Mısırlıoğlu’dan Cumhur İttifakı vekillerine ağır iddia

Mısırlıoğlu’dan Cumhur İttifakı vekillerine ağır iddia

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Cumhur İttifakı Milletvekililerinin Meslek Odaları ve Borsa seçimlerine müdahil olduklarını iddia etti. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i eleştiren Mısırlıoğlu, “Sayın Zeybek, Eşrefpaşa’da insanların yüzü gülüyor’ açıklamasını yaptı. Bir de Uydukent’e gelsin dolaşsın bakalım aynı mutluluğu görebilecek mi?” dedi

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, dün öğlen partisin Seçim Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda partililerde hazır bulundular.
“ÜLKE RESMEN TEKSAS’A DÖNDÜ”
Muhammet Mısırlıoğlu, terörle mücadelede yaralanan Çay ilçesinin Eber köyünden Piyade Sözleşmeli Er Ömer Faruk Değirmenci’ye acil şifalar dileyerek sözlerine başladı. Ankara Çayyolu’ndaki bir eğlence yerinde üç kişi, istekte bulundukları şarkıyı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’i öldürdüklerini belirten Mısırlıoğlu, “Gencecik bir müzisyen müşterinin istediği parçayı çalmadı diye mekân çıkışında öldürüldü. İki çocuğu yetim kaldı. Olayın şüphelileri; AKP iktidarının liyakatsız kadrolarından. Ali G. Çalışma Bakanlığında bürokrat, İlker K, Çalışma Bakanlığı’nda Müfettiş, Semih S. TAİ’de mühendis. Bu üç kişi istedikleri şarkıyı söylemedi diye kırdıkları bardaklarla Onur Şener’e saldırıp öldürdüler. İki çocuğu babasız bıraktılar. Bürokrat, yönetici bunlar. Yazıklar olsun. Nasıl bir canilik bu böyle? Ülke resmen Teksas’a dönüyor. Çok üzücü çok.” ifadelerine yer verdi.
“MESLEK ODASI BAŞKAN VE
YÖNETİMLERİNE MÜDAHALE EDİLEMEZ”
“Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ATSO ve Baro seçimleri büyük bir olgunluk içerinde yapılmıştır. Seçim sonuçları Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun.” diyen Mısırlıoğlu, “Meslek Odası Başkan ve yönetim seçimlerine esnafımızın dışında başka alanlardan müdahaleler kabul edilemez. İddialara göre iktidarın küçük ortağının milletvekili Mehmet Taytak ATSO seçimlerinde oy kullanacaklardan bazı iş insanlarını arayarak başkan adaylarından bir tanesi için oy isteyip sözünü almaya çalıştığı iddiaları ağızdan ağıza gezmektedir. AKP Milletvekili Sayın Ali Özkaya’nında bu hafta sonu yapılacak olan Ticaret Borsası seçimleri için bir aday adına kulis yapmaya başlamış olduğu da herkes tarafından bilinmekte. Meslek odası başkan ve yönetim seçimlerine esnafımızın dışında başka alanlardan müdahaleler kabul edilemez. Sivil toplum kuruluşlarının en büyük handikapı bir siyasi yapının arka bahçesi olmasıdır. Böyle olduğu zaman o sivil toplum kuruluşu işlevini yitirir.” ifadelerini kullandı.
“TÜİK GEREĞİNİ YAPMAYA DEVA EDİYOR”
Açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendiren Mısırlıoğlu, “TÜİK gereğini yapmaya devam ediyor. Enflasyon azıcık artmış. TÜİK öyle dedi. TÜİK’e göre Eylül ayında tüketici fiyatları aylık yüzde 3,08, yıllık yüzde 83,45 arttı. ENAG’a göre ise artış aylık yüzde 5,30, yıllık yüzde 186,27 oldu. Tüketici fiyatları endeksindeki (TÜFE) değişim, 2022 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 3,08, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 52,40, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 83,45 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 59,91 olarak gerçekleşti. Yıllık yüzde 83,45’lik enflasyon, Temmuz 1998 sonrasındaki 24 yılın zirvesi oldu. Eylül’de aylık bazda en fazla fiyat artışı yüzde 22,70’lik oranla üniversite eğitiminde oldu. Yüzde 20,78’lik artışla doğalgaz ikinci, yüzde 20’lik artışla elektrik üçüncü oldu. Bir insanın 3 öğün karnını doyurması, yılda bir defa tatil yapması, evinde kışın üşümemesi, oturup arkadaşlarıyla bir çay veya kahve içebilmesi, üstüne başına bir şey alabilmesi lüks değil insanca yaşamaktır, hakkıdır.” dedi.
“EMİRDAĞ YENİKÖY
İLKOKULUNDA GÜVENLİ ORTAM YOK”
Eğitim alanında her geçen gün yeni bir fiyasko ile karşılaştıklarını belirten Mısırlıoğlu, “Bizler Afyon’da yerlerde sürünen eğitim seviyesine dikkat çekmeye çalışırken her gün yeni bir fiyasko kulağımıza çalınıyor. Öğrendik ki Emirdağ Yeniköy İlköğretim Okulu bir elektrik altyapı şirketinin yerleşkesi olmuş. Üstelik çocuklarımız da şirket çalışanlarının mesken edindiği okulda eğitim görüyormuş. Kapanan okullar neden açılmıyor diye sorduğumuzda kabuğuna çekilenler açtıkları okulları da şirketlere peşkeş çeker olmuş. Emirdağ Yeniköy İlköğretim Okulu, 15 gün gecikmeli de olsa eğitim öğretime açıldı ama bu koşullarda açılmasa daha iyiymiş. O bölgede çevre köylerin elektrik altyapılarını yenileyen bir şirketin şantiye olarak kullandığı okul, aynı zamanda şirket çalışanlarının yaşam alanı olmuş. Okulların açılmasıyla birlikte çift yönlü faaliyet göstermeye devam eden okulda çocuklarımız şirket çalışanları ile aynı ortak alanları kullanmaya başlamış. Şirket çalışanlarının yemekhane, yatakhane, şantiye olarak kullandıkları alanlar ve hatta tuvaletler bile şimdi çocuklarımızla ortak kullanılıyor. Sağlık, hijyen, güvenlik koşulları bir kenara, AKP Milletvekili Sayın İbrahim Yurdunuseven’in talihsiz açıklaması içimizi sızlattı. Sayın Yurdunuseven, kendisine anlatılan ve kendisinden destek istenen bu konu ile ilgili ‘Yer bulun da taşıyalım o zaman’ açıklamasını yapmış ve bizi bir kez daha şaşırtmamıştır. Siz zerre değer vermiyor olabilirsiniz. Siz yok sayıyor, görmezden geliyor olabilirsiniz. Siz Afyon’un evlatlarının başarısızlığını kırsal alandaki evlatlarımıza yüklüyor olabilirsiniz ancak biz gücümüz yettiğince bu gidişata dur demesini de biliriz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güvenli bir okul ortamı da sağlayamayacaksak vay halimize.” şeklinde konuştu.
“KAMU PARASININ SİYASİ ÇIKARLAR İÇİN KULLANIMI AHLAKİ DEĞİL”
Eğitimde başarı için uygun ortam sağlanması gerektiğine değinen Mısırlıoğlu şu ifadeleri kullandı: “Sayın Eroğlu, Afyon’un eğitimdeki başarısızlığını kırsal kesimdeki çocuklarımıza mal etmişti. Bir dönün bakın bakalım siz uygun ortam ve koşulları sağlıyor musunuz da çocuklarımızdan başarı bekliyorsunuz? Yeniköy’deki çocuklara bunu yaşatanlara, çözüm bulmayanlara, ses çıkarmayanlara yazıklar olsun. Değinmek istediğim bir konu da yine siyasi menfaatlere hizmet eden kamu yöneticileridir. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Ağustos ayında Afyon’da bir miting düzenledi. O dönemde yine gündeme getirmiştik. Mitinge katılım kamu görevlilerine zorunlu tutulmuş, kamu araçları mitinge katılımcı taşımış ve millet menfaatine kullanılması gereken tüm imkânlar siyasi amaçlara hizmet için kullanılmıştı. Şuhut’a bağlı Efeköy ve İcikli köylerinden toplu taşıma araçları kiralanarak mitinge katılımcı taşındı. Muhtar, ayarladığı servis araçlarının sahiplerine ‘paranızı kaymakamlıktan alacaksınız’ demiş. Parasını alamayan servisçiler kaymakamlığa müracaat edince de kaymakamlıktan ‘birkaç güne kadar paranız ödenecek’ cevabını almışlar. Kamu parasının siyasi çıkarlar için kullanılmasının hiçbir ahlaki yönü olmamasına rağmen Şuhut Kaymakamlığının bu sorumluluğu üstlenerek mitinge katılımcı taşıyan araçların parasını ödeyecek olması ve bunu alenen açıklaması bizleri utandırdı. Yüzleri kızarması gereken kişilerin yerine bizler utandık. ‘Devletin malı deniz yemeyen keriz’ zihniyeti ile kul hakkı yemekten çekinmeyenlerin Allah’tan korkup kuldan utanmayanların yönetimi İYİ Parti iktidarı ile son bulacaktır.”
“SAYAÇ BEDELİ BİN 400 LİRAYI
AŞTI YAZIKLAR OLSUN”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vaatlerini çabuk unuttuğu yönünde yaptığı değerlendirmeyi hatırlatan Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “Açıklamamızın hemen ardından bir şeyler yapıyormuş gibi, bir adım atıyormuş gibi görünmek için sahalara çıktı Başkan Zeybek. Yine bir adım öteye gidemese de kamuoyuna sevimli görünebilmek adına ‘Eşrefpaşa’da insanların yüzü gülüyor’ açıklamasını yaptı. Sayın Zeybek bir de Uydukent’e gelsin dolaşsın bakalım aynı mutluluğu görebilecek mi? Osmangazi Mahallesi’nde adım atılacak gibi değil. Araçlar zaten o yollarda perte çıkıyor. Belediyeciliğin temel görev ve sorumluluklarından biri olan yolların yürünebilir olmasını bile sağlayamayan Sayın Zeybek, sosyal medyanın yanıltıcı yüzünü kullanarak sevimli görünmeye çalışıyor. Malum önümüz kış, yağmur, kar derken o yolların vatandaşlara yaşatacağı zorluklar yüzlerinde gülümseme bırakmayacaktır. Başkan Zeybek Uydukent’te yüzü gülen vatandaş göremeyecektir. Kendisini biraz gerçekçi olmaya davet ediyorum. Sayın Zeybek’in son marifeti Belediye Meclis Toplantısında su sayaç bedellerini yüzde yüzden fazla zam yapmak oldu. 600 TL olan sayaç bedeli bin 400 TL’yi aştı. Yazıklar olsun size. Yeter artık düşün milletin yakasından.”
“EROĞLU’NUN AKŞEHİR GÖLÜNÜN
SON HALİNDEN HABERİ VAR MI?”
Milletvekili Veysel Eroğlu’nu da eleştiren Mısırlıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Her fırsatta suya yaptığı yatırımlarla övünen eski bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun Akşehir Gölü’nün son halinden haberi var mı merak ediyorum. Akşehir Gölü, hayvanların otlak alanı olmuş durumda. Yüklü yatırımlarla hayata geçirilen projelerin ömrünün bu denli kısa olması icraatların sadece göz boyamak için yapıldığını gösteriyor. Milletin parasını har vurup harman savurmakta üstünüze yok. Milletin parasıyla reklam yapıyorsunuz. Reklam politikanızı, siyaset anlayışınızı değiştirin efendiler. Bu millet elbet bir gün her şeyin hesabını soracaktır. Seçim günü sizin mahşeriniz olacaktır. Bizim gururlu ve mağrur milletimiz size sandık başında gereken cevabı verecek, hakkının hesabını soracaktır.”
“AFYONSPOR YÖNETİMİ
ÖNCE KENDİSİNİ SORGULAMALI”
Her türlü şiddetin karşısında olduklarını belirten Mısırlıoğlu şunları söyledi: “Pazar günü ilimizde oynan Afyonspor – Amedspor futbol maçında meydana gelen olaylar bizleri derinden üzmüştür. Kim tarafından yapılırsa yapılsın her türlü şiddet olayının karşısındayız. Olayların tek sorumlusu olarak Afyonspor taraftarını gösteren Afyonspor yönetimi öncelikle kendisini sorgulamalıdır. Afyon sporun gerçek sahibi taraftardır. Bu gün bu yönetim vardır, yarın bir başka yönetim göreve gelir, kalıcı olan taraftardır. Maçtan önce çalınan marşlar ve müzikler kimler tarafından ne amaçla seçildi sorgulanmalıdır.”
“AFYON TEŞKİLATLARININ KONGRELERİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”
İYİ Parti teşkilatları için kongre sürecinin demokrasi şöleni havasında sağduyu içerisinde geçirileceğini belirten Mısırlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Genel Merkezimiz tarafından tüm il ve ilçelerde alınan kongre kararı, partimizde demokrasiye olan inancı bir kez daha pekiştirmiştir. Afyonkarahisar il ve ilçe teşkilatlarımız, yine tüm Türkiye’ye örnek olacak genel kurullar yaşayacaktır. Öncelikle tüm teşkilatlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyorum ki, partimizin kongreleri her şehrimizde demokrasi şöleni şeklinde geçecektir. Afyonkarahisar teşkilatlarımız bu konuda zaten daha önce de çok güzel sınavlar verdi. İl ve ilçe teşkilatlarımızın kongreleri her seferinde son derece adil ve demokratik bir yarış içerisinde geçti. İl teşkilatımızın kongresi de adeta bir genel seçim havasında gerçekleşmişti. Yine aynı atmosferin yaşanacağından hiç kuşkum yok. Önümüzde ülkemizin kaderini tayin edecek kritik bir seçim var. Sandık milletimizin önüne gelecek ve son sözü vatandaşlarımız söyleyecek. Kongrelerimizden çok daha güçlenerek çıkacağımızdan, birlik ve beraberliğimizin daha da perçinleneceğinden eminim. Hayırlı uğurlu olsun Türk Milletinin zaferine az kaldı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM