Yaya önceliğine dikkat çekildi

Yaya önceliğine dikkat çekildi

İçişleri Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve yurt genelinde uygulanan yaya güvenliğini önceleyen “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” uygulaması kapsamında yaya geçitlerinde bulunan çizgiler yenilendi

 

“Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla düzenlenen farkındalık kampanyasına katılan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Trafikte hep birlikteyiz. Kurallara uymak, birbirimizin haklarına saygı göstermek durumundayız” dedi.
Yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği kampanyalar ile bu konudaki farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalar yürüten İçişleri Bakanlığı, 81 bir ilde eş zamanlı olarak önemli bir etkinliğe daha imza attı.
“Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla yapılan farkındalık kampanyası kapsamında, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, öğrencilerle birlikte ışıksız yaya geçidini kırmızıya boyadı. Vali Yiğitbaşı’na Kadayifçioğlu İlkokulu 2. sınıf öğrencisi görme engelli Sümeyye Balaban eşlik etti.
ZEYBEK: SÜRÜCÜLERİMİZ YAYALARA DAHA HASSAS DAVRANMALI
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu uygulama ile birlikte sürücülerin yayalara daha hassas davranması, okul önlerinde kontrollü ve dikkatli davranmaları hususunda farkındalık oluşturmak adına yaya geçitlerine kırmızı çizgimizi çektik. Belediye olarak tüm okullarımızda bulunan geçit ve güzergâhlara uyarıları ve kırmızı çizgilerimizi çektik. İnşallah çocuklarımıza, yayalarımıza bir sıkıntı gelmeden, trafikte bir hadise yaşanmadan bu okul dönemini kazasız belasız geçiririz” dedi.
YİĞİTBAŞI: TRAFİKTE HEP BİRLİKTEYİZ
Afyonkarahisar Kadaifçioğlu İlkokulu’nda düzenlenen farkındalık etkinliği kapsamında öğrencilere yaya önceliğinin ve trafik kurallarına uymanın önemini anlatan Vali Yiğitbaşı, erken yaşta oluşturulacak trafik bilincinin önemli olduğuna değindi.
İçişleri Bakanlığının bu konuya dikkat çekmek amacıyla belirli periyotlarla farkındalık kampanyaları yürüttüğünü kaydeden Vali Yiğitbaşı, “Trafikte hep birlikteyiz. Kurallara uymak, birbirimizin haklarına saygı göstermek durumundayız. Kimi zaman yayalar, kimi zaman sürücüler tarafından yapılan ihlaller kazaları da beraberinde getiriyor. Hep birlikte bu tür kampanyalarla oluşturulacak farkındalıklarla trafiği daha güvenli hale getireceğiz.” dedi.
Vali Yiğitbaşı etkinlik sonrası Kadayifçioğlu İlkokulunda bulunan Görme Engelliler Sınıfını da ziyaret etti.
Kaynaştırma sınıfı öğrencisi Sümeyye Balaban ile bir süre sohbet eden Vali Yiğitbaşı, braillle alfabesinde puzzle ile Afyonkarahisar yazdı.
VALİ YARDIMCISI ÇALIŞIR’DA KATILDI
Farkındalık kampanyasına Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da katıldı. >> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM