Eğitim Bir Sen divan toplantısı yapıldı

Eğitim Bir Sen divan toplantısı yapıldı

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube yönetim kurulu üyeleri, Afyonkarahisar Şube Divan toplantısında buluştu

 

Toplantıya Eğitim Bir Sen Şube Yönetim Kurulu, ilçe yönetim kurulları, disiplin kurulu, denetleme kurulu ve kadınlar komisyonu katıldı.
“134 TIR GÖNDERİLDİ KADIN PAKETLERİ GÖNDERİLECEK”
Toplantıda sendika şubesi yönetim kurulu üyelerine hitap eden Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, deprem felaketi nedeniye deprem bölgesine Memur-Sen olarak 134 tır yardımını gönderdiklerini bildirdi. Arslan, “Ülkemizin başı sağ olsun milletimize geçmiş olsun. Memur-Sen olarak 134 tır yardımı hemen yola çıktı. 270 kişilik arama kurtarma ekibimiz sahadaydılar. Afyonkarahisar Eğitim Bir Sen olarak genel merkezimizin koordinesi ve üyelerimizin katkıları ile bir yardım tırı gönderdik. Bu vesileyle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şimdi ise yine üyelerimizin katkıları ile Kadın Paketi hazırlıyoruz, en kısa zamanda bu yardım tırımızı da yola çıkaracağız. Ayrıca Memur-Sen ve bağlı sendikaların genel başkanları birer maaşını AFAD’a bağışlamıştır.” dedi.
“DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI”
Deprem ile ilgili çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda kente gelen depremzede öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde kırtasiye desteğinde bulunulduğunu belirten Arslan, “Eğim Bir Sen olarak ülkemizin milletimizin bize hangi alanda ihtiyacı varsa orada çalışıyoruz, çalışacağız. Bu bizim bu topraklara ve aziz milletimize karşı vaz geçilmez sorumluluğumuzun ve inancımızın gereğidir.” ifadelerine yer verdi.
“ZORUNLU HİZMET ALANINDA DÜZENLEME TALEP EDİLDİ”
Sendikal faaliyetler hususunda istişareler yapılarak devam eden il şube divanında teşkilat mensupları söz olarak görüş ve düşüncelerini ifade ettiler. Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, deprem felaketinin yaşandığı il ve ilçelerdeki bütün eğitim kurumlarının, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 42. maddesi çerçevesinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanı kapsamında değerlendirilmesine ilişkin düzenleme yapılmasını talep ettiklerini dile getirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM