Miniklere uygulamalı trafik eğitimi verildi

Miniklere uygulamalı trafik eğitimi verildi

İlkokul öğrencilerine dün ve bugün olmak üzere iki gün süreli trafik polisleri tarafından uygulamalı trafik eğitimi verildi

 

İçişleri Bakanlığı Mobil Trafik Eğitim Tırı 22-23 Eylül 2022 tarihlerinde Afyonkarahisar’a uygulamalı trafik eğitimi için hazır bulundu. Mobil tırda ilkokul öğrencilerine öğretmenleri ve sınıf annelerinin de katıldıkları dersin artından Zafer Meydanı’nda oluşturulan özel alanda trafik polislerinin bizzat kullandırdıkları araçlarla miniklere uygulamalı trafik eğitimi verildi.
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu 2-B ve 2-E sınıfının öğrencileri öğretmenleri, sınıf annelerinin eşliğinde uygulamalı trafik eğitimi aldılar. Emniyet kemerleri bağlandıktan sonra direksiyon başına geçen miniklere polis memurları bizzat eşlik ederek trafik kulları, levhaların ne anlama geldiği, emniyet kemeri zorunluluğu, yayalara karşı hassasiyet, sürat düzeyi gibi konulara dikkat çektiler. Ankara’dan gelen tır içerisinde yine trafik polisleri tarafından trafik dersi verildi. Trafikte araçların ve yayaların uyması gereken kuralların anlatıldığı derste aynı zamanda Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim filmi izlenildi. Ayrıca trafik eğitimine katılan öğrencilere eğitim materyali olarak broşürler dağıtıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM