“MHP siyasete önce ülkem ve milletim sonra partim diye bakar”

“MHP siyasete önce ülkem ve milletim sonra partim diye bakar”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP olarak siyasete bakış açılarının “önce ülkem ve milletim sonra partim” olduğunu belirtti. Taytak, “Genel Başkanımız ve biz siyasete; Eğer bu millete faydamız olmayacaksa, bu millet parçalanacaksa yaptığımız
siyasetin ne anlamı var diye bakar. Önce ülkem ve milletim sonra partim diye bakarız” dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM’de MHP Şuhut İlçe Başkanı Abdullah Zeybek, MHP İl Genel Meclis Üyesi Ali Altan ve Şuhut ilçe muhtarlarını misafir etti. Ziyaretlerde; Atlıhisar Köy Sorumlusu Abdurrahman Özcan, Karadilli Beldeı Başkanı Önder Tekin, Dadak Köyü Muhtarı İsmail Akdemir, Paşacık Köyü Muhtarı Hüseyin Doğan Pamuk, Ağızkara Köyü Muhtarı Mustafa Akkuş, Kayabelen Köyü Muhtarı Hamza Oğuz, Karacaören Köyü Muhtarı Ahmet Pişken, Aydın Köyü Muhtarı Mehmet Asmakaya, İsalı Köyü Muhtarı Fikri Tanrıkulu, Tekke Köyü Muhtarı Yasin Akdemir, Balçıkhisar Köyü Muhtarı Dinnur Kavak, Senir Köyü Muhtarı Osman Kılınç, Bademli Köyü Muhtarı Seydi Gümüş, Güneytepe Köyü Muhtarı Nuri Özdemir, Anayurt Köyü Muhtarı Ali Aydın hazır bulundu.
“BATI FETÖ’NÜN VE APO’NUN CİRİT ATTIĞI BİR TÜRKİYE İSTİYOR”
TBMM’de yemek sonrası Meclis Camisinde birlikte cuma namazı kılan heyet daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi MHP grup toplantı salonunda bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede muhtarlar, kendi bölgeleri ile ilgili istek ve talepte bulundular. Misafirlerine hitape den MHP Milletvekili Mehmet Taytak, “HDP, şuanda mahkemeye verilmiş bir siyasi partidir. HDP’nin parti yardımı yeni bir karara kadar donduruldu. Bu sefer dediler ki bu kapatılma meselesini seçimden sonra konuşursunuz. Yani dalga geçiyor gibi bir hal içerisindeler. Emin olun arkadaşlar çok zor bir dönemi inşallah sizlerin desteğiyle çok rahat geçeceğiz. Çünkü batı böyle bir Türkiye istemiyor. Batı FETÖ’nün cirit attığı APO’nun cirit attığı bir Türkiye istiyor. Sınırımızda istedikleri illerimize girip çıkalım diyorlar. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız 15 Temmuz’dan sonra omuz omuza verdiler. İki koca yürek şükürler olsun dünyaya meydan okuyorlar. Eğer bir mesele masada çözülebiliyorsa çözülüyor. Masada çözülemiyorsa sahada çözüyoruz. Bugün doğalgaz çıkartılıyor, muhalefet dalga geçiyor. İha’larımızla Siha’larımızla ilgili biz geldiğimizde dokunacağız diyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber Bosna Hersek, Sırbistan, Hırvatistan’a gittik. Oradaki Cumhurbaşkanlarının hepsinin istek ve arzuları bizim paramız hazır, bizi önceliğe alırmısınız dedikleri bir noktadayız. Bu ülkenin iki belası var birisi FETÖ birisi PKK’dır. Milli İstihbarat Teşkilatımız aynı şekilde yıllardır aranan tipleri teker teker bulup Türkiye’ye alıp geliyor yâda orada etkisiz hale getiriyor. İçişleri Bakanlığı dağlarda kimseyi bırakmadı.” dedi.
“ÖNCE ÜLKEMİZ VE
MİLLETİMİZ SONRA PARTİMİZ”
“Geçen aylarda Kemal Bey bir konuşmasında, siyasi cinayetlerden bahsetti. Evet, görüyoruz yaşatılmaya çalışılıyor. Akşam, sabah yanlış bilgilerle ve projelerle milletimizi sanki bir problem varmış gibi, sanki açmışız, sanki hiçbir şey yapamıyormuşuz gibi gösteriyorlar.” diyen Taytak, “Ben İngiltere ve İrlanda’da baktım ki, 150-200 yıllık firmalar pandemide kapanmışlar. 80-90 yıllık firmalar kapanmışlar. Evden çıkmaz hale gelmişler. Ve sağlık problemlerini hepsi yaşıyorlar. İrlanda’da bir hastaya ambulans çağırıldığı zaman bu bizim bir büyük elçiliğimizde olan bir şey beş saatte gelmiş. Şurada 10 dakika geç gelse biz ortalığı yıkarız. Ve pandemi de en başarılı çalışmayı yine bu hükümet yaptı, yine doktorlarımız, hastabakıcılarımız, hemşerilerimiz yaptı. Allah onlardan razı olsun evlerine gitmediler, başka yerde yattılar ama hiçbir hastamız ihmalden dolayı vefat etmedi. Tedavisi yapıldı. Ama batıda ne oldu? Batıda yaşlıların yattığı huzur evlerinin kapılarını kitlediler. İnsanları içeride ölüme terk ettiler. O centilmen dediğimiz batılılar birbirlerinin aşısına el koydular. Evet, enflasyon yüksek, doğrudur. Biz enflasyonla yaşayan bir milletiz yıllardır. Bugün falan olmuş bir şey değil. Ama enflasyonu hiç tanımayan milletler şimdi enflasyonla tanıştılar. Amerika dâhil bunun içerisinde arkadaşlar. Genel Başkanımız eğer bu millete faydamız olmayacaksa, bu millet parçalanacaksa yaptığımız siyasetin ne anlamı var diye bakar. Önce ülkem ve milletim sonra partim diye bakar.” ifadelerini kullandı.
“ALTI KİŞİNİN ALTISI DA
BİR YERLERİ SATMIŞ”
Taytak sözlerini şöyle tamamladı: “14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimlerin önemine dikkat çeken değinen Taytak, “Önümüzdeki 2023 yılında buna bir milli mücadele, bir Kuva-i Milliye ruhu içerisinde bakacağız. Seçmen listesi asıldığı zaman eğer yoksak yazdıracağız, çoluğumuz çocuğumuz dışarıdaysa onları da yazdıracağız, nerde olması gerekiyorsa, oylarımızı kullanacağız. Artık 50 artı bir falan değil arkadaşlar, benim gönlümdeki atmışı bulmak. İnşallah arkadaşlar, bunun olmaması için bir sebep yok. Geçen bir arkadaşımız soruyor, peki bu durum kritik mi diyor. Diyorum ki karşımızda bir şey yok ki nasıl kritik olsun. Karşımızda kimse yok. Dönüp bakıyorsun Ali Babacan kendisini sokakda dolaşırken alıp gelen Cumhurbaşkanımızı satmış, Davutoğlu aynı şekilde Başbakan yaptığı adam satmış. Meral Akşener, MHP’yi satmış. Efendim kim kaldı orada başka satmayan? Altı kişinin altısı da bir yerleri satmış. Karamollaoğlu, davasını satmış baktığın zaman. SP bu mu arkadaşlar? Milli görüşten buraya mı geldik. Gültekin Bey acaba bana buradan bir şey olur mu diye yani Demokrat Parti ruhunu taşıdığını ifade ediyor ama yanındaki ortaklarının İstanbul Sözleşmesiyle ilgili baktığı yerden nasıl bakıyor? Efendim Kemal Bey, Kavala’yı çıkartacağız diyor, Selahattin Demirtaş’ı çıkartacağız diyor. Oraya nasıl bakıyor? Genel Kurmay Başkanını değiştireceğiz diyor, her şeyi değiştireceğiz Türkiye’de diyor, cezaevindekileri serbest bırakacağız diyor, oraya nasıl bakıyor? Baktığın zaman üzülüyoruz. Bu bir koltuk sevdası noktasına gelmiş. Nefsin sana her şeyi yaptırır Akıl ve zekânın beraber olması lazım. Zekâ; karnın aç, karşıda da bir tane güzel bir yemek var, zekâ derki karnın aç burada yemek var git al der. Akıl der ki burası senin değil! Haram der. İşte zekâ ile aklı beraber kullanabilmek lazım.”
MHP ŞUHUT HEYETİ AFAD BAŞKANI YUNUS SEZER’ TALEPLERİNİ İLETTİ
Toplantı da Muhtarlar, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile ilgili taleplerini ilettiler. Taytak’ta, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Yunus Sezer’i arayarak randevu aldı. Taytak ve heyet, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na geçti. Toplantı salonunda Muhtarların taleplerini dinleyen AFAD Başkanı Yunus Sezer çözüm noktasında ilgili yerleri arayarak talimat vererek, konuların takipçisi olacaklarını, Milletvekili Mehmet Taytak’ı hem bir vekil hem de bir dost olarak sevdiğini, bölgesine her kurumdan, işin takibini bırakmadan hizmet götürdüğünü belirtti. Toplantı sonrası Mehmet Taytak ve Muhtarlar, AFAD Başkanı Yunus Sezer’e ilgisinden dolayı teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM