10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar

Afyonkarahisar İl Protokolü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Mesajlarda gazeteciliğin bir kamu görevi olduğu vurgulandı

 

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da kamuoyunu ulusal ve yerel düzeydeki gelişmelerden haberdar etme ve küresel-ulusal, ulusal-yerel arasındaki bağı iletişim ağıyla sürekli sıkı tutma görevini özveriyle yürüten tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutladığını belirtti.
“MEDYA HEP KRİTİK ROL OYNUYOR”
Vali Yiğitbaşı, “Halkımızın haber alma hakkının karşılanması ve doğru bilgiye anında ulaşabilmesi için demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olarak medya, ülkemizin modernleşme ve çağdaşlaşma süreçlerinde hep kritik rol oynamıştır. Dünyanın dört bir yanından hem doğru ve güvenilir bilgiyi kamuoyuna ulaştıran hem de ülkemizden tüm dünyaya tarafsız ve gerçek haberler ulaştıran gazetecilerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin kaderini paylaşmaktadır. Bugüne kadar bu kritik vazifeyi demokratik, adil, ilkeli ve dürüst bir şekilde icra eden gazetecilerimiz milletimiz için önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu anlamda özellikle son yıllarda gelişen dijital habercilik, internet haberciliği ve yeni medya kullanımları göz önüne alındığında, ilkeli, tarafsız ve güvenilir gazeteciliğin hem zorlukları hem de ülkemiz ve vatandaşımız için önemi daha iyi anlaşılacaktır.” dedi.
“MESLEK AHLAKINI GÖZETEN GAZETECİLER ÜLKENİN ÖNEMLİ KAZANIMIDIR”
Yiğitbaşı sözlerini şöyle tamamladı: “Son zamanlarda her zamankinden daha fazla çarpıtılmış haberlerle yüzleşmekte ve medyatik şiddet ve dezenformasyona maruz kalmaktayız. Bu süreçte küresel ve ulusal medya ağlarından doğruya en yakın haberi süzerek kamuoyuna ulaştıran, kısa vadeli çıkarlar ve ilkesiz habercilik yerine gazetecilik meslek ahlakını gözetip manipülatif haberlerden uzak duran gazetecilerimiz bu ülkenin en önemli kazanımları arasındadır. Hakkaniyet sahibi her bir gazetecimizin ülkemizde barış, huzur ve güven ortamının tesis edilmesinde azımsanamayacak düzeyde rolünün bulunduğunu ve ülkemizin daha demokratik koşullara ulaşmasında aracı değil kurucu bir rol üstlendiğini kabul ederek, tüm gazetecilerimize özverili, çalışkan ve adilane tavırlarından ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği zor koşullarda ve küresel salgında ülkemiz için çalışan tüm gazetecilerimizi sevgiyle selamlıyor, görev başında vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyorum. Ulusal ve yerel basında görevini itinayla yürüten gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”
“BASIN ÇALIŞANLARINA
HER ZAMAN DESTEĞİM”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basın çalışanlarına bu zorlu görevlerini yerine getirmede karşılaştıkları sorunların çözümü konusunda her zaman destek olmaya devam edeceğimi belirtmek isterim. Kamuoyunu aydınlatmak için gece gündüz demeden haber peşinde koşan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde bir taraftan toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, diğer taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Halka doğru ve güvenilir bilgi aktarmayı amaç edinen gazetecilik, özveri gerektiren saygın mesleklerdendir. Bu doğrultuda, meslek ilkeleri ve halkımızın hassasiyetlerini dikkate alarak, tarafsız ve doğru haberciliği yayın anlayışı olarak benimseyen; kar, kış, sıcak, soğuk, demeden gecesini gündüzüne katarak çalışan, demokrasimize katkıda bulunan bütün gazeteci arkadaşlarımıza ortaya koydukları büyük emek dolayısıyla teşekkür ediyorum.”
“HÜKÜMETİMİZİN HAYATA GEÇİRDİĞİ REFORMLAR BASINI GELİŞTİRDİ”
Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde vazifesini yapan bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü gönülden kutladığını belirtti. Eroğlu şunları kaydetti: “Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği bakımından çok önemlidir. Gelişmiş ve ileri demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir. Tarafsız ve ilkeli duruşundan taviz vermeyen basın kuruluşlarına olan ihtiyaç, bütün Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de artmaktadır. Hükümetimiz döneminde hayata geçirdiğimiz reformlar, Türk basınının gelişmesinin ve çeşitlenmesinin önünü açmış, böylece daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur. Ülkemiz; iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Medyanın bağımsızlığını sağlaması için, hukuki düzenlemeler kadar basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır. Basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, vazifelerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle bütün basın çalışanlarına üstün muvaffakiyetler diliyorum.”
“GAZETECİLER TOPLUMSAL
BİR GÖREVİ İFA EDİYOR”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özkaya, “Zor şartlarda önemli bir görevi ifa eden Gazetecilerimiz, bizler için toplumsal bir ayna görevi ifa etmektedir. Yağmur, çamur, gece, gündüz demeden çalışmalarını gerçekleştirmekte olan gazeteciler bu çalışmalarını ilimizde de başarıyla yerine getirmektedir. Gazetecilik gibi onurlu bir mesleği, tarafsız, ilkeli ve doğru haber anlayışı ile icra eden tüm basın çalışanlarımızın bu özel günlerini tebrik ediyor, çalışmalarında üstün muvaffakiyetler dileyerek, esenlikler temenni ediyorum.” dedi.
“MESLEK İLKELERİNE BAĞLI KALAN GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, “Yaşadığı toplumun ahlak kurallarını, gerekliliklerini göz önünde bulundurarak mesleğini icra eden tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı. Yurdunuseven sözlerini şöyle tamamladı: “Bilginin ve bilgiye ulaşmanın yüzyılı olarak adlandırılan 21 yüzyıl; toplumlara sağlamış olduğu bu kolaylıkların yanısıra bilgi kirliliği ve algı yönetimi gibi suistimal edilmesi pek muhtemel konuları da ortaya çıkarmıştır. Her türlü zorbalığı ve fitneyi kendilerine hak gören şer odakları ise ortaya çıkan bu durumu kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak için var gücüyle çalışmaktadır. Birçok farklı milletin kardeşçe yaşadığı bu topraklarda infial yaratmak, kardeşlerin arasına nifak sokmak isteyen bu güruha karşı gazetecilik mesleğini hakkıyla ve milletimizin bekasını düşünerek icra eden gazetecilerimiz ise büyük bir sorumluluk üstlenmektedir. AK Parti döneminde şahlanan ve bir anda bu büyüme ve şahlanma döneminden rahatsız olanların ise topla, tüfekle veremeyecekleri zararı bilhassa toplumumuzun algılarına yön vererek yapmak istedikleri aşikârdır. Bilginin ve teknolojinin çağına hızla ayak uyduran devletimiz bu tür oyunları artık anbe an ortaya çıkarmakta ve kurulan tezgâhları bozmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleği ilkelerine bağlı kalarak toplum vicdanının gözü, kulağı ve sesi olan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.”
“CHP İKTİDARINDA BASININ
SORUNLARI ÇÖZÜLECEK”
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal gazetecilerin, kamu adına, vatandaşın sesini kamu organlarına, kamu organlarının hizmetlerini de vatandaşa duyurmak için çalıştıklarını belirtti. Türkiye’de gazetecilerin ciddi sorunlar yaşadıklarını dile getiren Milletvekili Köksal, “Gazeteciler, kamu adına, vatandaşın sesini kamu organlarına, kamu organlarının hizmetlerini de vatandaşa duyurmak için çalışmaktadırlar. Bunu özümseyemeyen iktidar ise adeta ‘Pembe Gazete’ çıkarılmasını isteyerek sadece duymak ve görmek istediklerinin yazılmasını arzu ediyor. Arzu etmekle kalmıyor, basın kuruluşlarının en yüksek sorumlusundan başlayarak baskı uyguluyor. ‘Şu gazeteciyi istemiyorum’, ‘Bu gazeteciyi susturun’ gibi yasadışı talimatlarla gazetecilerin işini yapması engelleniyor. Gazeteciler arasında devlet kurumları akreditasyon adı altında ayrımcılık yapmaktadır. Akreditasyon, ülkemizde ‘Benim istediğimi yazmayan gazeteci, istediği soruyu sormayan televizyoncu toplantımı takip etmesin’ demek için uygulanıyor. Oysa demokratik bir ülkede akreditasyon, o toplantı veya görüşmeye hangi muhabir ve kameramanın görevlendirileceğini bildirmek için yapılır. Akreditasyonun amacı yasaklama değil, isim belirleme olmalıdır. CHP iktidarında basının sorunları çözülecek.” ifadelerine yer verdi.
“BİK TÜRKİYE YÜZYILI’NDA DA
KATKILARINI SÜRDÜRECEK”
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolasıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Erkılınç mesajında şu ifadelere yer verdi: “Her türlü koşulda görevlerini yerine getirerek kamuoyunun güvenilir ve sağlıklı bilgiye ulaşmasını sağlayan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. 62 yıldır Türk basınına destekleri ile güç veren Basın İlan Kurumu, görev, yetki ve sorumlulukları çerçevesinde Türkiye Yüzyılı’nda da katkılarını artırarak sürdürme kararlılığındadır. Büyüyen ailemizle birlikte, geçmişten bugüne taşıdığımız tecrübeyi çağın getirdikleri karşısında doğru pozisyon alarak hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Basın ahlak esaslarından, demokrasi ve ifade özgürlüğünden taviz vermeden doğru ve objektif bilgiyi kamuoyuna ulaştıran yayınları desteklemeyi sürdürürken, mesleki beceri ve kültürümüzü her geçen gün geliştirerek toplumsal görevimizi koruyacağız. Ülkemizin her köşesindeki basın emekçilerinin başarılarla dolu bir yıl geçireceğine yürekten inanıyor, hakikat mücadelesi vererek ülkesi için çalışan tüm medya mensuplarına hayırlı mesailer diliyorum.”
“2023 SORUNLARIMIZIN
ÇÖZÜLDÜĞÜ YIL OLSUN”
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında şunları kaydetti: “Sektörde yaşanan sorunlar nedeniyle bu günü bayram değil, dayanışma günü olarak kutluyoruz. Zira basın sektörü zor bir dönemden geçmektedir.2023 yılının, medya sektöründe yaşanan sorunların çözümlenme yılı olmasını diliyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle, çözüm bekleyen sorunlarımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Çünkü sektörümüzde yaşanan sorunların bir an önce çözümlenmesi, sürekli itibar kaybeden mesleğimizin gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Sorunlarımız önem sırasına alınamayacak kadar büyük, karmaşık ve birbirini etkileyen niteliktedir. Medya sektörü, ekonomik sorunların yanı sıra yasal düzenleme eksiklikleri, basın özgürlüğü, yetişmiş eleman sıkıntısı, teknik altyapı, istihdam ve etik değerlerin farkında olmadan ya da bilerek ötelenmesi gibi sorunlarla karşı karşıyadır. Türk basını, gazetecilik mesleğini ve bu mesleği kimlerin yapabileceğini düzenleyen ‘Gazetecilik Meslek Yasası’na acilen ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde böyle bir yasa olmayınca dileyen herkes, eğitimine ve bilgi birikimine bakılmaksızın “gazeteciyim” diyerek mesleğe başlayabilmektedir. Gazetecilik mesleğinde bu çarpık durumu ortadan kaldırmak için, gazetecilik mesleğini ve bu mesleği kimlerin yapabileceğini düzenleyen “Gazetecilik Meslek Yasası” teknolojik gelişmeler de göz önüne alınıp günümüz koşullarına uygun olarak yeniden çıkarılmalıdır. Anadolu medyasının mevcut durumuna bakıldığında, internet medyası yönetmelik taslağında yer alan bu hükümlerin gerçekçi olmadığı ve bu şartlara göre yayın yapılmasının mümkün olmadığı açıkça görülmektedir. Bu nedenle Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak beklentimiz, 13 Ocak’ta yapılacak Genel Kurul’da taslağın değiştirilerek uygulanabilir hale getirilmesi yönündedir. Meslektaşlarımızın bir diğer önemli sorunu, emeklilikte basın kartı şartı olmasıdır. Meslektaşlarımızın emeklilikte fiili hizmet süresi zammından yararlanabilmesi, “basın kartı” şartına bağlanmıştır. Gazetecilik mesleği basın kartı sahibi olma koşuluna bağlı olmadan yapılan ağır ve tehlikeli bir iş olarak kabul edilmeli, basın kartı sahibi ve çeşitli nedenlerle basın kartı alamayan gazetecilerin anayasal sosyal güvenlik hakkının sonucu olan fiili hizmet süresi zammı geri verilmelidir. Tüm bu sorunların bir bütün halinde ve ayrı ayrı ele alınması için önerimiz; Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu tarafından hazırlanan Basın Meslek Yasasını ele alması ve bu yasanın gerekli düzenlemelerle Türkiye’ye kazandırılmasıdır.”
“BASIN TOPLUMLARIN OLMAZSA OLMAZIDIR”
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Uluçay mesajında “Basın, demokratik toplumların olmazsa olmazıdır.” dedi. Geçmişten günümüze basının, demokratik toplumların olmazsa olmazı olduğunu vurgulayan Uluçay, “Basın, insanların haklarının korunmasında önemli bir mihenk taşıdır. Yaşamakta olduğumuz çağ bilgi ve bilişim çağıdır. Medya teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişletmiştir.” dedi.
“BASIN ÇALIŞANLARI YOL
GÖSTERİCİ DEĞERLERE UYMALI”
MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Kocacan mesajında şu ifadelere yer verdi: “İlkeli ve sorumlu habercilik anlayışı ile kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir şekilde kamuoyunu aydınlatma çalışmalarını yürüten basın, toplumun güvencesidir. Her türlü zor çalışma şartlarına rağmen, ilimizde görev yapan değerli basın mensupları görevlerini özveriyle yapmaktadırlar. Basın kuruluşlarında görev yapan gazeteciler, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak halkın doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenmiş durumdadır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi ‘Şüphesiz demokrasi haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır. Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur.’ Milletimiz adına gözlemleyip yaşananları kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de bazen ailesinden bile fedakârlıkta bulunarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan basın mensuplarımız, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri geldiğinde canlarını ortaya koyarak görev yapmaktadırlar. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm yazılı, görüntülü ve sesli yayın yapan basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”
“BASIN ÇALIŞANLARI ZOR
ŞARTLARDA GÖREV YAPIYOR”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, gazetecilerin demokratik bir toplumun olmazsa olmaz unsurlarından olduğunu, halkın doğru ve tarafsız haber alma hakkını etkin olarak kullanmasına aracılık ederek elzem bir kamu hizmetini yerine getirdiklerini bildirdi. Karakaş, şunları kaydetti: “Bir iş ve meslek olmakla birlikte aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmeti olan gazetecilik, topluma haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu da içermektedir. Bu noktada elzem bir görev ifa eden gazeteciler mesai mefhumu gözetmeksizin her türlü zorlu şartta kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek adına önemli bir görevi icra etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleğinin gerektirdiği etik kurallar doğrultusunda ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışıyla görevlerini özveriyle yerine getiren basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”
“BASIN BİREYLER ARASINDA
BİLGİ AKIŞINI SAĞLIYOR”
İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında şu ifadeleri kullandı: “Ciddi bir sorumluluk üstlenerek, büyük bir gayretle habere ulaşan ve gelişmeleri objektif, doğru ve hızlı bir şekilde kamuoyuna aktaran gazeteciler, haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında bilgi akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına birlik, beraberlik, kardeşlik, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir paya sahiplerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; ilimizin kalkınmasında, tanıtılmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkıları olan değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”
“MEDYA KAMUOYUNU AYDINLATIYOR”
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Serteser’in mesajı şöyle: “Gazeteciler, televizyoncular, radyocular ve internet habercileri, kamuoyunu aydınlatma bilinciyle, gece-gündüz demeden mesleklerini sürdürmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının paydaşları arasında yer alan basın mensupları, yaşanan sorunları çözüm önerileri ile birlikte gündeme getirerek aksaklıkların giderilmesinde, ayrıca gerçekleştirilen faaliyetlerin duyurulmasında büyük rol oynamaktadır. Doğru bilgiye ulaşmak amacıyla çalışan gazetecilerin, televizyoncuların, radyocuların ve internet habercilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”
“KASITLI HABER ANLAYIŞI
ZİHİNLERİ PERDELİYOR”
Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle şu ifadeleri kullandı: “Hakkın ve hakikatin sözcülüğünü yapan gazetecilerin gününü tebrik ederiz. İnsanları gerçeklerle buluşturmak için, meslek ahlakından taviz vermeden, doğru bilgi ve haber peşinde olmadık zorlukları göğüsleyen gazeteciler, bilgi toplumunun sağlam zeminde ve sağlam usulle işlemesine de katkıda bulunmaktadır. Bugün, birçok konuda bazı yayın organlarında sağlıklı haberlerin çıkmamasının sebebi, kasıtlı haber anlayışıyla zihinlerin perdelenmesidir. Bu nedenle, bütün medya mensupları yalnızca olanın olduğu gibi anlaşılmasına ve aktarılmasına aracılık etmelidir. Eğitim-Bir-Sen olarak, gece gündüz demeden ter akıtan; hakkın ve hakikatin sözcülüğünü yapan basın emekçilerinin ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, bugünün çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olmasını diliyoruz.”
“YENİDEN REFAH OLARAK
SORUNLARI BİLİYORUZ”
Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Gufran Çetinel10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çetinel, “Yeniden Refah Partisi olarak basının yaşadığı sorunları biliyoruz. Basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, hayatlarında sağlık ve başarılar dilerim” dedi.
“GAZETECİLİK ÖNEMLİ BİR MESLEK”
Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Fehmi Güray Çakır 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Çakır, “Gazetecilik son derece önemli bir meslektir. Her işte olduğu gibi bu meslekte de görevini layıkıyla yerine getiren tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun! Her zaman hakkınızı alabilmeniz dileğiyle.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM