Türk Eximbank bilgilendirme semineri düzenlendi

Türk Eximbank bilgilendirme semineri düzenlendi

ATSO KOBİ Akademisi eğitim takvimi çerçevesinde, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Eximbank Eskişehir Şubesi işbirliğinde Türk Eximbank Bilgilendirme Semineri düzenlendi

Seminerin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Anlıak yaptı. Anlıak, “21 Ağustos 1987 tarihinde kurulan Türk Eximbank’ın 35’inci yılını kutlarken böyle bir etkinliğe imza atmaktan mutluluk duyuyor; Türk Eximbank’a da başarı dolu nice yıllar diliyorum. Türk Eximbank, sağladığı ihracat kredisi ve kredi sigortası imkanları ile ihracatımızın yüzünü güldürüyor; uluslararası piyasada adımızın var olmasını sağlıyor. Bu nedenle Türk Eximbank yetkililerine de teşekkür ediyorum.” dedi.
Anlıak konuşmasına şöyle devam etti:
“Ülkemiz, özellikle 1980’li yılların ikinci yarısından itibaren ihracata yönelik bir ekonomi yörüngesine girdi. Buradaki asıl amaç, iç piyasadaki üretimin niceliğini ve niteliğini artırarak ülkemizi, uluslararası alanda rekabet edebilir duruma getirmektir. Günümüzde de bu amaç doğrultusunda epeyi yol alındığını söyleyebiliriz; ancak elbette ülkemiz çok daha iyi verilere layıktır. Biz de Afyonkarahisar iş dünyası olarak ihracatın artması için var gücümüzle çalışıyoruz.”
Anlıak’ın ardından Türk Eximbank Eskişehir Şube Müdürü Önder Ergen ve Şube Müdür Yardımcısı Yakup Külekçi sunum yaptı. Seminerin sonunda Katılım Belgesi takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM