalandı

AKÜ ile Afyonkarahisar Belediyesi Arasında VI. Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi protokolü imzalandı

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında 6-9 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek VI. Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi protokolü imzalandı.
Afyonkarahisar Belediyesinde imzalanan protokole: Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile birlikte Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar katıldı.
Protokol sonrası açıklamalarda bulunan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar’ın Gastronomi şehri olması dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile AKÜ ve Afyonkarahisar Belediyesi ortaklıyla VI. Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi düzenleyeceklerini belirtti. Karakaş, “Belediyemizin bu Uluslararası Kongreye vermiş olduğu güçlü desteğin protokolünü imzalamış olduk. Bu Kongreye, farklı ülkelerden bildiri sunmak üzere bilim insanları gelecek. Sektörden kişiler olacak. Dolayısıyla Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’da uluslararası bir kongreyi gastronomi adına gerçekleştirmiş olacağız. Çünkü gastronomi şehri olmanın gereklerinden biri de böyle bir uluslararası organizasyon gerçekleştirmekti. Bu attığımız imza, gerçekleştireceğimiz kongrenin altyapısını bir anlamda oluşturmuş oldu. Belediye Başkanımız nezdinde Afyonkarahisar Belediyesi’ne bu kongrenin vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise Afyonkarahisar’ın Gastronomi şehri ilan edilmesinden sonra UNESCO’nun yerine getirilmesini istediği şartlardan birinin de Gastronomi ile alakalı uluslararası bir kongre düzenlemek olduğunu söyledi. Zeybek, “ Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültemiz ile beraber uluslararası bilim insanlarının katılacağı, gastronomi hususunda söz sahibi olan yazarlardan oluşan bir heyetin olacağı bir kongreyi üniversitemizle birlikte gerçekleştireceğiz. UNESCO’nun taahhüdünü de yerine getirmiş olacağız. Belediye olarak da biz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üniversitemizle birlikte beraber hareket edip üzerimize düşen neyse her türlü desteği de vermeyi devam edeceğiz. Tek gayemiz Afyonkarahisar’ımızın yöresel lezzetlerini, ürünlerini ülkemize tanıttığımız gibi uluslararası arenaya da tanıtmak, bir adım öne geçirmek.” dedi. >> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM