En güzel karne hediyesi Vali Yiğitbaşı’ndan

En güzel karne hediyesi Vali Yiğitbaşı’ndan

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, okuma alışkanlığının artırılması amacıyla başlattığı “Hem Okuyorum Hem Şehrimi Tanıyorum” projesi kapsamında karne gününde 51 bin
500 öğrenciye kitap hediye edecek

 

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın göreve başladığından bu yana üzerinde önemle durduğu ve öncelik verdiği kentteki eğitim öğretim fırsatlarının iyileştirilmesi ve okuma alışkanlığının artırılması amacıyla bizzat kendisinin başlattığı “Hem Okuyorum Hem Şehrimi Tanıyorum” projesinde sona gelindi.
İKİ AYRI HİKAYE KİTABI HAZIRLANDI
Poje kapsamında Afyonkarahisar Valiliği ile Erdem Çocuk Yayınları işbirliğinde iki ayrı hikâye kitabı hazırlandı. Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz aylarda başlatılan proje kapsamında kent merkezinde ve ilçelerde eğitim gören ilk ve orta öğretim öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve aynı zamanda bu alışkanlığı kazanma sürecinde şehri daha yakından tanıma imkânına kavuşmalarını sağlamak amaçlandı.” denildi.
ÇOCUKLAR HEM OKUYACAK HEM ŞEHRİ TANIYACAK
Eğitim ve kültür alanını iki öncelikli alan olarak belirleyen Vali Yiğitbaşı, projeye dair detayları şu sözlerle ifade etti:
“Proje kapsamında öğrencilerin erken yaşlarda hem ülkemizin entelektüel mirasını hem yaşadıkları şehrin kültürel değerlerini öğrenmeleri ve eğitim hayatlarının ilerleyen süreçlerine istikrarlı bir kitap okuma alışkanlığı ile devam etmeleri, onları hem iş hayatlarında hem de özel hayatlarında daha nitelikli bireyler haline getirecektir. Çocuklarımızın erken yaşlarda kitap okuma alışkanlığı kazanması, onlara bu süreçte kazandıracağımız en önemli alışkanlıklardan birisidir. Öğrencilerimizin ilk ve orta öğretim düzeyinde bu alışkanlığı kazanması onları geleceğe daha iyi hazırlayacaktır. Aynı zamanda bir şeyleri öğrenmeyi öğrenmiş, kendi kendini eğitebilen öğrenciler hayatlarında daha başarılı olacaktır. Bunun yanında, öğrencilerimizin zengin bir kültürel mirasa sahip şehrimizi tanımaları, şehrimizin tarihini ve kültürel mirasını öğrenerek yetişmeleri şehrimiz için bir vefa borcudur. Kitap okumanın aynı zamanda çocuklarımız için yaşadıkları şehrin tarihini, kültürünü ve özellikle bizim şehrimiz için gastronomisini anlatacak bir araç olduğunu da unutmamalıyız.”
51 BİN 500 ÖĞRENCİYE KİTAP DAĞITILACAK
20 Ocak Cuma günü sömestr tatiline başlarken Vali Yiğitbaşı’nın, Merkeze bağlı Sülün’de Balı-Mubahat Açıkgözoğlu ilk ve ortaokulunda öğrencilere karneleri ile birlikte proje kapsamında Figen Yaman Coşar’ın kaleme aldığı 2. ve 3. sınıflardan 21.000; 4, 5 ve 6. sınıflardan ise 30.500 olmak üzere toplam 51.500 öğrenci için iki ayrı hikâye kitabını tatil öncesi dağıtacağı öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM