“Afyon’da Milli Eğitim daha güzel işlere imza atacak”

“Afyon’da Milli Eğitim daha güzel işlere imza atacak”

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın himayesinde başlattıkları Geleneksel Çocuk Oyunları projesinin yüzde 90 oranda tamamlandığını belirterek, “İnşallah böyle güzel projelerle Afyonkarahisar’ımızın eğitimine katkı sağlayacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü çok daha güzel işlere imza atmaya devam edecek” dedi

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, son dönemde 17 ilçe ve merkez ilçede bulunan tüm anaokulu, bağımsız anaokulları, ilkokullar, köy ilkokulları, taşıma merkezli okullar, ortaokullar ve liseler dâhil olmak üzere “Geleneksel Çocuk Oyunları” projesini başlattıklarını açıkladı.
“PROJE YÜZDE 90 ORANDA TAMAMLANDI”
Projenin yüzde 90 oranında tamamlandığını dile getiren Sünnetci, “Bu proje okullarımızın bahçeleriyle alakalı bir projeydi. Malum olduğu üzere çocukları okula severek getirmek, çocukların okula bakış açısını değiştirmek, olumlu yönde, pozitif yönde bir düşünceye sahip olmaları için soğuk bir ortamdan daha sıcak bir ortama çocuklarımızı ulaştırmak istedik. Şöyle ki bahçesi bomboş olan bir kurumla bahçesi cıvıl cıvıl olan rengârenk, çocukların geleneksel Türk ve artık dünyada benimsenmiş olan çocuk oyunlarını biz okul bahçelerimize çizdirdik. Bu vesile ile öğretmen arkadaşlarımıza, idareci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Şablonlar çizildi, boyama işine öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin tamamı katıldı.” dedi.
VALİ YİĞİTBAŞI’NIN HİMAYESİNDE PROJE TAMAMLANDI
Müdür Sünnetci şöyle konuştu:
“İdarecilerimiz ve öğretmenlerimizin katkılarıyla çocuklarımız kendi emekleriyle oluşturdukları alanda geleneksel çocuk oyunları olan seksek, yakar top, ritmik saymalarla ilgili olan oyunları oynuyorlar. Körebe, köşe kapmaca gibi oyunları oynamaktan çocuklarımızın çok büyük keyif aldıklarını tespit ettik. Sayın Valimiz Doç Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın himayesinde, talimatları doğrultusunda şu anda tüm Afyonkarahisar’da böyle bir projeyi başlattık ve yüzde 90 oranında da tamamladık. İnşallah böyle güzel projelerle Afyonkarahisar’ımızın eğitimine katkı sağlayacağız. İnşallah Milli Eğitim Müdürlüğü çok daha güzel işlere imza atmaya devam edecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM