AKÜ’de öğrenci kayıtları başladı

AKÜ’de öğrenci kayıtları başladı

YKS yerleştirme sonuçlarına göre yüzde 100 doluluk oranına ulaşan AKÜ’de öğrenci kayıtları başladı

 

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yerleştirme Sonuçlarına göre lisans düzeyinde yüzde 97, ön lisans düzeyinde ise yüzde 103 olmak üzere toplamda yüzde 100 doluluk oranına ulaşan Afyon Kocatepe Üniversitesinde (AKÜ) 2022-2023 akademik yılı öğrenci kayıtları başladı.
2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile Afyon Kocatepe Üniversitesini kazanan öğrenciler kayıtlarını, e-devlet üzerinden 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında saat 23.59’a kadar veya üniversiteye gelerek Afyon Kocatepe Üniversitesi Gazlıgöl Yolu 7. kilometredeki Ahmet Necdet Sezer Kampüsündeki kayıt merkezinde yer alan kayıt masalarında 22–26 Ağustos 2022 Cuma tarihleri arasında saat 08.30’dan 17.00’a kadar gerçekleştirebilecek.
2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yerleştirme Sonuçlarına AKÜ’ye tahsis edilen 6 bin 932 genel kontenjanın tamamı dolarak okul birincileri dahil 6 bin 937 öğrenci lisans ve ön lisans programlarına yerleşti. AKÜ’de lisans için 3 bin 359, ön lisans için 3 bin 573 olmak üzere toplamda 6 bin 937 öğrenci kontenjanı bulunurken; yerleştirme sonuçlarına göre 3 bin 254 öğrenci lisans programlarına, 3 bin 683 ise ön lisans programlarına yerleştirildi.
REKTÖR KARAKAŞ,
KAYIT MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, kayıt merkezini ziyaret ederek, kayıt merkezindeki görevlilerden bilgiler aldı. 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yerleştirme Sonuçlarına göre AKÜ’nün yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını kaydeden Karakaş, kayıt için gelen öğrencilerle de sohbet ederek öğrencilere yüksek öğretim yaşamlarında başarılar diledi. Karakaş ayrıca, Afyon Kocatepe Üniversitesindeki gelişmelerin ve izlenecek yol haritasının AKÜ web sayfası ile resmi sosyal medya hesaplarından takip edilmesi gerektiğini ifade etti.
AKADEMİK BİRİMLER VE KAYIT TARİHLERİ
Kayıt haftası kapsamında 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü Eğitim Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Bolvadin Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Sinanpaşa MYO’yu kazanan öğrencilerin kayıtları gerçekleştirilecek. 23 Ağustos 2022 Salı günü ise, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bayat MYO, Emirdağ MYO ve Dinar MYO öğrencileri kayıt yaptırabilecek. 24 Ağustos 2022 Çarşamba günü Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sandıklı MYO ve Sultandağı MYO’ya yerleşen öğrenciler; 25 Ağustos 2022 Perşembe günü Afyon MYO programlarına yerleşen öğrenciler; 26 Ağustos 2022 Cuma günü ise Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Başmakçı MYO, Çay MYO, Dazkırı MYO, İscehisar MYO, Şuhut MYO ve Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokuluna yerleşen öğrenciler kesin kayıtlarını yaptırabilecek.
2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile AKÜ’ye yerleşen öğrenciler; kayıt için gerekli belgeler, elektronik kayıt, hazırlık, muafiyet, dil sınavları, öğrenim ücretleri, burs, beslenme, yurt olanakları, ders kaydı ve diğer önemli hususlar için yenikayit.aku.edu.tr/ adresinden detaylı bilgi alabilecekler. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM