“CHP, FETÖ operasyonuyla eksen değiştirdi”

“CHP, FETÖ operasyonuyla eksen değiştirdi”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, partisinin programında konuştu. Özhaseki, “CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal yerliydi. Bu çok önemlidir. FETÖ bir operasyon yaptı. Kılıçdaroğlu’nu getirdiler. Bütün bunlar bırakıldı. CHP eksen değiştirdi” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 2023 seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Afyonkarahisar’da partililerle “Dünden Bugüne Yol Arkadaşlarımızla” adlı programda bir araya geldi. Programda; AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü Hüseyin Sezen, OSB Başkanı Bekir Yeşilay, ATB Başkanı Mehmet Mühsürler, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, 24. 25. Dönem Denizli Milletvekili AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bilal Uçar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, önceki dönem milletvekili Halil Ürün, il yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, ilçe ve belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili yer aldı.
“CUMHURBAŞKANIMIZIN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEYECEĞİZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından toplantının açış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. “Şu anda en az sizler kadar; Dünden bugüne yol arkadaşlarımız ile birlikte olmanın büyük onurunu, heyecanını ve gururunu yaşıyorum.” diyen Uluçay, “Bu salondaki manzarayı; asırlık olduklarını iddia ederek sürekli dünün güneşi ile bugünün çamaşırını kurutmanın derdinde olan siyasi partilere asla ama asla anlatamazsınız. Dünü olmayanın yarını da olmaz. Bu, bu kadar açık ve nettir. Biz AK Parti teşkilatları olarak vefanın İstanbul’da bir semt olmadığı düşüncesini yerleştirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu salondaki toplantımız da zaten bunu açık ve seçik bir şekilde ifade etmeye yetiyor da artıyor bile. Göreve gelir gelmez, kurucularımızı, mahalle başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı evlerinde ziyaret ederek çalışmalara başladık. Bunlarla yetinmedik, toplu vefa yemekleri yaptık, pandemi girdi, telefonlara sarıldık. Online toplantılar ile görüşmeler gerçekleştirdik. Kimse ile asla irtibatı kesmedik, kesmeyeceğiz. Biz; değil Türkiye’nin, dünyanın en kalabalık ve en güçlü ailesiyiz. Bu ailenin lideri de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizler 2023 seçimlerine giderken her fırsatta ona layık olmak ve başını öne eğdirmemek için çalışacağız.” dedi.
“ANADOLU İNSANIN İRFANI
ALTILI MASAYA ÇOK GELİR”
Önceki gün yaptıkları esnaf ziyaretinde bir vatandaşın kendilerini karşısına alarak yaptığı konuşmayı anlatan Uluçay, “Esnafımız beni karşısına alarak dedi ki; ‘Hüseyin Başkanım, 2023’te gerçekten işiniz çok zor. Karşınızda Türkiye dışında bütün ülkelere, terör örgütlerine, hainlere hizmet etmeyi siyaset gören bir güruh ile mücadele edeceksiniz. Bu mücadeleniz çok çetin olacak, çünkü her yerden saldıracaklar. Şimdi hepsi bir olmuş Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz diyorlar. Akdeniz’de ne yapacaksın? Karabağ’da ne olacak? Suriye, Libya’da hangi politikayı uygulayacaksın? Kesinlikle hiçbir hedefleri yok. Tıpkı Abdulhamit’i devirdikleri gibi Erdoğan’ı devirme peşindeler. Bir gazetecinin Mithat Paşa’ya 2. Abdulhamit’in devrilmesinden sonra ne yapacaksınız sorusuna ‘Biz sadece Abdulhamid’i yıkmaya odaklandık, onu hiç düşünmemiştik.’ demesi gibi olacak diyor. Bunu diyen de Tuz Pazarı Caddesinde iplik satan bir esnafımız. Öyle lisans, ön lisans, yüksek lisans, doktora yapmış, profesör ünvanlı biri değil. Değerli yol arkadaşlarım her zaman söylüyoruz: Anadolu insanının irfanı malum kibir tüccarı partinin genel başkanının sermayesinden büyüktür. Anadolu insanının irfanı altılı masaya çok gelir, bunu da böyle bilesiniz.” diye konuştu.
“MUHALEFET İKTİDARI DÜŞÜRMEK İÇİN VATANI DÜŞÜRMEYE BİLE RAZI”
Uluçay sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepimiz evde otururken televizyon açıyoruz. Televizyonda canlı yayında Cumhurbaşkanımız konuşuyor. Sabah kalkıyoruz, İstanbul’da açılış yapıyor, evden çıkıyoruz işe geliyoruz, karşımızda televizyon, başka bir şehre geçmiş, başka bir açılış yapıyor. Kimse sormuyor mu; Ya Cumhurbaşkanımızın derdi ne? Ben Müslüman’ım, Müslüman’a inanırım ve Müslüman’ı severim. Allah Resulü diyor ki ‘Birbirinizi sevmedikçe iman edemezsiniz.’ İnanın Afyonkarahisar’ı adım adım gezdim, seçimden önce girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı kalmadı. Teşkilatlarımız, başkanlarımız ve tüm dava arkadaşlarımız bunca mücadeleyi 69 yaşında dimdik gece gündüz çalışan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için veriyor. ‘Bizler Müslümanız, birbirimize sahip çıkalım, birbirimizi sevelim bizim bizden başka kimsemiz yok’ diye haykırıyoruz. Birbirimize karşı Rızayı ilahi için çalışalım. Ülkemizi hedef almış iç ve dış düşmanlara fırsat vermeyelim. Bu mücadeleniz çok çetin olacak, çünkü her yerden saldıracaklar. Karşımızdakileri Necip Fazıl’ın dediği gibi ‘Bugün bizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı düşürmeye bile razıdır’ ifadesi ile özetleyebiliriz.”
“MİLLETİMİZ HEPSİNİ
5 AY SONRA SANDIĞA GÖMECEK”
Uluçay sözlerini şöyle tamamladı: “Batının dünya üzerindeki katliamları malumdur. Afrika’yı o hale getiren, Bosna’da, Srebrenitsa’da katliamlar gerçekleştiren, sırf kendi menfaatleri, kendi çıkarları için Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren, göç yollarında masum çocukların ölmesine izin veren bir zihniyet, eline fırsat geçtiğinde Müslüman Türkiye halkına ne yapmaz ki? Bunların ‘refah ve demokrasi getiriyoruz’ dediği hangi ülke iflah oldu? Irak’ta 1,2 milyon; Suriye’de 1,7 milyon; Afganistan’da 2,5 milyon; Libya, Sudan, Yemen, Bosna’da yüzbinlerce insan katleden batı, bize size ne yapmaz? Şimdi dünyanın göz bebeği olan İHA, SİHA, TİHA ve Akıncıyı hedef tahtasına koydular. Türkiye’nin güvenlik ve savunmasını savunmak siyasi bir mesele falan olmamalı. Sistemi istediğin kadar eleştirebilirsin ama işini iyi yapana da iyi diyebilmek lazım. Bu mesele siyasete alet edilecek bir mesele değildir. Aksine siyaset üstü bir meseledir. Sen hem ‘İstikbal göklerdedir’ diyeceksin, sonra bu gayreti aşağı çekecek, üstüne bir de utanmadan sıkılmadan dışa bağımlılığı eleştireceksin. Envanterimizdeki ABD’den alınan F16’lar devletin parasıyla değil de Yunanistan’ın parasıyla mı alınıyor? O uçaklar devletin parasıyla alınıyor. Niye sözüm ona kuklacılara laf edemiyorsun da hiçbir destek almadan kendi sermayesiyle ülkende yerli ve milli bir şekilde üretilen dünyanın en güçlü SİHA’larına dokunmayı vaat ediyorsun. Terör örgütleri ve kuklacıları sana bunu mu emretti de böyle konuşuyorsun? Hadi dokun da görelim bakalım. Zaten aziz milletimiz size 5 ay sonra çok güzel bir şekilde dokunacak ve sandığa gömecektir.”
“BİZ DOĞRU YOLDAYIZ”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, toplantıda yaptığı konuşmada, seçimin yapılacağı tarih olan 14 Mayıs için “14 Mayıs her ne olursa olsun bizim olsun diyorum.” dedi. Zeybek, “Geçtiğimiz günlerde il başkanları toplantısından sonra Sayın Genel Başkan Yardımcımı ziyaret ettiğimde Sayın Başkanım iki bine yakın çalışan işçilerimiz var, işçilerimizle de toplu iş sözleşmesi imzalayacağız. Böyle bir tören yapacağız. Şehrimizi onurlandırırsanız son derece memnun oluruz dedik. Allah kendilerinden razı olsun. Kırmadı bizleri. Afyon’u sevdiğini bir kez daha gelmesiyle, bizi onurlandırmasıyla kanıtladı. Kendilerine ben şehrimiz adına tekrar hoş geldiniz diyorum. Gerek il başkanımız, gerekse il genel meclisi başkanımız, Allah razı olsun. Seçimlerin öneminden, refahın öneminden bahsetti. Biraz önce Sayın Genel Başkan Yardımcımıza da söyledim. Görüyorum ki ilk kurulduğu andan itibaren beraber çalıştığımız birçok kardeşimiz beraberiz. Kırmadılar. Gönül birlikteliklerini hiçbir zaman aksatmadılar. Kendilerine ben son derece sonsuz derece teşekkür ediyorum. 14 Mayıs gerçekten önümüzde bugüne kadar AK Parti’nin girmiş olduğu en büyük seçimlerden birisi. İmamı Şafi’ye soruyorlar. Fitne zamanında doğruyu nasıl buluruz? Hak ehlini nasıl buluruz dediğinde ‘Düşman oklarını takip edin. Kimi gösteriyorsa doğru yoldasınız’ diyor. İçimizdeki altı bilinmeyenler bir araya gelebiliyorsa 14 Mayıs’ta rahmetli Menderes’i asan insanlarla Menderes’in kurduğu partinin genel başkanı aynı masada oturabiliyorsa rahmetli Erbakan Hoca’ma dünyayı dar eden insanlarla Erbakan’ın devamı olduğunu söyleyen partinin genel başkanı bir oluyorsa karşılarında da Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alıyorlarsa biz doğru yoldayız arkadaşlar. Onlar ne yaparsa yapsın. Hak daima galip gelecek. Buna inanıyoruz. Buna güveniyoruz. Biz el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Sonuç Cenab-ı Hakk’ın takdiridir. İnşallah 2023 seçiminde alnımızın akıyla alıp genel başkanımız dünyaya meydan okuyacak.” şeklinde konuştu.
“AK PARTİ BİR VEFA HAREKETİDİR”
İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban programda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “İl Başkanımız AK Parti bir vefa hareketidir dedi. Gerçekten özellikle il başkanımızın göreve gelmesiyle saha faaliyetlerimiz daha da hızlandı. Bundan üç dört sene önce eski il başkanları olarak genel merkeze çağırıldığımızda birkaç tane eski il başkanımız olan arkadaşımızın orada ağladığını gördüm. ‘Niye ağlıyorsun’ diye sorduğumda dedi ki; İl başkanı olarak hep bu genel merkeze geliyorduk. Ama uzun yıllardır görevde olmadığımızdan dolayı gelemiyorduk. Bu toplantıda eski başkanlarımız ile Cumhurbaşkanımızla hep beraber olduk. Bakanlarımızla, genel başkan yardımcıları beraber olduk. Bu havayı özlemiştik, o havayı teneffüs ettiğim için bir de aranıp onurlandırıldığım için çok duygulandım. O yüzden ağlıyorum diye söylemişti.”
“AK PARTİ GÖREVİ BİTENİ UNUTMUYOR”
Çoban sözlerini şöyle tamamladı: “Afyon’da da iki yıldır bu faaliyetlerimize hız verildi. Değerli Mehmet Zeybek başkanım, Halil Ürün başkanım aramızdalar. Biz partinin kurucusuyuz burada. Birlikte kurduk. Parti kurucularımız ile de görev yapmış arkadaşlarımız bizzat il başkanımız, milletvekillerimiz ya daİl yönetim kurulu üyelerimiz tarafından ziyaret edildiğinde aynı duygunun onlar tarafından yaşandığına bizzat şahit oldum. Çok mutlu oldular, memnun oldular. Evet, insanlar görevdeyken herkes onlara hürmet eder. Merhaba der, selam verir. Onu dikkate alır, ayağa kalkar ya da saygı gösterme durumunda bulunur kendisini. Ama mühim olan görev bittikten sonra hatırlanmaktır. Adam yerine konmaktır, saygı duymaktır. Bunu da en güzel AK Parti yapıyor. Sağ olsun. Ben başta genel merkezimizi ama aynı zamanda il başkanımızı, il yönetim kurulu üyelerimizi, ilçe başkanlarımızı, kadın kollarımızı, gençlik kollarımızı bu yüzden tebrik ediyorum. Sağ olsunlar. Seçim tarihimiz netleşti. Ben de gece geldim. Belçika’daydım. Emirdağlı arkadaşlarımız bize bir yemek verdiler. Orada bir arkadaşım dedi ki ben dağda çobanlıktan geldim. Belçika’ya geldim. Evlendim Türkiye’deyken. Sonradan gidenlerden bu arkadaşımız. İlk çocuğumuz olacak ama imkânımız yok. İşte evde iki tane affedersiniz inek var. Üç beş tane küçükbaş hayvanımız var. İlk doğumumuz eşim ameliyatla doğum yapmak zorunda kaldı. Bize bir fatura geldi. Nasıl ödeyeceğim diye düşünürken biri geldi uyardı. Ya sen bilmiyor musun dedi. Neyi? Ödeme yöntemini dedi. Ne yapacaksın? Ya sabaha doğru sabah 5-6 da her şeyi toplayacaksın. Arka kapıdan kaçacaksın dedi. Ben de ilk doğumumda bu şekilde yaptım. Çocuğumla eşimi hastaneden kaçırdım. Artık Türkiye’de bunlara ihtiyaç kalmıyor. Bunu yapan insana bizim vefa borcumuz var. Çok çalışmalıyız diye bahsetti. Evet, inşallah 14 Mayıs’a hepimiz hazırız. İl Genel Meclisimizde 36’sı AK Partili, 8 MHP’li üyemiz var. MHP Grup Başkanımız da ziyaret etti. Teşkilatlarımızın, vekillerimizin, genel merkezlerimizin emrindeyiz dedi. İnşallah biz de teşkilatımızın vekillerimizin, genel merkezimizin emrindeyiz. İnşallah seçimden de alnımızın akı ile çıkacağız.”
“İHAMIZI DA KIZIL ELMAMIZI DA YAPIYORUZ”
Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’da toplatıda partililere hitap etti. Eroğlu şöyle konuştu: “Bilhassa şu anda bazı teknolojik gelişmelere karşı dokunacağız diyenler var. Ya ben yedek subayken o İHA’ları biz İsrail’den kiralardık. Neticede yanlış koordinatlar verirlerdi. Yani neticede bazen de PKK unsurlarına haber verirlerdi. Artık bunları biz yapıyoruz. İHA’mızı dünyanın en gelişmiş teknolojilerle bir yapıyor muyuz? Yapıyoruz. Kızılelma yaptık mı Allah’a şükür? İşte bu Türkiye bu arkadaşlar. Dolayısıyla bunun devam etmesini istiyorsak muazzam kalkınma gelişmenin devam etmesini istiyorsak gece gündüz çalışmamız lazım.”
“ALLAH FIRSAT VERMESİN”
Toplantının son konuşmasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki yaptı. Farklı bir muhalif anlayışla karşı karşıya olduklarını söyleyen Özhaseki, “Karşımızda farklı bir muhalefet var. Tam Allah iyiliklerini versin cinsinden. İki tane stratejileri var arkadaşlar. Hiç başka stratejileri yok. Her konuştuklarında, her söylediklerinde, her ağızdan açtıklarında bu iki sınıftan birisine girerler. Birisi; Recep Tayyip Erdoğan gitsin, AK Parti gitsin ne olursa olsun. Biraz önce başkanım dedi ya, Türkiye de giderse gitsin. Öyle bir kafa yapısı var bunlarda. Allah fırsat vermesin. İyi de gidince ne olacak? Siz ne yapacaksınız? Millet sizi seviyor mu? Yok, yok, yok. Ama Recep Tayyip Erdoğan gitmedi. AK Parti gitmedi. Altılı masa diyorlar ya hepimiz biliyoruz ki aslında 7’li. Bir de masanın altında saklanan var. Onu söyleyemiyorlar. O, kafayı arada bir uzatıyor oradan. Diyor ki; ‘Bir dakika. Ben de buradayım. Beni yok sayamazsınız. Eğer beni yok sayarsanız gösteririm size seçimlerde. Ankara’da İstanbul’da neler yaptığımızı gördünüz. Bak şimdi de yaparız ha.” dedi.
“BUNLAR KOALİSYONU
YEDİLİ KAOSU VAAT EDİYORLAR”
Altılı masanın liderlerinin normal şartlarda biraraya gelecek kişiler olmadığına dikkat çeken Özhaseki, “Genel başkanları da kastederek söylüyorum. Yolda görseler, birbirlerine selam vermezler. Yetişme tarzları aynı değil bunların. Dünyaya bakışları aynı değil bunların. Dünyayı okumaları aynı değil bunların. Bunlar birbirlerinden çok farklılar. Bir gün olsun eşlerini yanlarına alıp diğerine çay içmeye gitmemişlerdir öbürlerinde. Ama onları bir motivasyon bir arada tutuyor. RecepTayyip Erdoğan gitsin, ne olursa olsun. Adeta bir yıkım ekibi gibi. Hani şair diyor ya. Hadi gel şu Süleymaniye’yi yıkalım desen iki kazma kürek, iki de ırgat gerek. Gel yeniden yapalım desen önce bir Sinan sonra da Süleyman gerek. Kolay değil yapmak. Çok şükür biz Süleymanımızı da bulduk, Sinan’ımızda bulduk, yolumuza devam ediyoruz. Ama bunlar daha Süleyman aramaya devam ediyorlar. Bunlar koalisyon vaat ediyorlar. Yedili koalisyon. Yedili kaos, yedili kavga vaat ediyorlar. Bir senedir oturuyorlar, kalkıyorlar. Tek konuştukları şey var. Kim aday edelim? Hepimiz biliyoruz. Tartışılıyor ya Allah’tan arada birileri çıkıyor da söylüyor böyle. Kimi aday edeceklerini konuşuyorlar. Geçenlerde diyorlar ki inşallah aybaşında adaylık hususunu konuşacağız. Ya bu kadar da aklımızla alay etmeyin ya. Bir senedir çabalıyorsunuz zaten ya. Düşüne düşüne bulmuşlar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem. İyi güzel. Ne demek bu? Net söylüyorum. Eskiden koalisyon hükümetlerinden birkaç tanesini görmüş. İçlerinde az çok yaşamış. Bilen bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bunlar koalisyon vaat ediyorlar. Yedili koalisyon. Yedili kaos, yedili kavga vaat ediyorlar bu Türkiye’ye. Oturma sırasında bile nasıl oturacaklarına bir ayda karar veremeyenler. Ukrayna savaş çıktığında nasıl bir karar verecekler acaba ya? Ekonomide ne düşünüyorlar, ben de çok merak ediyorum. Orada masada oturanlardan, liberaller de var. Aşırı bir uç, komünist bir kafa gibi bir mantığa sahip olanlar da var. İstanbul Sözleşmesi ne olacak deyin; SP bir tarafa bakıyor, CHP bir tarafa bakıyor. Suriyeliler meselesini konuşalım deyin. İYİ Parti bir tarafa bakıyor. Öbürleri bir başka tarafa bakıyor. Her bir konuda birbirinden farklı olan adamların.” diye konuştu.
“ACABA HDY’YE NE VERECEKLER?”
“Her bir konuda aykırı olan adamların bunca muhalefetin bir araya gelerek medeniyet kurmasını bekleyebilir misiniz?” diyen Özhaseki şöyle konuştu: “Böyle bir şey mümkün değil. Aha bir tek kafalarında motivasyon kaynakları var. Recep Tayyip Erdoğan gitsin. Gitmeyecek. Gidince ne olacak peki? Bunlar da bölüşecekler. İsraftan bahsedenler şimdi altı tane yardımcı Cumhurbaşkanından bahsediyorlar. Birer tane bakanlıktan bahsediyorlar. Ben de çok merak ediyorum. HDP’ye ne verecekler acaba diye. HDP bir şey almadan bırakmaz. Savunma uygun mu başkanım? İçişleri ve Savunma. Yanına bir de gençliği versinler. Allah iyiliklerini versin. Millet de bunu görüyor zaten. Hiç kimse endişe etmesin.”
“BAYKAL’DAN SONRA CHP EKSEN DEĞİŞTİRDİ”
Mehmet Özhaseki sözlerine şöyle devam etti: “Muhalefetin ikinci stratejisi Deniz Baykal, gittikten sonra o bildiğiniz eski Deniz Baykal’ın kendine has üslubu içerisinde muhalefet ettiği cumhuriyetin temel ilke ve inkılâplar, laiklik vesaire gibi konuları bıraktılar. Hatırlayın. Deniz Baykal’a hiç ömründe oy vermemiş birisiyim. Ama onun kendine has yerli ve milli bir tavrı vardı. İnandığı ilkeler üzerinde muhalefetini devam ettirdi adamcağız. Ama yerliydi, çok önemli bu. Bir FETÖ operasyon yaptı. Kılıçdaroğlu’nu getirdiler. Bütün bunlar bırakıldı. CHP bir eksen değiştirdi. Nereye geldi şimdi; algı üzerine yalana dayalı bir siyaset tarzı. Hitler’in bir propaganda bakanı var. Gençlikte okumuştum. Adı Goebbels. Ya propaganda bakanı ne işe yarar demiştim. Ne olacak ki bu? Ne yapar bu adam diye merak etmiştim. Ama adam çok önemli işler yaparmış ki bugünlerde hala onu örnek alanlar var. Birkaç tane temel prensibi vardı Goebbels’in. Hitler’in bakanı. Bir yalan söyle. Ya bize göre değil. Biz ufak bir şey söyleyecek olsak yüzümüz kızarır. Müslüman’a göre bir şey mi bu? Ama adamın birinci işi budur. Yalan söyle. Büyük büyük yalan söyle. Bu yalanı tekrar et. Adamın tek propaganda aracı budur. Bizimkiler onu benimsediler şimdi. Düşünün, dün gazetelere de söyledim. On bir yıldır genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu. Sayın diyelim de kibarlığınıza biz elden bırakmayalım yine. Ne kadar oldu işbaşına geleli? Düşünüyorum şimdi. Her yıl elli iki hafta var. On birle çarpıyorum 575 hafta neredeyse. Her hafta grup toplantısı yapıyor. İkişer yalan söylüyor. Bakın ikişer yalan söylüyor. 1150 tane yalan eder. Ya bir tanesini ispatla ne olur ya. Ya ne olur bir tanesini ispatla.”
“KILIÇDAROĞLU REKORLAR KİTABINA ADAY”
“Kılıçdaroğlu yalan konusunda Guinness Rekorlar Kitabı’na aday.” diyen Özhaseki şu ifadeleri kullandı: “Kılıçdaroğlu, meclise ilk çıktığında şahımla ilgili yalanlar söylemişti. Sabahı zor ettim. Basın toplantısı düzenledim. Dedim ki bu adam Guinness Rekorlar Kitabı’na aday. On dakikada on yalan tek ayağın üstünde söylüyor. Vallahi böyle adam bulamazsınız dedim. Sonra da on tane yalanı dağıttım basına ertesi gün bir daha söyledi. Aradan üç gün geçti bir daha söyledi. Bir hafta geçiyor, bir daha söylüyor. Sonra siz arkasından koşup vallahi yalan, billahi yalan diyorsunuz ama nasıl yetişeceksiniz? Kocaman genel başkan adam. Devam ediyor öyle.” Toplantının sonunda İYİ Parti, CHP ve farkı partilerden AK Parti’ye geçen çok sayıda kişiye rozetleri Mehmet Özhaseki tarafından takıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM