Afyon’u görün lezzetlerini tadın

Afyon’u görün lezzetlerini tadın

TTI (Travel Turkey İzmir) Fuarına katılan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz ve beraberindekiler sektör mensuplarını Afyonkarahisar’ın tarihini, termal güzelliklerini görmeye davet ettiler

 

16. Uluslararası İzmir Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nin açılışına Afyonkarahisar’dan Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, turizm sektör temsilcileri, konaklama işletmeleri ve seyahat acentası temsilcileri katıldılar. TTI (Travel Turkey İzmir) 16 ülkeden 200 katılımcı ile 8 Aralık 2022 tarihinde kapılarını turizm profesyonellerine ve gezi tutkunlarına kapılarını açtı.
“AFYON’UN ZENGİN BİR TURİZM POTANSİYELİ VAR”
İzmir’deki Afyonkarahisarlı Dernek Başkanları ile İzmir’de bulunan turizm temsilcileri fuarda Afyonkarahisar standını ziyaret ettiler. Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, Afyonkarahisar’ın turizm potansiyelinin oldukça yüksek olup; Termaliyle, kültür turizmiyle, inanç turizmiyle, doğa turizmiyle turizm çeşitliliği zengin olan bir şehir olduğunu söyledi. Kolsuz, “İlimizin turizm zenginliklerinin tanıtılabilmesi için yurt içi ve yurt dışı turizm fuarlarına katılım son derece önemlidir. Bu fuarlarda turizm sektörüyle buluşmak adına fırsatlar oluşmaktadır. Ayrıca turizmin diğer destinasyonlar ve sektördeki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Dolayısıyla fuarlara katılımı önemsiyoruz. Bizde bu çerçevede İzmir Fuarı’nda yer aldık. Fuara Afyonkarahisar Valiliğimiz ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde turizm sektörüyle birlikte katıldık.” dedi. Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde hazırlanan ana teması “Termal Turizm ve Gastronomi” destekleyici temaları “Kültür ve Doğa Turizmi” olan Afyonkarahisar standında turizm sektör temsilcileri yer aldı. Konaklama tesisleri seyahat acentaları, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) kendi çalışmalarını tanıttılar. Stantta gastronomi öne çıktı. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından katılımcılara ikram edilen yöresel lezzetlere ilgi yoğun gösterildi.
KOLSUZ YATIRIMCILARI AFYON’A DAVET ETTİ
Turizm sektörünün ve illerin yoğun katılımıyla gerçekleşen TTI’da Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri turizm standlarını ziyaret ettiler. Afyonkarahisar heyeti sektöre Afyonkarahisar’ın tarihini, termal güzelliklerini görmeye, yemeklerinden tatma çağrısında bulundular. Sağlık turizmi ile ilgili standları ziyaretleri sırasında ise Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, Afyonkarahisar’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulmakta olan Sağlık Endüstri Bölgesi ile ilgili yatırımcılara bilgi vererek yatırıma davet etti. Fuar katılımcıları Afyonkarahisar ziyaret ettikten sonra beğenileri belirterek yapılan çalışmalar ve tanıtım amaçlı oluşturulan stand için Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık A.Ş işbirliği ile düzenlenen fuar 8-10 Aralık 2022 tarihlerinde açık olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM