Mısırlıoğlu’ndan Belediye ve hükümete eleştiri bombardımanı

Mısırlıoğlu’ndan Belediye ve hükümete eleştiri bombardımanı

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar Belediye yönetimi ile merkezi hükümeti sert sözlerle eleştirdi

 

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, dün öğleden sonra Seçim Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantı öncesi; Orhan Ünlüdağ, Ahmet Kanus, İrem Doğan, Ali Arslantürk, Süleyman Can Ergenekon, Hüseyin Sezer, Furkan Taşpınar, Soner Alpay, Ezgi Arpaözü, Mustafa İşbilir, Mert Uzel, Yusuf Çoban, Erdem Şen, Hüseyin Sezer ve Furkan Taşpınar’a rozetleri takıldı.
“KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR”
Muhammet Mısırlıoğlu, gazeteci İsmail Akar’ın vefat eden annesine Allah’tan rahmet, kederli aile ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Altılı masayı oluşturan partilerin önceki gün Ankara’da düzenlediği etkinlikle Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni kamuoyu ile paylaştığını belirten Mısırlıoğlu, “Bu toplantıya şahısmla Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Av. Raşit Koçak birlikte katıldık. Halkımızla paylaşılan yaklaşık 250 sayfalık çalışmada çeşitli konularda hazırlanan somut hedef, politika ve projeler, 9 ana başlık ve 75 alt başlıkta yer alıyor. Kontrolsüz güç, güç değil felakettir. Milletimiz bunu adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen keyfi, kural tanımaz yönetim altında yaşayarak gördü. Bu yönetim devletimiz için artık bir beka sorunu oldu. İYİ Parti ve Millet İttifakı, kural tanımaz bu ucube sistem yerine kuvvetler ayrılığını tesis eden, özgürlükçü, demokratik, adil Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem diyor. Onun için etkin ve katılımcı yasama, istikrarlı, şeffaf, hesap verir yürütme ve bağımsız, tarafsız yargı diyor.” dedi.
“BOLVADİN’DE İHALEDE YOLSUZLUK
YAPILDIĞI İDDİA EDİLİYOR”
“Bolvadin’de meydana geldiği söylenen bir olaydan bahsedeceğim. Eğer bu iddialar gerçekse vay halimize.” diyen Mısırlıoğlu, “Bize gelen bilgiye göre; Bolvadin’de İl Özel İdaresi parke taşı ihalesinde yolsuzluk yapılmış. Bir şirket çalışanı; Kaymakamlıkta AKP İl Genel Meclisi Üyelerinin de bulunduğu odaya kapalı zarf içerisinde ihale teklifini bırakıyor. Teklifle birlikte telefonunun ses kaydını da açıp telefonunu da odaya bırakıyor. Ve ses kaydından anlıyor ki zarflara bile bakılmadan farklı bir firmaya pazarlıkla ihale veriliyor. Buradan Afyonkarahisar Valisi başta olmak üzere yetkilileri göreve çağırıyorum. Bu konuya bir açıklık getirilmeli, böyle bir yolsuzluk varsa ivedi bir şekilde gereği yapılmalıdır. Yetti artık yolsuzluklar, fesatlıklar, hukuksuzluklar. Birileri zengin olacak diye birileri hep bedel ödemek zorunda kalıyor. Bu iddialar araştırılmalı ve gereği yapılmalıdır. Bir öğrenci kardeşimizin sosyal medyada paylaştığı çaresizlik dolu serzenişini anlatmak istiyorum size. Öğrenci kardeşimiz diyor ki; zor durumdayım, çalışmak zorundayım ama ne yazık ki emeğimin karşılığını alamıyorum. Saati 13 TL’den çalıştırıyorlar. 10 saat çalışsam 130 TL kazanabiliyorum diyor kardeşimiz. Evet, baktığınızda bu adaletsiz ve sömürgeci sistem yüzünden öğrencilerimiz çalışmak zorunda. Çalışmak zorunda olmalarını da geçtim, kazandıkları para hak ettiklerinden çok daha düşük. Sigorta bile yapmadan öğrencilerimizi üç kuruşa çalıştıran işverenlere mi kızalım, yoksa işi gücü okuyup kendini geliştirmek olması gerekirken kapı kapı gezip iş aramak zorunda kalmalarına mı üzülelim, gençlerimize parlak bir gelecek vaademeyen iktidar yüzünden gençlerimizin bugününe de ışık tutamayışımıza mı kahredelim bilemiyorum. Ama AKP’nin değersizleştirmeye çalıştığı, hatta korktuğu bu gençlik bu günlerin hesabını soracak biliyorum. Bu günler geçecek çok az kaldı.” ifadelerini kullandı.
“CADDE VE SOKAKLARDA ŞIRINGALAR VAR”
Afyonkarahisar Belediye yönetimi eleştiren Mısırlıoğlu şu ifadelere yer verdi: “Belediyenin sorumsuzluklarından birine daha şahit olduk. Yaşadığımız kentin caddelerinde sokaklarında şırıngalar var. Ne için kullanıldığı neden sokaklara atıldığı bilinmiyor. Ama tahminlerimiz sokak hayvanlarını toplarken uygulanan ilaçların enjeksiyonları olduğu yönünde. Muhtemelen sokak hayvanlarını toplatan belediyenin personelleri bunları sokaklara atıyor. Allah korusun çocuklarımız için bu atıklar çok tehlikeli olabilir. Afyonkarahisar Belediyesi’ni bu tür konularda daha hassas olmaya davet ediyorum.”
“EKMEK TEKNESİ
YIKILAN ESNAF ÇARESİZ”
Afyonkarahisar Belediye yönetimini yıkılan Belediye Çarşısı konusunda da ağır sözlerle eleştiren Mısırlıoğlu, “Belediye’nin resmen gasp ettiği belediye çarşısı yıkıldı biliyorsunuz. Güncel değerinin çok altında rakamlarla avutulmaya çalışılan esnaf çok zor durumda. Bir esnafımızdan gelen mektubu okudum, içim cız etti. Esnaf mektubuna şöyle başlıyor, ‘Alacaklarına gelince gününde, haklarımızı ödemeye gelince keyifleri yetince.’ o kadar doğru söylüyor ki. Belediye buradaki esnafın tapularına 4 yıl önce şerh koydurmuş. Ekmek teknesi yıkılan esnaf çaresizdir. Belki de en güvendikleri yerden yara aldılar. Geçim sıkıntısı nedeniyle çocuklarından, torunlarından ayrılmak zorunda kaldılar. Tabi ki haklarını helal etmiyorlar. Bu veballe nasıl yaşayacaklar bilmem. Ama, hakkın adaleti elbet bir gün tecelli edecektir. Bizim belediyemiz gerçekten şehrimizin prestijini düşüren bir belediye. Biz büyükşehir olacağız derken köylerden kasabalardan bile daha vasat sokaklarımız var. Sayın Zeybek’e tavsiyemdir, muhtarlara danışsın, vatandaşa hizmet nasıl verilir öğrensin. O çok övündüğümüz gastronomi konağınının etrafındaki sokaklarda yürümek mümkün değil. Her yer çamur. Bir kente yakışmayacak vasat görüntüler bunlar. Hem de kentin övündüğü, turist çekmeye çalıştığı bir yerde böyle görüntülerin oluşması utanç verici. Yollarında yürünemeyen bir şehrin turist çekmesini, gelen turistin bu şehirden memnun ayrılmasını nasıl beklersiniz? Her şeyi geçtim, bir şehrin çehresini güzelleştirmeniz gerekirken böylesine bakımsız, böylesine terk edilmiş bir görünümü nasıl kabul edersiniz? Bu şehre çakılan her çivi, yapılan her hizmet sizin imzanız demektir. Bunu nasıl göze alıyorsunuz anlamıyorum. Bu rezilliğin sorumlusu ben olsam sokağa çıkamam.” dedi.
“DEVLET HASTANESİ CERRAHI TAKİP YAPAMAM DİYE GERİ ÇEVİRİYOR”
Siyaseten atamalardan hep bahsediğini ancak son yapılan atama için “Bu sefer ki yuh artık” dediğini söyleyen Mısırlıoğlu, “Çünkü bu sefer siyaseten atanan kişi bir doktordur. İnsanların canını emanet ettiği doktorları bile piyon gibi görüyor artık bunlar. İlimizde çocuk cerrahı sıkıntısı yaşanıyor. Buna rağmen Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne bir çocuk cerrahı atanıyor ancak doktor, kendisinin buraya siyasi olarak atandığını ve fazla kalmayacağını söylüyor. Sünnet için kendisine giden kişilere sünnet yapamam, çünkü burada fazla kalmayacağım, takibini yapamam diyerek vatandaşı geri çeviriyor. Siyaseten doktor ataması nasıl oluyor, neden oluyor aklım almıyor ama keşke şu siyasi gücünüzü halkın refahına kullansanız. Koskoca şehirde sadece 1 çocuk cerrahı var. Diğerini de belli ki farklı amaçlarla getirmişsiniz. Siyasi gücünüzü halka hizmet ederken gösterin. Adam kayırırken, ihaleye fesat karıştırırken, ceplerinizi doldururken değil. Ekonomik krizin kasıp kavurduğu güzel memleketimde çöplerden yiyecek, giyecek bulmaya çalışan vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor. Zengin parasına para katarken fakir daha da fakirleşiyor. Pazardan çürük çarık sebze meyve almak için çırpınan analar var artık bu memlekette. AKP ne kadar gözünü kulağını tıkarsa tıkasın bu ülkenin gerçekleri bunlar. Yaşını başını almış, hayatın sillesini yemiş teyzelerimiz, analarımız, beli bükülmüş amcalarımız çöp karıştırıyor.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-08-26 12:14:23