Başkan Zeybek’ten  öğrencilere burs yardımı

Başkan Zeybek’ten öğrencilere burs yardımı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından “Eğitime Destek” projesi kapsamında kriterlere uyan öğrenci velilerine banka kartları dağıtılmaya başlandı

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik geleneksel hale getirdiği eğitim bursları, bu yılda devam ediyor. Bu kapsamda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi. Beyaz Masa’da gerçekleştirilen kart dağıtımında, burs alacak öğrenciler ve ebeveynleri banka kartlarını Başkan Zeybek’ten aldı. Kart dağıtımına mahalle muhtarları da katıldı.
İLK ÖDEME BU AY BAŞLAYACAK
İlk burs ödemesinin Ocak ayının son haftasından itibaren öğrencilerin hesaplarına yatacağını kaydeden Başkan Zeybek, “İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan eğitim bursundan ihtiyaç sahibi olmak şartıyla öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuğu, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli olan öğrenciler, anne ve babası resmi ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrenciler ile diğer ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı veriyoruz. İlk ve ortaöğrenim fark etmeksizin Mayıs ayı dâhil beş ay boyunca 200 TL olacak bursun ilk ödemesi Ocak ayının son haftasından itibaren öğrencilerin hesaplarına yatacak.” şeklinde konuştu.
“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ”
Bu yıl ki eğitime destek bursuna 3 bin 85 başvuru olduğunu belirten Zeybek, “Göreve geldiğimiz andan itibaren ihtiyaç sahibi öğrencilerimize, orta öğrenim öğrencilerine desteğimiz devam ediyor. Maalesef üniversite öğrencilerimize burs desteğinde bulamıyoruz. Çünkü malum parti, belediyelerin üniversite öğrencilerine vermiş olduğu bursları Anayasa Mahkemesine götürerek iptal ettirdi. Ondan dolayı biz ilköğretim veya ortaöğrenim öğrencilerine ancak eğitim bursu verebiliyoruz. Geçtiğimiz yıl bin 344 öğrencimize 5 ay boyunca ayda 125 lira eğitim desteğinde bulunduk. Bu sene 2 bin 433 öğrencimize ayda 200 yüz lira olmak üzere eğitim desteğinde bulunacağız. Biz öğrencilerimizden başarılı olmalarını istiyoruz ve bunun için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Her daim öğrencilerimizin, halkımızın ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Gıda yardımı yakacak yardımı olsun muhtarlarımızdan da gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret ediyoruz. Bize gelen talepleri yapılan incelemeler neticesinde tespit ediyor ve gerçek ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Bunun haricinde gerçek ihtiyaç sahibi insanlarımızı da burada hiç geri çevirmiyoruz. Ekiplerimiz son derece titiz çalışıyor. Halkımızın her daim yanındayız.” dedi.
Eğitime desteğinin devam edeceğini dile getiren Başkan Mehmet Zeybek, çeşitli projeler ile yüzleri güldürmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM