“Afyonkarahisar Kadınana’ların diyarı”

“Afyonkarahisar Kadınana’ların diyarı”

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’ın “Kadınana Şehri” ve “Kadınanaların Diyarı” olduğunu söyledi

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Askeralma Bölge Başkanlığı ve Askerlik Şubesi’ni ziyaret ederek, görevli personel ve askerlik işlemleri için şubede bulunan vatandaşlarla sohbet etti. Vali Yiğitbaşı memur ve askeri personel ile yürütülen işlem hakkında bilgi aldıktan sonra Garnizon Komutanı Osman Alp ile birlikte 8’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’ne geçti.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli koruyucu ve kamuflaj ekipmanlarının yapıldığı 8’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Yiğitbaşı burada üretim yapan üretim yapılan atölyeleri gezerek bilgi aldı. Fabrikada işçi olarak çalışan kadınlarla ayrıca sohbet eden Vali Yiğitbaşı şunları söyledi:
“Kadınlarımız burada çalışmanın kendileri adına ne kadar gurur verici olduğunu belirtti az önce. Gerçekten gözlerinden okunuyor yaşadıkları gurur. Gördüğünüz gibi burası bir Kadınana şehri ve kadınanaların diyarı. Ülkemizin her yerinde Şerife Bacı, Kara Fatma ve daha ismini sayamadığımız isimlerden ilham alarak bugün de kadınlarımız vatana hizmeti her alanda gururla gerçekleştiriyor. Ben de sizlerin huzurunda burada alın teri döken tüm Kadınanalarımıza ayrıca teşekkürü borç biliyorum ve sağladığı katkıların daim olmasını diliyorum.”
Vali Yiğitbaşı atölyelerdeki incelemelerin ardından 8’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü kampüs alanı genişletme çalışmalarını inceleyerek
şunları söyledi:
“Askeri üretim gibi stratejik öneme haiz üretim tesislerinden birinin Afyonkarahisar’da bulunması gerçekten şehrimiz adına gurur verici. Burada yapılan üretimin asli görevi TSK’ya destek sağlamak ancak farkındayız ki bu ulvi görevin yanı sıra bu tesisler ülke ekonomisine de hatırı sayılır katkıda bulunuyor. Burada emeği olan herkese hem bu şehrin mülki amiri olarak hem de bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum.”
İDARECİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eşi Burhan Selim Yiğitbaşı ile birlikte 10 Ocak İdareciler Gününü kutlamak üzere Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve aileleri ile bir araya gelen Vali Yiğitbaşı Afyonkarahisar’da idareci olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:
“Bugün aynı zamanda İdareciler Günü. Öncelikle ülkemizde bu ağır yükü omuzlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm bakanlarımızın ve yöneticilerimizin, daha sonra şehrimizde bu işe gönül vermiş kaymakamlarımızın, tüm diğer idarecilerimizin bu özel gününü kutluyorum. Devleti ve hükümeti temsil sıfatıyla milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden Mülki İdare Amirlerimiz, devletimizin asli görevi olan vatandaşa hizmet vazifesini hakkıyla yerine getirmek için durmak bilmeksizin çalışmaktadır. Yerine getirdikleri görev, yalnızca devletin yasa ve politikalarını vatandaşlara iletmek değil, daha önemlisi, vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçlarını devlet kademesine ileterek çözüme kavuşturmaktır. Bu zor görevi omuzlayan ve hayatını vatandaşlarımıza hizmete adayan tüm idarecilerimize şükranlarımı sunuyorum.”
Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ile bir süre sohbet eden Vali Yiğitbaşı pasta keserek günü kutladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23